3.0

ul. Plebańska 14 44-100 Gliwice
tel: 795-567-829
typ lokalu: naleśnikarnia, restauracja typ kuchni: naleśniki, przekąski cena dania głównego: poniżej 20 zł

• KRYSTIANPRYMAS 41 recenzji

07.01.2012, 14:12 napisał:

Smaczne, ale bez fajerwerków.

Pierwszy raz bylem w naleśnikarni oceniając wystrój byłem zadowolony lokalizacja też niezła w spokojnej uliczce tuż obok rynku.
    Co do samego jedzenia naleśniki słodkie smaczne bez fajerwerków.

• raspberryyy 3 recenzje

17.10.2012, 12:44 napisał:

Nie polecam

To miejsce to nieporozumienie. Szarobure wnętrze, zakurzone i przytłaczające. Połowy naleśników z karty nie było, a to co dostaliśmy (z wielkim kleksem ketchupu na wierzchu) było po prostu niesmaczne, niewyspana pani kelnerka chyba sama przyrządza potrawy, ponieważ większość czasu spędziła na kuchni odgrzewając nasze naleśniki. Gdyby popracować nad jakością potraw, oraz wnętrzem, byłoby to bardzo przyjemne miejsce, bo lokalizacja i ceny są na plus.

• Sasanka1 1 recenzja

08.12.2012, 19:32 napisał:

Smacznie

Byłam tam dziś z mężem i z dziećmi z grupona. Wnętrze pozostawia wiele do życzenia. Niezbyt czysto, i ogólnie sprawia wrażenie lokalu gdzieś tam na końcu świata... Wybór w menu w kategorii na słodko - średni... Nutella, truskawki i bita śmietana, nutella, ser, śmietana... W każdym prawie nutella i polewa... ale dzieciaki były zachwycone! (nutella, truskawki, bita śmietana i polewa - córka, i nutella, bita śmietana i polewa - syn). My z mężem wzięliśmy po staropolsku - zapiekane w panierce - bardzo smaczne - świeżo smażone a nie, jak czytałam w innych opiniach, że z mikrofalówki. Sosy też bardzo smaczne. Obsługa OK - nie ma traktowania klientów z kuponami jako 2 kat. Ceny dość przystępne - mała porcja (1 naleśnik) na słodko 11 zł, duża porcja po staropolsku 24 zł (2 szt). W sumie za 5 naleśników, frytki i napoje wyszło 68 zł. Myślę, że jeszcze tam kiedyś wrócimy.

Data wizyty w lokalu: 08 grudnia 2012, godz. 17:00

• korek34 1 recenzja

11.10.2012, 23:07 napisał:

W dobrym kierunku

Byłem w tej knajpce 3, może 4 razy i polecam. Przyczepić można się do czasu oczekiwania i obsługi, bo traktuje świat z wysoka, choć widać pozytywne zmiany (w niedzielę przyjemna kelnerka przyjęła nas bez rezerwacji). Jednym zdaniem: smacznie, tanio i przyjemnie :).

• szatapa 1 recenzja

24.09.2012, 14:50 napisał:

Jak dla mnie okropność

Byłam tam kilka dni temu. Wystrój jak na mój gust trochę dziwny. Wszystko z innej beczki, strasznie ciemno w środku.
    Zamówiłam barszcz, który smakował jak woda z tłuszczem i czosnkiem, a kolor nie miał niczego wspólnego z burakami oraz naleśnik francuski.
    Sam naleśnik był smaczny, ale to, co było w środku tj. farsz bardzo, ale to bardzo mi nie smakowało (chociaż uwielbiam wszystkie składniki, które powinny w nim być). Cena była przystępna, ale wolę dopłacić do czegoś zjadliwego.
    Jak dla mnie klapa...

• monini26 14 recenzji

01.02.2012, 09:38 napisał:

Miło

Wiec tak zacznę od tego ze było nas czworo.
    Jedliśmy tylko naleśniki takie jak:
    - staropolski, firmowy,
    - staropolski, caprese,
    - węgierski, ziołowy,
    - czosnkowy.
    Wysokie bardzo dobre idealnie dobrane farsze oraz sosy szczególnie jogurtowo-czosnkowy po prostu PYSZNY. Tanie piwo i dobre bo butelkowe :).
    Pani kelnerka miła i bardzo profesjonalna. JEDYNY MINUS to, że dania były lekko ciepłe, a nie gorące.
    Polecam lokal z czystym sumieniem.

