Snack Bar

gdzie jesteś? województwo: podlaskie miejscowość: Suwałki
3.6

ul. Kościuszki 66 16-400 Suwałki
tel: (87) 566-72-66
typ lokalu: bar typ kuchni: podlaska, polska cena dania głównego: poniżej 20 zł

• ninalinka 8 recenzji

11.08.2012, 17:16 napisał:

Kartacze po raz pierwszy i ostatni

Będąc na wczasach na Suwalszczyźnie, postanowiliśmy z mężem spróbować tutejszej kuchni. Zachęceni pozytywnymi opiniami wstąpiliśmy. Menu baru jest dość ubogie, poza wspomnianymi kartaczami do jedzenia jest grochówka, pizza i jeszcze kilka dań. Zamówiliśmy po 2 kartacze. I to był mój błąd, bo powinnam była poczekać i zobaczyć kartacze męża. Gdybym to zrobiła, na pewno nie zamówiłabym dwóch olbrzymich bulw ciasta pływających (nie przesadzam) w tłuszczu jak w zupie. Bulwy podane na "pięknych" styropianowych tackach. Bardzo już głodna spróbowałam dania, choć to był wyczyn, bo nie znoszę, gdy w daniu dominuje tłuszcz, a nie smak potrawy. W środku było mięso, które smakowało jak konserwa mielonkowa dla żołnierzy. Fuj! Dobrze, że choć surówki dało się jeść, bo niestety kartacze wylądowały w koszu na śmieci. Myślę, że nie ma się co zachwycać ceną - 11 zł za 2 sztuki, bo ile kosztuje smalec i jednorazowe naczynia? Na plus tylko szybkość obsługi, ale domyślam się, że pewnie kartacze odgrzewane były w mikrofalówce. Wyczytałam gdzieś, że ponoć na Litwie odpowiednikiem kartaczy są cepeliny, więc odwiedzając Wilno, omijałam cepeliny szerokim łukiem.
    Bar tylko dla wygłodniałych mężczyzn, którzy są amatorami smalczyku.

Data wizyty w lokalu: 07 sierpnia 2012

• Aborygenka 11 recenzji

19.06.2012, 20:55 napisał:

Niebiańskie kartacze!

Mijaliśmy lokal kilka lat temu w poszukiwaniu smaku Suwalszczyzny, ale wygląd zewnętrzny nie zapowiadał niczego dobrego. Błąd!!
    Po przeczytaniu recenzji, w tym roku weszliśmy. Jedzenie wyśmienite, wydawane w błyskawicznym tempie. Kartacze - poezja! Jedliśmy w kilku miejscach, ale konsystencja ciasta i nadzienie z majerankiem nie mają sobie równych. Wszystko polane cebulką. Baba ziemniaczana również nam smakowała. W czasie kolejnych wakacji wypróbujemy resztę specjałów. Poprzedni recenzenci zwracali uwagę na jednorazowe sztućce i tacki styropianowe. Faktycznie, one trochę zaburzają doznania kulinarne ale tempo w jakim wydawane są dania i cena (11 zł w czerwcu 2012) za dwa olbrzymie kartacze rekompensują niedogodności. W tak małym lokalu zabawa w mycie talerzy i sztućców chyba zwolniłaby tempo i podniosła cenę. Tutaj chodzi wyłącznie o smak.

• Ewka_k 5 recenzji

13.05.2012, 11:41 napisał:

Smacznie, ale standard troszkę jak z innej epoki

Kartacze smaczne i świeże, ale wystrój, sposób obsługi, "zastawa" - rodem z PRL'u. Dość ponuro wewnątrz, z ulicy nie zachęca by tam wejść. Najlepiej zabrać na wynos i zjeść w domu - jeśli to możliwe. Ceny zaskakująco atrakcyjne. Nie zdarzyło mi się być niezadowoloną z jakości jedzenia.

• jajnick 914 recenzji

22.07.2010, 12:01 napisał:

Kartacze tak smaczne, że czapki z głów

Śpieszę, aby potwierdzić utarty już pogląd, że w suwalskim Snach Barze dają najlepsze kartacze po obu stronach granicy. Niespotykanie smakowite jest i ciasto ziemniaczane i farsz. Farsz do tego dość oryginalny: ziołowy. Niestety nie odgadłem, jakie zioło dominuje w bukiecie, ale chyba to jest szałwia. Jeśli ktoś wie, niech napisze. Kartacze są świeżutkie. Pomimo, że potrawa sama w sobie jest bardzo ciężkostrawna, mój organizm nie zareagował w ogóle po spożyciu sporej przecież porcji.
    Obsługa jest ekspresowa. Nie wiem jak to oni robią, że kartacze są podawane bezpośrednio po przyjęciu zamówienia, bez jakiegokolwiek oczekiwania i to w temperaturze tak wysokiej, że bez odczekania nie da się ich zjeść?
    Niestety nie przypadła mi natomiast do gustu tamtejsza kiszka ziemniaczana. Była bez smaku. Do tego miała niezbyt apetyczny zapach (taki kiszkowy).

