Fratelli - Pizza & Pasta

gdzie jesteś? województwo: mazowieckie miejscowość: Warszawa , dzielnice: Wilanów, Mokotów
3.0

ul. Nałęczowska 62 02-922 Warszawa (obok banku Nordea, przeniesiony z ul. Sobieskiego) Stoliczku.pl
tel: (22) 858-10-10
typ lokalu: pizzeria typ kuchni: pizza, włoska, sałatki cena dania głównego: 20 - 40 zł

• TLuck 3 recenzje

01.08.2014, 08:22 napisał:

Smaczne i przyjemne miejsce

Z żoną do knajpki trafiliśmy w drodze z wycieczki rowerowej. Na zewnątrz knajpka ma wygodny i ze względu na to, że znajduje się on na podwyższeniu, daje nieco więcej swobody bo osoby idące chodnikiem nie zaglądają w talerze.
    Przywitała nas bardzo sympatyczna dziewczyna i przyniosła od razu menu. Po kilku minutach przyjęła zamówienie - pizza duża pół na pół i dwa małe piwka. Piwa dostaliśmy niezwłocznie, były zimne i ok. Po 10-15 min otrzymaliśmy pizze. Cienkie i smaczne ciasto i sporo dodatków. Po konsumpcji zostaliśmy zapytani o to czy wszystko smakowało i opłaciliśmy rachunek - przyjazna cena. Zamówione dania to: Pizza duża pół POLO a pół CHILI POLO, Piwo - tyskie 2 x 0,3 l.
    Trudno mi ocenić wystrój lokalu - bo do środka nie wchodziłem, ale ogródek był czysty i przyjemny, a obsługująca nas dziewczyna co i rusz kręciła się, porządkując stoliki i otoczenie.
    Przede wszystkim bardzo dziękuje obsługującej nas dziewczynie za uśmiech i miłe przyjęcie. Obsługa była na poziomie dobrej restauracji (i mam nadzieje, że właściciele lokalu to odpowiednio docenią), co w połączeniu ze smacznym jedzeniem sprawi, ze na pewno tam wrócę, przy okazji wycieczek rowerowych i nie tylko.

Data wizyty w lokalu: 27 lipca 2014

• zojka_i_rodzina 3 recenzje

12.10.2013, 17:30 napisał:

Czasem dobrze, czasem źle

Pizzerię odwiedzałam i odwiedzam często z rodziną i indywidualnie.

Pizze smaczne, ale znawcą, ani smakoszem nie jestem. Kiedyś z sosami gratis, teraz za dopłatą.
    Sałatki z dużą ilością składników np. widoczne anchois, oliwki, jajka, tuńczyk, pomidory itp. Jedną porcją można się nawet najeść.
    Makarony niestety najmniej pozytywnie oceniam, wszystkie smakują tak samo, tonąc w sosie mięsno-warzywno-szaroburym.

W lokalu jest kącik z zabawkami i książeczkami dla dzieci, dlatego miło można tam spędzić czas w oczekiwaniu na jedzenie z rodziną.

Wiele razy niestety trafiłam na przygnębiającą obsługę. Absolutny brak uśmiechu od początku do końca, proszenie o menu, proszenie o rachunek, ponowne proszenie o rachunek ... podczas gdy ja się uśmiechałam. Zdarzało się jednak czasami trafić na miłą i dobrze zorganizowaną obsługę. Właściciel chyba jednak nie docenia takich ludzi, skoro nie zagrzali tam miejsca.

• kornelia 312 recenzji

12.06.2012, 16:32 napisał:

Przyjemna osiedlowa pizza

Zamówiłam telefonicznie dwie pizze, po dwudziestu minutach były gotowe do odbioru. Pizze mega rzeczywiście były mega duże, ciasto dość cienkie i smaczne, ilość składników wystarczająca. Zarówno ta z tuńczykiem, jak i ze szpinakiem i serem były naprawdę udane, cenę 45 zł za obie uważam za bardzo w porządku. Wystrój lokalu swoje najlepsze czasy ma już z pewnością za sobą, ale z całą pewnością swoje danie flagowe nadal potrafią tam zrobić.

• opebd 13 recenzji

21.07.2013, 22:42 napisał:

Nie umieją dbać o klienta

W dniu dzisiejszym sposób, w jaki potraktowano nas w Pizzerii Fratelli, sprawił, że straciła ona stałego klienta. Zamówiłam pizzę cztery sery w dostawie, i już po zapłaceniu dostawcy okazało się, że zamówienie zostało pomylone, a przede mną w kartonie pizza z szynką, cebulą i jajkiem. Zadzwoniłam, licząc na to, że jest oczywistym, że pizza zostanie natychmiast zamieniona, ale tak się nie stało. Po pierwsze - pani rozmawiająca ze mną przez telefon stwierdziła, że "to niemożliwe" (zaproponowałam wysłanie MMS-a ze zdjęciem pizzy), a potem stwierdziła, że następnym razem już się nie pomylą. Jestem wegetarianką, o czym poinformowałam panią z pizzerii, na co ta powiedziała mi, że "przecież jajko to nie mięso". Następnie nastąpiło zerwanie połączenia, po którym próbowałam ponownie się dodzwonić - linia była ciągle zajęta. Niewiele myśląc, poszłam z kartonem do pizzerii i zażądałam zamiany. Pani powiedziała "nie ma problemu".
    Problem owszem był.

