Niebieskie Migdały

gdzie jesteś? województwo: podkarpackie miejscowość: Rzeszów
4.2

ul. Kościuszki 3 35-030 Rzeszów
tel: (17) 784-41-28
typ lokalu: kawiarnia typ kuchni: desery cena dania głównego: poniżej 20 zł

• jajnick 914 recenzji

13.11.2011, 23:36 napisał:

Miłe zaskoczenie

Zacznę od zachwalania kawy - czyli od końca. Dziewczyny z Niebieskich Migdałów naprawdę mają pojęcie "jak się to robi" (marka kawy - Filicori). W dodatku lokal czynny jest od ósmej rano. Dziewczyny wiedzą zatem także, o której godzinie kawę się parzy...
    Oprócz dziewczyn parzących kawę równie dobrze wypadł kucharz. Zupa-krem z papryki i pomidorów - bardzo smaczna. Żadnych zagęszczaczy, żadnych zbędnych składników. Po prostu tak jak ma być.
    Oprócz zupy - "z pewną nieśmiałością" - zamówiłem jeszcze makaron. Zamówiłem, chociaż nie wierzyłem, że będzie smaczny. Jakoś ostatnio makaron wolę przyrządzać sam. A tu masz - makaron z Niebieskich Migdałow był prawie bez zarzutu. Kluski dobrej jakości, al dente. Szpinak liściasty - też dobrej jakości. Sos serowy. Gotów byłbym się założyć, że wyczułem w nim kryształki parmezanu. Przecież tego sera nie da się podrobić! No może był odrobinę za ciężki. Ale to już szczegóły.
    Oj, wrócę!

Data wizyty w lokalu: 13 listopada 2011

• AnonimowySobowtor 12 recenzji

08.11.2012, 12:20 napisał:

Przyjemna kawiarnia

Miłe i spokojne miejsce, żeby zatrzymać się w Rzeszowie i wypić dobra kawę - tak zrobiłem. Do kawy można zjeść dobre ciacho, a nawet pyszne lody - tak zrobiłem. Przyjemny wystrój lokalu tworzy atmosferę, która pozwala lekko zwolnić upływ czasu - tak zrobiłem.
    Polecam!

Data wizyty w lokalu: 19 października 2012

• jasminum89 4 recenzje

05.01.2013, 23:15 napisał:

Jedyna taka kawiarenka w Rzeszowie

Pyszna kawa na wynos, najlepsza i najtańsza w rynku. Ciasta i lody pyszne, i co ważne, wielkość porcji do ceny nie ma sobie równych. Gałka lodów 2 razy większa nich w Grycanie.

• Magija 3 recenzje

13.10.2012, 00:07 napisał:

Jestem z Nimi od początku :)

Zdecydowanie najlepsza kawa w mieście.
    Maleńki lokalik, ale to sprawia uczucie kameralności; bardzo miła obsługa, która zna się na tym co robi. Poza tym ogromny wybór kaw, czekolad, które można również kupować na wynos.
    Naprawdę dobre lody w wielu smakach, zawsze mają jakieś fajne ciasta. Ponadto desery na bazie lodów.
    W lecie mają wystawiony maleńki ogródek, dosłownie na dwa stoliki.

Jestem z Nimi od samego początku i jeśli dalej będą podawać tak dobrą kawę, będę im długo wierna :).

• Zacierka 74 recenzje

19.11.2011, 12:02 napisał:

Grand prix w kategori kawa oraz wyróżnienie w kategorii naleśniki.

To moja kolejna ulubiona restauracja w Rzeszowie. Urzekła mnie kultura podejścia do klienta, gdyż klient jest cały czas w centrum zainteresowania obsługi. Kelner każdego wita, mówi dzień dobry, podaje kartę. Do stolika nie prowadzi - każdy może sobie wybrać stolik sam. W czasie wizyty cały czas jest uważający, czy klient czegoś nie potrzebuje. Na rozstanie staje wyprostowany, mówi "dziękujemy, do widzenia".
    Jedzenie w Niebieskich Migdałach jest smaczne, przy czym zupy przecierowe uważam tylko za bardzo dobre (niepotrzebnie do zupy przecierowej dodają zmiksowanego ziemniaka), natomiast naleśniki oceniam jako znakomite. Naleśnik ze szpinakiem i orzechami był po prostu mistrzowski - zarówno gdy chodzi o kompozycję, jak i wykonanie.
    A kawa serwowana w Migdałach? A kawa jest jeszcze lepsza od naleśników!
    A poza tym w Niebieskich Migdałach podoba mi się to, że do jedzenia podawany jest młynek z pieprzem, który klient sam może dozować. Standardem w polskich lokalach jest to, że na stoliczkach stawiają zmielony, zwietrzały pieprz.
    Na uwagę zasługują też ceny. Są rewelacyjne w stosunku do jakości potraw.

Data wizyty w lokalu: 18 listopada 2011

• lidkaS 6 recenzji

14.04.2012, 22:15 napisał:

Przyjemna kawiarenka

Lokalik b. mały, zaledwie cztery stoliki, w lecie jeszcze ogródek. Ale klimat, przyjemna muzyka, sympatyczna obsługa sprawiają, że warto wpaść. Ponadto: przepyszna kawa! I naprawdę duży wybór, espressa, cappucina, latte, smakowe, z dodatkiem alkoholu... w dodatku w przystępnych cenach: 5, 10, 15 zł. Bardzo dobre ciasta, zawsze świeże lody w ciekawych smakach. Fajne miejsce na spotkanie z koleżanką czy małą przekąskę między zajęciami czy podczas przerwy w pracy.
    Polecam! :)

• tecumseh 8 recenzji

11.09.2011, 15:55 napisał:

Najlepsze miejsce na małe conieco w Rzeszowie :)

Świetne miejsce:

-pyszna kawa (ja piłem latte)

- chyba najlepsza szarlotka, jaką jadłem w restauracjach/cukierniach, polecam, z lodami i bitą śmietaną,

-malutki lokal, ale bardzo sympatyczny.

