Chocoffee

gdzie jesteś? województwo: zachodniopomorskie miejscowość: Szczecin , dzielnica: Śródmieście

ul. Opłotki 1 70-533 Szczecin (na Podzamczu)
tel: 502-572-493
typ lokalu: kafeteria, czekoladziarnia typ kuchni: desery, fusion cena dania głównego: poniżej 20 zł

• KaNgUrKa_1984 5 recenzji

11.08.2013, 20:20 napisał:

Duże rozczarowanie

Wybrałam się do tego lokalu po raz pierwszy. Zawsze zachęcał mnie ładnym wystrojem na zewnątrz i wydawać by się mogło - dobrą atmosferą. I tak, początkowo, miłe wrażenie. Przyjemny ogródek letni, kameralny klimat, ładnie urządzone wnętrze. I na tym koniec. Już od momentu, gdy pojawiła się obsługa, miałam ochotę wyjść z tego lokalu. Pani, która obsługiwała, starała się być miła, ale mało tego, że nie umiała ogarnąć kilku stolików na raz, to zasady "savoir vivre'u" miała poniżej poziomu. Goście obsłużeni w kolejności pt. "kto chce pierwszy?". Ceny kosmiczne jak na porcje, które serwuje lokal, a Pani otwarcie przyznała się, że to z okazji TTSR, utrzymane zostaną do niedzieli z powodu piątkowo-sobotniego Pyromagic. I choć produkty same w sobie smaczne, bo czekoladka gęsta i dobra, to nie rewelacyjna, a bita śmietana prawdziwa, nie z wyciskacza, to ogólne wrażenie słabe i ze smutkiem stwierdzam, że nie zagoszczę więcej w tym lokalu.

• Hefalek 20 recenzji

29.10.2012, 14:34 napisał:

W porządku, ale...

Lokal jak dla mnie jest jakiś taki zimny i po spożyciu czekolady nie mam tam ochoty zostać na dłużej i tak po prostu posiedzieć, porozmawiać.
    Czekolada bardzo dobra, gęsta, prawdziwa. Godna polecenia jak najbardziej. Czekoladki również bardzo dobre.
    Małe, ale jakie mam to to, że byłam tam w niedziele ok. godziny 13, byliśmy z Mężem jedynymi gośćmi - dostaliśmy pyszną czekoladę. Natomiast po Nas przyszło 6 osób i Pani z obsługi poinformowała ich, że czekolada się właśnie skończyła, a dorobienie drugiej potrwa koło godzinki.
    I ja rozumiem, że prawdziwa czekolada potrzebuje czasu, nie rozumiem, że w PIJALNI CZEKOLADY o godzinie 13 jej po prostu braknie.

Raczej nie powtórzę.

• GPS87 10 recenzji

15.07.2012, 21:47 napisał:

Jak czekolada to tylko Chocoffee

Najpierw o tym co najważniejsze, czyli o piciu i jedzeniu... Rewelacja! Czekolada gęsta i pyszna. Intensywny zapach i smak. Nigdy nie piłam lepszej. Ciasta bardzo dobre, choć intensywny smak czekolady nie pozwala tak do końca ich docenić.
    Minusem lokalu jest mało miejsc, gdzie można usiąść w więcej niż dwie osoby i trzeba bawić się w dostawianie siedzeń do stolików jak jest większy ruch... Ogólnie przytulny lokalik. Szkoda, że nie bardziej w centrum, bo częściej bym tam zaglądała.
    Obsługa miła i stara się wszystko jak najlepiej i najszybciej ogarnąć, choć czasami trochę nie wychodzi ;).

• olka1993 2 recenzje

10.05.2012, 18:13 napisał:

Bardzo przyjemny lokal

Od urodzenia mieszkam w Szczecinie, jednak do Chocoffee wybrałam się dopiero w tym roku w ramach moich urodzin. Na wstępie pani, która nas obsługiwała dostała ode mnie plusa za to, że zaproponowała wstawienie kwiatów, które miałam ze sobą, do wody. Podobało mi się również to, że jest tam spokojnie i dość przytulnie, zwłaszcza wieczorem. Dodatkowo zaletą jest z pewnością duży wybór czekolad, kaw, ich smaków. Ceny mogłyby być trochę niższe, ale i tak się opłaca odwiedzić ten lokal.

Data wizyty w lokalu: 09 stycznia 2012, godz. 19:00

• Nippy 6 recenzji

12.08.2011, 17:15 napisał:

Więcej tam nie zagoszczę

Miałam ostatnio okazję odwiedzić Szczecin i ukoronowaniem całej wycieczki miała być wizyta w Chocoffee. Zamówiłam dwie podwójne czekolady z bitą śmietaną. Po kilku minutach otrzymałam dwie czekolady w cenie 20 zł lecz bez bitej śmietany. Niestety czas naglił i nie miałam czasu na składanie reklamacji. Zabrałam moje czekolady i opuściłam lokal. Pomijając roztrzepaną obsługę (kelner biegający po całej kawiarni; właściciel, który nie bardzo wiedział co tam robić i jego żona), miałam chociaż nadzieję, że czekolada będzie godna zachodu ale spotkał mnie zawód. W porównaniu do tego samego produktu we Wrocławiu (również Chocoffee) ta czekolada była diametralnie różna. Smakowała trochę jak połączenie syropu czekoladowego i polewy lodowej o tym samym smaku. Dodatkowym mankamentem jest fakt, że wewnątrz przy ladzie jest bardzo wąsko. Czułam się niezręcznie czekając na zamówienie i omal nie włażąc do pucharków i na stolik parze znajdującej się najbliżej lady konsumującą deser lodowy. Nie mam pojęcia skąd ta różnica w smaku. Wydaje mi się, że skoro lokal dzieli tą samą nazwę i oferuje te same dania, to powinny one smakować tak samo...lub chociaż podobnie.

• yaro1963 1 recenzja

15.11.2011, 21:58 napisał:

Fajne miejsce na spotkanie

Byłem tam ostatnio z przyjaciółmi i bardzo miło zaskoczył mnie smak gorącej czekolady z wiśniami - rewelacja. Nigdzie takiej nie piłem, nawet w lokalach kilku znanych w Polsce marek. Na ciasto nie skusiłem się, bo było mi wystarczająco słodko, ale w opinii znajomych było pyszne. Na pewno przyjdę tam jeszcze na kawę (niesłodzoną) i spróbuję do niej pralin. Wyglądały zachęcająco. Tylko muszę trafić na taki dzień, jak będzie trochę mniej ludzi, bo w święto to kelnerki biegały lekkim galopkiem. Mimo to były bardzo miłe.

Data wizyty w lokalu: 11 listopada 2011, godz. 18:00

Nowe w okolicy: Szczecin