Sposobem radzenia sobie z problemami przez obsługę Pizzerii jest zaprzeczanie problemom zgłaszanym przez klienta i jest to droga donikąd. Rzadko rozmowa z personelem restauracji jest mnie w stanie doprowadzić do takiej furii jak dziś.
    Nie usłyszałam słowa przeprosin, nie zostało mi zaoferowane żadne zadośćuczynienie. Pizza nie jest aż tak wyjątkowa, żeby znosić to lekceważące traktowanie. W miejscach konkurencyjnych takie sytuacje się nigdy nie zdarzyły.

Co do reszty: pizza cztery sery jest rzeczywiście smaczna, wnętrze jak w małomiasteczkowym lokalu (nie wiem, czy to wada), ceny niezłe. Głównym atutem i tak zawsze było to, że wystarczyło mi przejść przez ulicę, żeby trafić do pizzerii, bo na tle innych miejsc w Warszawie nie jest to nic specjalnego.

Data wizyty w lokalu: 21 lipca 2013

• emilia888 5 recenzji

30.06.2013, 15:45 napisał:

Super

Razem z mężem odwiedzamy to miejsce dosyć często, jest to nasza ulubiona pizza. Ciasto cienkie dodatków nie brakuje, przepyszny sos czosknowy podawany do pizzy. Nic innego oprócz pizzy tam nie jedliśmy, także dalej wypowiedzieć się nie mogę. Obsługa... zależy kiedy, ale bez zarzutów. Raz tylko dostałam niepokrojoną pizze (co nie zrobiło mi żadnego problemu bo każdemu zdarza się zapomnieć) mimo, że kelnerka wiedziała, że jest nie pokrojona (za szybko chyba zabrała ją kucharzowi który po podaniu powiedział jej, że dała nie pokrojona), także uznałam, że zaraz do mnie podejdzie i weźmie ją z powrotem do pokrojenia.. Na marne bo na pani kelnerce nie zrobiło to żadnego wrażenia i nic sobie z tego nie zrobiła. Sama musiałam poprosić o pokrojenie. Mimo tego jednego wszystko jest na miejscu, polecam :).

• jogobelka 18 recenzji

13.09.2012, 23:10 napisał:

Faaaajna pizza :)

Pizzę Fratelli poznałam głównie w dostawie i bardzo szybko stała się jedną z najczęściej zamawianych do domu. Po kilku miesiącach trafiliśmy dzisiaj do lokalu, żeby zjeść na miejscu.

Wybór padł na pizzę i sałatkę.

Ja jestem zwolennikiem klasycznej wersji pizzy także z reguły zamawiam "zwykłą" pizzę z szynką bądź salami, natomiast ulubiona opcja to z szynką parmeńską i rukolą. Tym razem również wypadło na tą ostatnią. Potwierdzam poniższa opinię, że w pizzy Parma nie ma szynki parmeńskiej tylko szwarcwaldzka, ale nie zmienia to faktu, że w tej wersji pizza też jest super smaczna :) i pewnie dobrze by było wpisać odpowiednią w karcie, ale jak wspomniałam smak bardzo fajny.

Oprócz pizzy zamawialiśmy jeszcze sałatki z kurczakiem - dwa różne rodzaje. Nie pamiętam nazw, ale sałatki są bardzo przeciętne, nic specjalnego, także zdecydowanie bardziej polecam pizze.

Muszę przyznać, że odnalezienie schabowego w karcie dań włoskich z początku wydawało mi się dość dziwnie. Jednak kiedy podejrzałam kelnerkę jak niosła domowe danie - schabowy z gnocchi i surówką, to aż żałowałam że nie skusiłam się na jakąś domową polecaną pozycję.

Bardzo przyzwoite ceny. Generalnie widać, że Fratelli żywi po sąsiedzku, ale oby więcej takich sąsiadów.

Data wizyty w lokalu: 13 września 2012

• SmakWwa 2 recenzje

01.10.2012, 16:16 napisał:

Pizzeria, jakich wiele w Warszawie

Szczerze mówiąc, udając się do tej pizzerii liczyłem na coś więcej. Jest to jednak typowa budżetowa pizzeria jakich wiele w Warszawie. Pizze cenowo są na klasycznym - warszawskim poziomie, ale jakość i smak są bardzo przeciętne - można się zapchać jednak po wyjściu ma się poczucie, że lepiej byłoby zostać w domu i zamówić pizze w jednej z dużych sieci. Klimat trochę stołówkowy nic specjalnego, ale schludnie i czysto. Szkoda, że najlepsze pizze serwowane są wszędzie tylko nie w Warszawie, nie wspominając też o różnicy w cenach. Dodam jeszcze, że duży minus za brak terminala do płatności kartą - byłem zmuszony biegać po bankomatach zamiast spokojnie opuścić lokal.

