Pizzeria Ristorante Włoski Smak

gdzie jesteś? województwo: opolskie miejscowość: Jarnołtówek
3.8

ul. Jarnołtówek 72 48-267 Jarnołtówek
tel: (77) 439-75-25
typ lokalu: pizzeria, restauracja typ kuchni: pizza, desery, włoska, drinki cena dania głównego: poniżej 20 zł

• mear 6 recenzji

10.11.2013, 19:09 napisał:

Włoski klimat w małej wsi

Restauracja „Włoski Smaki” zaskakuje. Gościliśmy w niej w środku długiego, listopadowego weekendu. Z zewnątrz nic nadzwyczajnego. Ot pizzeria w centrum wioski! Za rogiem typowy dla małej miejscowości sklepik, przed którym na ławeczce ‘rada wioski’ debatuje nad sprawami tego świata przy butelce piwa. Wnętrze pizzerii też nie powala, choć jest w nim kilka interesujących elementów np. wielka beczka ze świeżą włoską oliwą (jest podana dokładna data tłoczenia). Kto pragnie, może litr sobie zakupić, jako pamiątkę ze zdroju. W ramkach koło baru uwieczniono wycinki z gazet traktujące o założycielu tego miejsca, Włoch z Mediolanu, który po zakończeniu kariery jako kierowca wyścigowy przeniósł się na południowe rubieże Polski i przywiózł ze sobą włoski smak pysznej pizzy.
    W to niedzielne popołudnie cała restauracja była pełna ludzi. Z początku nas to zniechęciło, ale po zastanowieniu, wzięliśmy tłum za dobry omen. Choć obsługa uwijała się jak w ukropie, ciężko było znaleźć wolny stolik, a potem doczekać się sprzątnięcia naczyń po poprzednich gościach. W taki dzień jest to miejsce dla ludzi, którym nie przeszkadza, że posiedzą w restauracji trochę dłużej. W menu znaleźliśmy spory wybór włoskiej pizzy, pasty, a nawet oryginalnych włoskich napojów. Było też pyszne, włoskie, młode wino z beczki w bardzo miłej cenie. Wato również zaznaczyć, że woda oferowana jest (co pierwszy raz mnie spotkało) w optymalnych pojemnościach (0,3; 0,5; 1 l) i cenach (np. 4 zł/l). Wino i wodę podano nam w karafkach. Obsługa lojalnie uprzedza, że na potrawy trzeba poczekać (w naszym przypadku ok. 40 min, ale skoro jesteśmy na wczasach to co to szkodzi?). W międzyczasie można delektować się pysznym winem i zgiełkiem tak bardzo kojarzącym się z Italią. Miejsce jest przyjazne dzieciom (przewijaki, specjalne krzesełka), co też widać po ilości rodzin z dziećmi, które bezstresowo spędzą tutaj czas.
    Na pizzę warto było czekać. Ciasto cienkie, kruche i pyszne, dodatki wydają się naprawdę być z Włoch (np. pyszne, pikantne salami). Można było delektować się każdym kęsem, a później żałować, że już wszystko zjedzone. Po pizzy zamówiliśmy kawę i babeczki z kruchego ciasta i musu czekoladowego, również bardzo dobre, choć wbrew opisowi w menu nie wydawały się zawierać oryginalnej nutelki (za to były hitem wśród najmłodszych klientów!).
    Z pizzerii włoski smak wyszliśmy w wyśmienitych humorach i możemy ją polecić wszystkim odpoczywającym w tych okolicach. Pyszne jedzenie, miła obsługa i przystępne ceny! Na pewno jeszcze tu zjemy!

P.S. jedyny minus to, to nie obsługiwanie gości z psami, czego nie rozumiemy i smuci nas to i naszą suczkę bardzo!

Data wizyty w lokalu: 10 listopada 2013, godz. 16:00

• zwirek_i_muchomorek 24 recenzje

19.06.2012, 21:19 napisał:

Pizza doskonała, risotto do poprawki

Wizytując kilka dni w okolicy byliśmy częstymi goścmi restauracji, a co za tym idzie wypróbowaliśmyróżne dania. Pizza w każdym wydaniu i smaku jest doskonała. Prawdziwie włoska. Ale zamówione risotto z owocami morza to jakaś pomyłka! Ryż był rozgotowaną breją. Był to zwykły ryż, a nie arborio. Na dodatek ugotowany osobno, bo w ogóle nie przeszedł sosem, co jest zaprzeczeniem risotta! Próbowaliśmy także deserów: tiramisu wypadło bardzo dobrze. Smaczne, z właściwą proporcją biszkoptów do kremu. Panna cotta sama w sobie również smaczna, ale podawana jest z bardzo, bardzo słodkim sosem. Nawet na takiego łasucha jakim jest Muchomorek, sos jest zbyt słodki. W restauracji byliśmy z małym Żwirkusiem i tutaj drugi minus. Nie ma ani krzesełka dla dziecka, ani przewijaka. I nie można płacić kartą.

