Masa Sushi & Coffe (przeniesiony)

gdzie jesteś? województwo: małopolskie miejscowość: Kraków , dzielnica: Stare Miasto
2.8

ul. Floriańska 11 31-019 Kraków (przeniesiony na ul. Grodzką 50)
tel: 606-202-610
typ lokalu: bar sushi, kawiarnia typ kuchni: japońska, ryby i owoce morza, desery, sushi, drinki cena dania głównego: poniżej 20 zł

• Bazyllo 408 recenzji

31.12.2011, 16:25 napisał:

A mi się podoba.

Czytając poniższe recenzje, zacząłem się zastanawiać, czy my na pewno trafiliśmy do tej samej restauracji. Nie mogę się niestety zgodzić z moimi poprzednikami, gdyż bardzo mi się tu podobało.
    Wstąpiłem do Masa Sushi & Coffe zupełnie przypadkowo. Szczerze mówiąc bardziej na kawę niż na jedzenie. Całe szczęście postanowiłem jednak zamówić coś na ząb, podobnie jak moja żoneczka.
    Sushi master cierpliwie czekał i doradzał, a potem ochoczo zabrał się do pracy. My tymczasem zeszliśmy na dół, gdzie znajduje się sala i bar z alkoholami. Postanowiliśmy, że zamówimy po kieliszku wina. Dostaliśmy naprawdę dobrze dobrane do potrawy wino, w dodatku w niskiej cenie - 5 PLN. Drugi zaproponowany przez barmana kieliszek był dwa razy droższy, ale wino było dużo lepsze. "Wietrzenie piwnicy" - jak się dowiedziałem. "Cóż, proszę mnie informować następnym razem, jak będziecie wietrzyć cokolwiek" - odpowiedziałem. Po chwili doszły do nas nasze rolki. Dobrze zwinięte i pokrojone na równe, dobrej wielkości kawałki. Miło się zapowiadało. Chwila prawdy, próbuję pierwszy kawałek i... o tak... Naprawdę smaczne! Sprawdzam inną rolkę. Jeszcze lepsza. Stanowczo radzę zamówić sushi ze strzykwą. Ciekawy smak. Podobało mi się to, że rolki się nie rozlatywały, ryż nie był rozgotowany, a obsługa fachowo wszystko tłumaczyła.
    A teraz parę słów o kawie, na którą w gruncie rzeczy tu przyszliśmy. Jedno słowo. Rewelacja. Pyszna, mocna i gorąca. Nie wiem jak to jest, ale czasem kawa smakuje tak jakoś bardziej. Właśnie tak jest w Masie. Już na samą myśl o niej mam ochotę się spakować i jechać do Krakowa, specjalnie żeby napić się tutaj małej lub dużej czarnej.
    Reasumując. Szczerze polecam Masa Sushi & Coffe. Nawet jeśli na myśl o daniach z surowej ryby (i nie tylko) z ryżem dostajecie odruchów wiadomo jakich - to wpadnijcie chociaż na wino i kawę. Nie rozczarujecie się. Zwłaszcza, że ceny nie spowodują ataku serca.

• r0bal 31 recenzji

26.10.2011, 10:26 napisał:

Miła obsługa to nie wszystko

Sushi masterzy bardzo fajni - mają poczucie humoru i niespotykane podejście do klienta.

Niestety, na tym ich talenty się kończą. Ryba była gumowata i co najgorsze znalazłem parę ości w swoim nigiri. Do tego jeszcze ryż się rozlatywał.

Niestety, nie zamierzam tam wrócić pomimo przyjemnej atmosfery.