• Ania0 2 recenzje

25.07.2012, 10:10 napisał:

Dosłownie... osiedlowa restauracyjka

Wchodząc do restauracji, pierwsze co rzuca się w oczy, to niestety coraz bardziej brudny "ogródek", dalej wnętrze restauracji też nie jest najlepsze. Nie wiemy skąd włoska nazwa pizzerii, skoro nie ma w niej nic włoskiego. Szkoda, że wyraźnie oszczędzają na klimatyzacji, która przydałaby się latem, ponieważ na ogórdku nie zawsze jest miejsce, a jak już wspomniałam jest coraz brzydszy i nie ma się ochoty na nim siedzieć.
    Obsługa jest bardzo miła, aczkolwiek doszły nowe Panie i widać, że nie wszystkie z Nich sobie radzą. Plusem jest to, że teraz są dwie Panie i dzięki temu jest szybsza obsługa, bo do tej pory bardzo często, była jedna Pani i wiadomo, przy dużym ruchu, nie mogła obsłużyć wszystkich bardzo szybko.
    Jesteśmy stałymi klientami Fratelli, mają dobre jedzenie, porcje past są bardzo duże, można się naprawdę najeść (tak samo z sałatkami i daniami), za to pizze są coraz gorsze niestety, a szkoda. Nie polecamy pizzy "Parma", ponieważ nie ma tam tradycyjnej szynki włoskiej parmeńskiej, tylko jest szynka szwarcwaldzka. Ceny jak najbardziej przystępne.
    Szkoda, że nigdy nie ma świeżego deseru. Piwo nalewane jest bardzo przeciętne. Ostatnio nawet było praktycznie ciepłe.
    Ogólnie bardzo polecamy, jeśli chcecie dobrze zjeść. ;) Tylko bierzcie gotówkę, bo niestety w lokalu nie ma płatności kartą i nie ma o tym nigdzie informacji, która powinna być wywieszona.

Data wizyty w lokalu: 19 lipca 2012, godz. 17:00

• Waspin 5 recenzji

06.05.2012, 13:35 napisał:

Z roku na rok coraz gorzej...

Byłem stałym klientem tej restauracji bardzo długo, znam ich jeszcze z Sobieskiego. Ba, nawet specjalnie jechałem pół Warszawy po pizzę od nich.
    Niestety, w ciągu ostatniego roku restauracja mocno podupadła i nastawiła się na masówkę. Wielkość porcji i ilość dodatków na pizzy coraz mniejsza (choć spadają z wysokiego konia), do spaghetti zaczęli dodawać czegoś mega ostrego, czego nie da się strawić.
    W lokalu czas oczekiwania jest bardzo duży, nawet kiedy nie ma klientów. Jeśli chce się zapłacić, lepiej wstać od stolika i zrobić to przy kasie, szansa, że kelnerka nas zauważy jest znikoma, mimo kompaktowej wielkości lokalu.

Ostatecznie do pizzerii zraziło mnie to, że zamówiłem u nich Spodek na wynos (pizza podwójna z m.in., salami, oliwkami i szpinakiem) i dostałem go... bez szpinaku. Oczywiście na zwykłej pizzy byłoby to widać, w tym przypadku zorientowałem się o tym w domu, po rozkrojeniu. Zadzwoniłem ze skargą, usłyszałem, że zanotują mój numer, że mnie kojarzą i że następnym razem dostanę promocję w ramach rekompensaty. Następnym razem kiedy u nich byłem zaproponowano mi sos gratis, obsługa ogólnie zachowywała się, jakbym ich naciągał. Z pewnym żalem, ale rozstałem się z nimi na zawsze.

Nadal mają w miarę konkurencyjne ceny i w miarę smaczne jedzenie, ale na ten moment raczej jest to przeciętny lokal.

Data wizyty w lokalu: 31 marca 2012, godz. 14:00

• panrandom 5 recenzji

18.03.2012, 22:53 napisał:

Raczej niedoinwestowana

Dziś po raz kolejny udaliśmy się tam na pierwsze wiosenne jedzenie na zewnątrz.
    Mam wrażenie, że od naszej ostatniej wizyty nie zmieniło się tam nic na lepsze, a raczej odwrotnie. Knajpa podniszczała nieco od zeszłego lata, ogródek oblepił się brudem. Pizza też była gorsza. Moja "Pepperoni" była ok, ale oszczędność na składnikach przy "Parmie" to już wstyd. Zamiast Prosciutto na pizzy leżały grube plastry Schwardzwaldzkiej lub podobnej, z pewnością nie była to włoska szynka dojrzewająca. Krótko mówiąc, knajpa z biegiem czasu traci także urok, pizza wciąż jest poprawna, ale nie porywa. Ceny ok, a piwo niedobre ;).
    Mimo wszystko polecamy to miejsce.

Data wizyty w lokalu: 18 marca 2012, godz. 16:00