• jarek1980 16 recenzji

05.06.2012, 10:30 napisał:

Bardzo włoskie jedzenie

Wystrój lokalu - taki sobie, bez jakiejkolwiek duszy. Nie odstrasza jednak :).
    Obsługa - uprzejma i miła. Kelnerzy doradzają i proponują to co najlepsze.
    Ceny umiarkowane.
    Co do jedzenia:
    Pizza - przepyszna, na chrupiącym, cienkim cieście, które nie ugina się pod mnogością składników. Ciasto stoi jak trzeba.
    Przepyszne przystawki, typowo włoskie, z prawdziwych włoskich produktów.
    Makarony - w większości robione samodzielnie, dobrze smakują.

A w całej knajpie pachnie Włochami.

• theo 179 recenzji

31.08.2011, 15:59 napisał:

Oczekiwania nadszedł czas...

Do Włoskiego Smaku zajrzeliśmy ponownie po kilku latach. We wspomnieniach mieliśmy smak pysznego tagliatelle z łososiem. Poprzeczka była więc wysoko podniesiona, no i spadła...
    Trafiliśmy tam w ciepłe niedzielne popołudnie, ludzi było bardzo dużo, wszystkie stoliki na tarasie zajęte, zdecydowaliśmy się więc zjeść w środku. Wystrój od naszej ostatniej wizyty nie zmienił się znacząco. Obsługi niby dużo, ale ruszała się jakoś niemrawo. Najpierw kilka minut oczekiwania na kartę, potem dłuższa chwila dla dokonania wyboru, a potem zaczęło się oczekiwania na nasze dania: tagliatelle z kurczakiem i pieczarkami w sosie śmietanowym i fusilli z borowikami i mięsem mielonym. Trwało to strasznie długo - prawie godzinę. W tym czasie zdążyliśmy być świadkiem kilku wyjść z lokalu, gdyż goście zniecierpliwieni wychodzili nawet nie dostali karty, gdyż według informacji obsługi, wszystkie karty są na sali - dość głupia, a wierzę, że prawdziwa, wymówka. Czy tak ciężko zainwestować w te kilka kart więcej, aby wszyscy goście w lokalu mogli zobaczyć co w tej karcie jest?
    Po długim oczekiwaniu dostaliśmy swoje dania, moje tagliatelle było całkiem niezłe - sporo pieczarek i kawałków kurczaka. Niestety fusilli żony było dramatyczne - borowików jak na lekarstwo, a mięso mielone to były jakieś żyły i chrząstki - czegoś tak paskudnego nie jadłem od dawna, zwłaszcza za wcale nie taką niską cenę. Na sąsiednich stołach królowała cienka pizza, może to jest teraz specjalność zakładu, bo na pewno nie pasta!

Data wizyty w lokalu: 28 sierpnia 2011, godz. 15:30

• jajnick 914 recenzji

15.02.2011, 21:48 napisał:

Ogólnie dobrze

Minęło już sporo czasu od ostatniej wizyty w Jarnołtówku u Włocha. Tym razem - w większym gronie - dwukrotnie dokonaliśmy degustacji nie tylko tamtejszej pizzy, ale także innych dań. Pizza nadal jest bardzo włoska, bardzo smaczna i bardzo tania. Z typowo włoskich akcentów na uwagę zasługuje dość smaczna lasagne oraz prawdziwe, włoskie wino z beczki (białe i czerwone). Wino jest młode, jeszcze "pracujące", w miarę smaczne, a przede wszystkim w bardzo dobrej cenie. Litr tegoż trunku kosztuje tylko 30 zł. Jest to bardzo korzystna cena. Białe wypadło moim zdaniem znacznie lepiej od czerwonego.
    Pozostałe dania jakie zamawialiśmy wypadły średnio, tzn. były raczej smaczne (pasta, żurek). Natomiast bardzo słabo wypadły desery, w tym przede wszystkim tiramisu. W jego składzie wyczuwa się sporą ilość spożywczych substancji aromatycznych. Wierzch deseru polany został gęstą, niezbyt smaczną. Tiramisu zdecydowanie odradzam.
    Obsługa bardzo sprawna, dokładna, ale nieliczna. W walentynkowy wieczór przyszło do restauracji ok. 60 osób. Zamówienia przyjmowała jedna, biegająca po sali, kelnerka. Przy realizacji zamówień pomagała jej jeszcze jedna. Kelnerka była bardzo kompetentna i sprawna. Mam jej do zarzucenia jedynie to, że nie umiała powiedzieć z jakiego regionu pochodzi wino domowe, nie mówiąc o bliższych szczegółach na jego temat.

