Cukiernia Irena

gdzie jesteś? województwo: mazowieckie miejscowość: Warszawa , dzielnica: Praga-Południe
2.9

ul. Zakopiańska 20 03-934 Warszawa (poprzednio mieściła się na ul. Francuskiej)
tel: (22) 617-23-45
typ lokalu: cukiernia, kawiarnia typ kuchni: desery cena dania głównego: poniżej 20 zł

• derwisz4 1022 recenzje

08.09.2012, 13:50 napisał:

Bez charakteru

Chyba przereklamowana... Dawniej faktycznie z przyjemnością jadłem te wspaniałe bajaderki, eklerki, rożki, babeczki, ale dziś? Sympatia zachwyciła się wuzetką, ja nie, ona kawą, ja znowu nie, bo przeciętna, bez aromatu. Porażką były lody! Czekoladowe niestrawne, tylko pistacjowe i truskawkowe ujdą. Gałki po 3 złote za taką jakość to za drogo! Obsługa niestety też rozbiegana, zamówienia realizuje z opóźnieniem. Wystrój kiepski, bez polotu, nieprzytulny, a napis Irena pisany szwabachą? Co tu robi?

• interkacpi 32 recenzje

18.06.2013, 10:56 napisał:

Pyszna kawa

Spacerując po Saskiej Kępie, miałem ochotę na coś słodkiego i... musze powiedzieć, że dawno nie piłem tak dobrej kawy w cukierni.
    Słodkości też przyzwoite, firmowe ciastko godne polecenia, smaczna tarta z truskawkami i tiramisu. Obsługa przyjemna, choć jakby trochę senna... Ale w niedzielne przedpołudnie można to wybaczyć ;).

• koneser11 1 recenzja

17.02.2013, 11:24 napisał:

Miła atmosfera w otoczeniu kwiatów

Smaczne ciastka. Piękne torty. Aktualne dekoracje - torty z marcepanów. Pyszna kawa (wiem to, bo nie używam do niej dodatków, smak kawy może ocenić tylko ten, kto jej nie słodzi i nie dolewa mleka czy śmietanki), ciekawa kompozycja herbata zimowa (z owocami i sokiem wiśniowym), wszystkie produkty z naturalnych składników. Polecam.

Data wizyty w lokalu: 16 lutego 2013

• donaldos 1 recenzja

10.09.2012, 11:33 napisał:

Najgorsza cukiernia na Saskiej Kępie

Takie sobie ciastka. Czasami ciastka leżą za szybą nawet 4-5 dni. Ceny bardzo wysokie. Kawa i inne napoje do kupienia w niższych cenach w pobliskich kawiarenkach. Obsługa niemiła. Nie polecam tego miejsca. Ruch i zainteresowanie w tym miejscu bardzo słabe.

• ewa_tina 864 recenzje

03.08.2010, 13:07 napisał:

Klasa sama w sobie!

Cukiernia Irena to "słodka" marka z Saskiej Kępy znana w innych dzielnicach miasta. Temu kto tu był, nie mam co zachwalać wyrobów, nie jestem wielbicielką słodyczy jako takich, ale dobrze znać kilka sprawdzonych miejsc, w których można kupić dobrej jakości wyroby cukiernicze.

Obsługa miła i potrafiąca doradzić, ale można trafić na gorsze dni pań pracujących w Irenie.

Miejsce nie czaruje wyglądem jak z paryskich czy wiedeńskich ulic, jednak nie jest to najważniejsze. Liczy się przecież smak.

Data wizyty w lokalu: 30 lipca 2010, godz. 15:00

• smakoszka29 10 recenzji

25.08.2011, 01:05 napisał:

Cudownie!

Fantastyczne ciastka, jeden z lepszych musów, torty pomysłowe i naprawdę dobre!
    Cukiernia jest umieszczona na uroczej uliczce. Obsługa bardzo miła, ceny też dobre.

• kalarepka 204 recenzje

03.12.2009, 16:38 napisał:

Niezłe ciacho...

...ale nie wybitne, bo mimo że byłam tam całkiem niedawno nie do końca pamiętam, co jadłam. OK - był to tort z kremem i jakimiś owocami, całkiem smaczny, ale ulatujący z pamięci :) Pamiętam natomiast naprawdę dobrą kawę i pyszne mini ciasteczka np. kokosowe do niej podane.
    Wybór ciast i ciastek spory, obsługa miła, wnętrze ujdzie - siedzieliśmy w pomieszczeniu, które przypominało trochę szklarnię z maszynerią za plecami :) Ale specjalnie się tam po raz kolejny nie wybiorę :)

• no5feratu 153 recenzje

01.11.2009, 08:22 napisał:

Spokojne chwile przy dobrej kawie

Cukiernia oddalona od hałasu głównych ulic Saskiej Kępy z całkiem zacną oszkloną, obrośniętą kawiarenką. W środku czysto, w rogu stoi antyk przemysłowy przypominający gigantyczną wersję robota kuchennego 'Kitchen Aid'.

Ciastka, których próbowaliśmy nie były najlepsze, które kiedykolwiek miałem przyjemność konsumować, ale były jak najbardziej dobre - kremy smaczne, biszkopt wilogotny, rozsądna ilość cukru, smaczne owoce. Bajaderka dobra dla osób, które poszukują czegoś mniej słodkiego do dobrej kawy - a kawa jest tu bardzo dobra. Espresso poprawnie podane ze szklaneczką wody. Ciasta na wynos (np. makowiec) również wyglądały imponująco.

Obsługa bardzo sprawna i miła. Warto wpaść i wyciszyć się przez parę chwil od 'codzienności'.

• mysza2 19 recenzji

21.05.2010, 09:08 napisał:

Pycha pod każdym względem: także estetycznym

Nobel za wszystko! Zwłaszcza za florentynki, babeczki bakaliowe i tarty!

• resist10 18 recenzji

02.11.2009, 00:31 napisał:

Żałosny urok legendy

Irena jest na Saskiej Kępie legendą. Wiem to, bo z racji zawodu mam przyjemność z mieszkańcami (głównie starszymi osobami) Kępy rozmawiać często. I każdy z nich Irenę pod niebiosa wychwala.

A w Irenie ciasteczka jak w każdej innej cukierni, nie powalające ani wyglądem, ani smakiem. Dużo wypieków upiększonych chemicznie wyglądającymi ozdobami... Spróbowałem kilka z tych ciastek i... porażka...

Jest możliwość skosztowania wypieków na miejscu. Obsługa fatalna, bez polotu i humoru. Automatyczna i robiąca wrażenie sfrustrowanej.

Nie polecam w 2009 roku, chociaż standard ten pewnie byłby do polecenia np. w 1982... I od tamtych lat pewnie trwa legenda Ireny...