Data wizyty w lokalu: 17 lipca 2010

• Perliczka 5 recenzji

01.05.2011, 14:32 napisał:

Świetny na bar przydrożny, ale w centrum miasta, to trochę za mało

Pierwsze wrażenie: mały lokal, bardzo estetyczny i czysty, wręcz pedantycznie czysty, co jak na lokal gastronomiczny robi świetne wrażenie.
    Niestety czekają nas tam plastikowe sztućce i styropianowe naczynia, jak na przydrożny bar przystało, a przecież to samiutkie centrum niemałego miasta. Kartacze w cenie 10 zł./2 szt. są smaczne, a ich wielkość sprawia, że nawet najbardziej wygłodniali czują się syci, brzuch pełen, ale podniebienie jeszcze za czymś tęskni. Szkoda, że nie mieliśmy czasu spróbować tam czegoś jeszcze.

Data wizyty w lokalu: 26 kwietnia 2011, godz. 14:00

• ann31 3 recenzje

21.04.2011, 15:39 napisał:

Pierwszy raz i jaka rewelacja :)

Knajpa może bez rewelacji z wyglądu i raczej ją ominiecie niż zwrócicie na nią uwagę, ale proponuje tego nie robić, jeśli chcecie zasmakować kartacza, który jest wyśmienity. :)
    Trafiłam do tej knajpy czytając opinie tutaj, bo byłam przejazdem w Suwałkach i chciałam zjeść coś innego i dobrego.
    Dlatego polecam kartacze i żałuję, że na śląsku ich nie robią, bo są mniammm. :) Za dwa kartacze zapłacicie 10 zł i pojecie sobie nimi na pewno, mi osobiście wystarczał jeden, bo kluchy są ogromne. :)

Z ręką na sercu polecam wszystkim, żeby spróbowali, nie będziecie żałować, pyszne jedzonko. :)

Data wizyty w lokalu: 18 kwietnia 2011, godz. 12:00

• many 12 recenzji

24.09.2010, 12:37 napisał:

Pyszneeeee bulwiaki!!!!!

Super, świetny bar, przejeżdżając przez centrum Suwałk, minąłem go niechętnie, myśląc, że jak się coś nazywa SnackBar to będą same polskie hamburgery, hotdogi, kebab... - jest to dla mnie dość enigmatyczne określenie w Polsce... ten SnackBar... Właściciel powinien zmienić na BulwaBar albo PyraBar, PotejtoBar albo coś w tym stylu :). W każdym razie obecna nazwa myląca i zniechęcająca. Zdecydowałem się tam wejść sugerując się największa ilością opinii na gastronauci.pl i to był strzał w 10!!!!!!! Co ten koleś wyczynia z ziemniaków to czysta poezja! Jadłem kartacze i babkę ziemniaczaną, po prostu wszystko rozpływa się w ustach! POLECAM każdemu, kto się znajdzie w Suwałkach, niekoniecznie musisz lubić wyroby ziemniaczane, na pewno będziesz zadowolony. Ceny niskie, odnosząc je do jakości. Potrawy wydawane są rzeczywiście od ręki, i główne dania kończą się w okolicach godziny 16tej, także nie można przyjść za późno, smakują naprawdę jak robione tego samego dnia, puszyste ciasto. Wystrój dość fajny, choć frontowa ściana, bar powinny być odnowione. Minusem baru jest brak toalety.

Data wizyty w lokalu: 23 września 2010, godz. 16:00

• Derul 185 recenzji

15.12.2009, 10:37 napisał:

Miłe zaskoczenie

Nazwa zniechęca, w dodatku lokal niewielki z trzema przedziałami i kilkoma stolikami, plus zastawa jednorazowa (tacki i plastikowe sztućce), ale cóż za rozmach regionalny - kiszka ziemniaczana i kartacze na wysokim poziomie, świeże, ciepłe i smaczne! W samym centrum Suwałk taki lokal to perełka!

• falkor 8 recenzji

05.06.2010, 00:48 napisał:

Kartacze najlepsze na świecie

Snack Bar w Suwałkach bardzo łatwo przegapić. Mimo znakomitej lokalizacji przy jednej z głównych ulic, niepozorne oznaczenie, wyglądające trochę jak reklama jednego z wiodących napojów gazowanych, nie zachęca do wejścia. Prostota wnętrza i właściwie brak charakterystycznego wystroju zniechęca do pozostania. I tu kryje się ogromne niebezpieczeństwo - możemy przegapić okazję zjedzenia najlepszych kartaczy na świecie. I nie jest to żadna przesada. Takich kartaczy, jak w Snack Barze nie jadłem nawet u pasjonatów, dla których liczy się nawet kształt, że o składnikach nie wspomnę.
    Kartacze w Snack Barze doskonale łączą szorstkość i szarość pochodzące od ziemniaków surowych z kleistością ziemniaków gotowanych. Ciasto ma bardzo charakterystyczny smak, który trudno zapomnieć i jest dość miękkie. Farsz jest smaczny, może odrobinę zbyt ziołowy i również miękki. Całość polana niezawiesistym lekkim sosem. Do tego odrobina podsmażonej cebulki zaostrzającej smak i zero boczku, który mógłby niepotrzebnie dominować.
    Znajomi zachwycają się tu kiszką ziemniaczaną i takową babką lecz ja nigdy nie potrafiłem zrezygnować z kartaczy na ich korzyść.
    Ogromnym plusem jest znikomy czas oczekiwania, odwiedzając lokal od piętnastu lat tylko sporadycznie musiałem czekać nieco dłużej. Z reguły porcje wydawane są od ręki.
    A co do cen, to trudno wyobrazić sobie niższe.

Nowe w okolicy: Suwałki