Data wizyty w lokalu: 31 stycznia 2012, godz. 19:30

• irlandka 19 recenzji

24.08.2011, 21:44 napisał:

Nie tylko na słodko :)

Do naleśnikarni również zajrzeliśmy z kuponem grupera. Jednak tu zaskoczenie - mimo pustek w lokalu (zajęty był jeden stolik w sali dla niepalących), kelnerka z pretensją poinformowała, żeby kolejnym razem zrobić rezerwację... Ok...
    W menu różne różniste naleśniki - na słodko, z mięsem itp. itd.
    Po przyniesieniu napojów kelnerka od razu przyniosła rachunek, po czym niebyt uprzejmie poinformowała, że będzie dopłata. Na naszą odpowiedź, iż wiemy - uznała, że przyniesie "żeby nie było potem problemu"... No tak - astronomiczna dopłata w wysokości 10 zł faktycznie może być dla kogoś problemem.
    Kolejne spojrzenie na siebie i uznanie, iż tej pani nie damy żadnego napiwku, co do tej pory nigdy się nie przytrafiło...

Naleśniki rzeczywiście smaczne:
    - swojski (mięso mielone, boczek, pieczarki, kukurydza, ogórek kiszony, salsa) - niebo w gębie
    - z kurczakiem i sosem czosnkowym - jedynie skosztowałam, ale za bardzo przypominał mi w smaku kebab (być może za dużo przyprawy kebabowej).

Ogólnie oceniając lokal, prócz obsługi, to bardzo jestem na TAK! Jak dotąd naleśniki kojarzyły mi się ze słodkim deserem, przekąską. A tutaj proszę - miłe zaskoczenie, że naleśnikami można się również porządnie i do syta najeść :)

Plusy:
    - centrum miasta, nieopodal Rynku
    - stylowe wnętrze
    - bardzo przystępne ceny
    - duży wybór naleśników

Minusy:
    - obsługa
    - mała ilość stolików

Data wizyty w lokalu: 23 sierpnia 2011, godz. 15:00

• anff 9 recenzji

18.10.2011, 21:24 napisał:

Dla cierpliwych i gruboskórnych!

Odwiedziłam to miejsce już kilkanaście razy, po prostu lubię naleśniki, a te w Staropolskiej są dobre. Szczególnie polecam właśnie naleśnik Staropolski! Jest duży wybór naleśników, zarówno na słodko jak i na wytrawnie. Kilka spróbowałam... z cudzego talerza, ale ja jestem wierna Staropolskiemu :)
    Niestety, personel jest tam chyba dobierany na zasadzie selekcji negatywnej. Podanie drugiego kompletu sztućców - niemożliwe! Wymieszanie dwóch porcji, po połowie z każdej - niemożliwe! Dodatkowy talerzyk - zapomnij! Kelnerki obnoszą miny udzielnych księżnych, trzeba nie lada odwagi aby się do nich odezwać.
    Szkoda :(

• AdelaPsychodela 1 recenzja

13.04.2012, 22:27 napisał:

Smacznie i w dobrej cenie

W ofercie lokalu są przede wszystkim naleśniki, ale również inne dania. Ja trafiłam tam z kuponem groupona i drugim razem cuppona, więc jadłam tylko naleśniki. Mnie jak również moim towarzyszom jedzenie bardzo smakowało. Najbardziej naleśnik staropolski - niebo w gębie :). Co do ciepłych napojów, czekolada na gorąco moim zdaniem za droga jak na napój z proszku. Kawa latte - przeciętna. Piwo w dobrej cenie. Jeśli chodzi o obsługę, to jest sympatyczna, choć bywa zagubiona.
    Wystrój lokalu jest bardzo przyjemny. Ogólne wrażenie po wizycie w naleśnikarni jest bardzo pozytywne, a po zjedzeniu dwóch naleśników jest się baaardzo sytym :).

Data wizyty w lokalu: 11 kwietnia 2012

• myth_suppressor 26 recenzji

13.12.2009, 22:54 napisał:

Naleśniki i nie tylko

Położenie w geograficznym centrum miasta, prawie przy rynku. Plus za dostępność.
    Kiedyś menu oprócz firmowych naleśników było wzbogacone o dania mięsne, teraz nie wiem jak jest, ale obsługa zawsze była ok, a smak potraw opisywanych w menu jak i na życzenie klienta przez obsługę jest w porządku. Duży wybór naleśników w wielu wariacjach. Plus.
    Są dostępne wina jak również zimne piwo. Plus.
    Ogródek zaadaptowany na drugą część restauracji "wykazuje cechy posadowienia na terenach, gdzie górotwór ciągle się wypiętrza". Dziwny spadek ma podkreślać starą część podwórza, ale w połączeniu z mizernym systemem zabudowy sprawia, iż to miejsce jest mało atrakcyjne. Minus.
    Miejsce ma swój klimat, choć widać, że dekorator to impresjonista. Plus.
    Ogólnie warto zjeść coś dobrego w tym miejscu.

Nowe w okolicy: Gliwice