Nie jest drogo jakoś specjalnie, za szarlotkę i bardzo dobrą kawę zapłaciłem 16 zł.

Data wizyty w lokalu: 08 września 2011, godz. ok. 18.00

• Klara_de_Luna 4 recenzje

26.11.2011, 18:42 napisał:

Perełka w centrum Rzeszowa

Szanowni Państwo, jest wreszcie w Rzeszowie przesympatyczne miejsce na spotkanie ze znajomymi, koleżankami czy po prostu randkę. Niebieskie Migdały oferują wspaniałą kawę Filicori na wile sposobów. Piłam espresso i cappuccino (obie świetne) ze świeżo zmielonej kawy. Już na wejściu czuje się ten zapach, który ożywi każdego kawosza. Polecam pyszny (jak u Babci) tort bezowy z masą kawową oraz tort czekoladowy. Dobrze nawilżone ciasto w przypadku tortu czekoladowego i pyszna masa. Nieco gorzej w tym rankingu wyglądają kulki ptysiowe pretendujące do włoskich pforiteroles. Są puste w środku na dnie pucharka trochę czekolady i tylko te ostatnie 3 kulki są w niej zamoczone. Ale myślę, że właściciele dopracują je do takiej perfekcji jak wspomniane wyżej torty. Gratuluję pomysłu i mam nadzieję na wiele przyjemnych doznań w tej miłej kawiarni.
    Nie sposób wspomnieć o miłej i naprawdę profesjonalnej obsłudze. Dziewczyny mogą dla Panów szczególnie stanowić swoisty dodatek "in plus" :)

Data wizyty w lokalu: 16 listopada 2011, godz. 16

• msokol19 19 recenzji

02.03.2011, 15:35 napisał:

Marzenia o niebieskich migdałach spełnione!!!

Wpadłem do tej niewielkiej kawiarni na coś słodkiego i kawę. Zimno na zewnątrz, więc szukałem miejsca, by się zagrzać. Byłem już tam jakiś czas temu i miałem miłe wrażenia, więc wchodziłem bez obaw.

Lokal otwarty od wczesnych godzin rannych (8.00), więc można śmiało wpaść na kawę nawet w drodze do pracy.

Po raz pierwszy w Rzeszowie piłem prawdziwe włoskie cappuccino. Nie spotkałem lepszej kawy w moim życiu, choć wypiłem już setki filiżanek :). Kawa wyrazista, aromatyczna, oczywiście świeżo zmielona. Pianka perfekcyjna, delikatna, kremowa, bez żadnych dużych pęcherzyków powietrza, w dużej ilości.
    Do kawy podawany cukier biały i brązowy do wyboru.
    Bardzo duży wybór kaw wszelkiego rodzaju. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Jeśli chodzi o desery:
    - przepyszna ciasta, wybór kilkunastu - zawsze świeże i pięknie podane,
    - lody - zdecydowanie najlepsze w mieście - własnej produkcji, codziennie (!!!), zawsze świeże i smaczne,
    - desery do wyboru - owoce, lody i wszelkiego rodzaju dodatki - duże, smaczne porcje, przygotowywane bezpośrednio przed podaniem. Naprawdę warto.

Obsługa.
    Sympatyczna, jednoosobowa :). Wita z uśmiechem, chętnie doradza, co wybrać. Wie, gdzie pracuje i zna się doskonale na tym, co podaje.

Lokal.
    Malutki !!! Zaledwie kilka stolików. Wystrój ciepły, zachęcający do wejścia. Ściany przeplatane błękitno-brązowymi ornamentami i ceglanym murkiem. Nastrojowe oświetlenie, wspaniała kojąca muzyka, na ścianach zdjęcia przedstawiające oferowane słodkości :). Nie mam żadnych zastrzeżeń.

Ceny bardzo przystępne.
    Za puchar deseru trzeba zapłacić ok. 15 zł.
    Kawy od 3-4 zł, do kilkunastu za kawy wzmacniane nutą jednego z kilkunastu alkoholi.
    Ciasta w granicach 5 zł za porcję.

Gorąco polecam.
    Zdecydowanie najlepsza kawiarnia w mieście... Niebieskie migdały i długo długo nic...

Spełnienie snów o niebieskich migdałach, które podobno się nie spełniają...

Data wizyty w lokalu: 02 marca 2011, godz. 10:00

• zielonadziewczyna 61 recenzji

19.07.2010, 12:35 napisał:

Chwila słodkości w centrum miasta

Mają duży wybór lodów, a oprócz tego ciastka i desery lodowe. Bardzo smakowała mi wuzetka. Szarlotka też może być, ale ostrzegam przed bitą śmietaną. W ogóle nie słodka. Nie wiem, dlaczego nikt tego jeszcze nie zauważył. Porcja tiramisu trochę mała. Bardzo duży wybór ciepłych napojów. Szkoda, że lokal taki mały - ale wystrój mi się podoba. Uważam, że w lecie powinni wynająć więcej chodnika na letni ogródek.

Nowe w okolicy: Rzeszów