Data wizyty w lokalu: 24 czerwca 2011

• Roger20000 1 recenzja

16.04.2012, 18:59 napisał:

Klimatyczne miejsce

Czytając wcześniejsze opinie byłem strasznie sceptycznie nastawiony co do tego miejsca. Pomyślałem jednak, że pójdę i przekonam się na własnej skórze. Dodam, że pierwszy raz w moim życiu jadłem sushi i było całkiem odwrotnie niż to sobie wyobrażałem. A mianowicie jestem baaardzo pozytywnie zaskoczony. Po pierwsze smakiem, po drugie obsługą, po trzecie stosunkiem jakości do ceny. Zawsze uważałem, że sushi jest równoznaczne z wysoką ceną. Tu przekonałem się, że jest inaczej, że powiedzenie drożej nie znaczy smaczniej (lepiej). Jako, że było to moje pierwsze spotkanie z sushi nie wiedziałem nic na ten temat. Byłem obsługiwany przez właściciela, który dokładnie wyjaśnił mi w jaki sposób należy jeść sushi i co najważniejsze wyjaśnił dokładnie co będę jadł :). Było super! Na weekend planuję znów tam zawitać i spróbować innych przysmaków. Polecam i pozdrawiam :).

Data wizyty w lokalu: 16 kwietnia 2012, godz. 14:00

• gwiaztka 11 recenzji

11.07.2011, 09:43 napisał:

Raczej nie polecam

Skusiłam się pójść do tego lokalu, gdyż zakupiłam voucher na sushi. Sushi baaardzo średniej jakości, trochę się rozsypuje i nie trzyma kupy..., z nigiri rybka odpada od ryżu, a hosomaki i futomaki malutkie, w smaku również średnie. Długo czekałam na moje zamówienie, pomimo iż byłam sama w lokalu i miałam wcześniej rezerwację.
    Może jeszcze się chłopaki wyrobią, ale póki co nie polecam.

Data wizyty w lokalu: 08 lipca 2011, godz. 21:00

• robakowska 1 recenzja

07.09.2011, 14:01 napisał:

Nigdy więcej

Poprzednie opinie nie są wcale przesadzone. Moja noga w Masa Sushi & Coffee nie postanie już nigdy.
    Podobnie jak mój poprzednik poszłam do MS&C, z okazji posiadania vouchera, udałam się tam wraz z koleżanką.
    Na wstępie pan stojący za barem nie raczył nawet powiedzieć żadnego "dzień dobry". Udałyśmy się do stolika na zewnątrz, gdzie spotkał nas widok pałeczek leżących beztrosko na stole, brak jakichkolwiek obrusów, lub chociażby serwetek.
    Po złożeniu zamówienia na sushi czekałyśmy strasznie długo (choć byłyśmy w lokalu same). Jedzenie przyniósł nam inny pan, po którym nie dałoby się wywnioskować, iż jest kelnerem, ze słuchawką w uszach, podał nam pierwszą porcję sushi nawet nie racząc na nas spojrzeć. Do tej pory nie widziałyśmy serwetek.
    Sushi było niedobre, łosoś nie był surowy, ryż ciepły, mało klejący, do tego twardy. Nigiri rozsypywało się przy każdej próbie złapania ich pałeczkami. Hosomaki niesmaczne, maleńkie, niedbale zrobione i podane. Futomakami się minimalnie zreflektowali. Do tego herbata, która smakowała jak zwykła herbata z plasterkiem pomarańczy za 8zł.
    Koszmar każdego fana dobrego sushi. W Krakowie są co najmniej 3 inne knajpy które można wybrać zamiast tej, co radzę każdemu uczynić.

Data wizyty w lokalu: 18 sierpnia 2011, godz. 15:00

• kloda 46 recenzji

13.06.2010, 02:07 napisał:

Strach wchodzić na Floriańską

W ramach zwiedzania każdego nowego sushi baru w Krakowie udaliśmy się dziś z dziewczyną do Masa Sushi & Coffee.

Nasze wrażenia są nie do opisania! Ten lokal jest niesamowity! A jedzenie nadzwyczajne! Obsługa jest wybitnie atypowa!

Już pierwszy kawałek nigiri rozsypał się, niestety nie na dwie części, a na kilkadziesiąt ziarenek. Dzięki temu oczekując pół godziny na następne danie (będąc samemu w lokalu) można było się czymś zająć - wyławianiem ich z talerzyka. Sushi z jeszcze gorącym ryżem, do tego zbyt twardym.
    Drugi Pan robił za to kawę kilkukrotnie wolniej niż ja we własnym domu.

Totalna amatorka i beznadzieja.

Nowe w okolicy: Kraków