Data wizyty w lokalu: 14 lutego 2011

• jajnick 914 recenzji

03.12.2009, 22:34 napisał:

Pełne zaskoczenie. In plus

Na ogół nie mam zaufania do takich "wiejskich" pizzerii. Dlatego też wstąpiłem do Włoskiego Smaku dopiero za czwartą z kolei bytnością w Jarnołtówku. Z dużą nieufnością oczekiwałem na zamówioną pizzę. Tymczasem okazało się, że pizza ma w pełni włoski smak. Naprawdę. Żadnych zastrzeżeń. Wszystkie użyte do jej przygotowania produkty były włoskie. Szynka miała być parmeńska - i była. Miała być w składzie gorgonzola - i była. Oryginalna. Ciasto wyrobione, jakby przez prawdziwego Włocha. Ceny? Ceny nie włoskie, ale polskie. Innych dań nie zdążyłem spróbować. Uczynię to następnym razem. Ale pizza jest prawdziwa, włoska. Polecam.

• andruto 2 recenzje

01.05.2011, 19:48 napisał:

Pizza "Jarnołtówek" - ideał, do którego inni powinni dążyć :)

Mimo że mieszkam 70 km od Jarnołtówka, to jeżdżę tam regularnie na pizzę "Jarnołtówek" (dwa razy próbowałem innej i już nie chcę eksperymentować, wolę delektować się ideałem), szynkę parmeńską z gnocchi, świetną deskę serów i bar sałatkowy. Wszystkie te potrawy są doskonale skomponowane, czuć włoski smak, a przede wszystkim są niesamowicie lekkie i łatwostrawne. Pizza ideał, z dużą ilością oliwy (ja wolę łagodną bez przepraw) wchodzi jak masełko, szynka parmeńska delikatna, subtelna, warzywa grillowane z dużą ilością oliwy - wyśmienite. Gorąco polecam, bo warto. Obsługa na odpowiednim poziomie, raz tylko zdarzyło się, że kelner był natrętny i irytujący, ale później już go nie widziałem, więc kariery nie zrobił. Niedawno otworzyli filię w Prudniku, która nie odbiega od oryginału.

• agnessss 1 recenzja

15.05.2011, 14:19 napisał:

Rodzinny wypad

Bardzo, bardzo szczególnie lubię tę restaurację. Od ładnych paru lat jeździmy tam z całą rodzinką, czyli z dziećmi. I nikt na nas nie patrzy jak na dziwolągów, którzy chcą z dziećmi spędzić miło czas przy dobrej pizzy. Jedliśmy już wiele potraw. Pizza wiedzie prym, ale pasty są też rewelacyjne. Mieliśmy też przyjemność być kilka lat temu na przyjęciu weselnym w tejże restauracji i smaku niektórych potraw nie mogę zapomnieć do dziś. Dojeżdżamy z Prudnika, więc niedaleko, u nas niestety nie ma restauracji do której mogłabym spokojnie zaprowadzić dzieci.

• Sznaucerka 1 recenzja

14.06.2010, 19:24 napisał:

Włoski smak - lecz nie dla psiarzy

Lokal całkiem przyzwoity, bardzo miła i kompetentna obsługa, potrawy kuchni włoskiej smaczne, pizza - prawie doskonała :).
    Uwaga! Klienci z psami nie są obsługiwani - nawet na tarasie na zewnątrz lokalu. Nie jest ważne, że pies ma kaganiec i nie linieje (sznaucer miniatura). Nie obsługują, bo włoski szef sobie tego nie życzy?!
    Taki jest "Włoski Smak" w Jarnołtówku :( Zawiedzeni właściciele psa.

Nowe w okolicy: Jarnołtówek