Sorrento

gdzie jesteś? województwo: śląskie miejscowość: Zabrze

ul. Karola Miarki 3 41-800 Zabrze
tel: (32) 278-13-33
typ lokalu: pizzeria, restauracja typ kuchni: pizza, włoska cena dania głównego: poniżej 20 zł
Korona_button_kw3

• ajo87 18 recenzji

15.09.2014, 22:31 napisał:

Zawsze na poziomie

Sorrento to dla mnie taki pewnik :). Jeśli mam pójść z kimś na obiad i chce mieć pewność, że za rozsądna cenę zjemy dobrze to wiem, że Sorrento nie rozczaruje. Jadłam tam już wiele dań, od naprawdę pysznej pizzy po makarony, zestawy z mięsem, zupy itd. Zawsze smacznie, ładnie podane, świeże produkty, aromatyczne dania oraz dobra obsługa. Po ostatniej wizycie również takie odczucia. Jadłam Tortellini a'la szef oraz lody z gorącymi malinami na deser. Wszystko pychotka :). Aż zaskakujące, że wypadają tak dobrze biorąc pod uwagę ogromna ilość pozycji w menu! Jedyne co jest wg mnie minusem to wentylacja, ponieważ bardzo mocno zapachy wydostają się z kuchni i niestety po wizycie w restauracji pachnie się jedzeniem dość intensywnie...

Data wizyty w lokalu: 12 września 2014

• raffiki 27 recenzji

06.06.2013, 20:54 napisał:

Sympatyczny lokal, świetna pizza

Restauracja "Sorrento" zlokalizowana jest nieopodal ścisłego centrum Zabrza. Lokal urządzony jest dość ładnie, ale bez rewelacji. Na minus oceniam widok z okna przez które widać stację paliw. W lokalu zamówiliśmy dwie pizze - "Romę" z pieczarkami, szynką i salami oraz "Vegetarianę" z pieczarkami, pomidorami, papryką, brokułami, kukurydzą, groszkiem zielonym i oliwkami. Obie okazały się bardzo dobre. Na uwagę zasługuje fakt, iż nie były za duże (średnica około 30 cm- duża pizza), ale na dość grubym, chrupiącym cieście. Pozytywnie zaskakuje również duża ilość składników i ser mozarella na pizzy a także fakt, iż jej brzegi nie są zbyt grube. Obsługa miła i sprawna a ceny niewygórowane. Lokal godny polecenia.

Data wizyty w lokalu: 06 czerwca 2013, godz. 16:00

• Tailthe 5 recenzji

12.07.2011, 13:41 napisał:

Bardzo smaczne

Jak chcę zjeść coś dobrego, to idę do sorento i jeszcze nigdy nie byłam rozczarowana. Rewelacyjne makarony z różnymi sosami śmietanowymi i rewelacyjny naleśnik a'la sorento!
    Kuchnia niby włoska, ale taka pomieszana z polską. Wystrój prosi się o re-dekorację.

Data wizyty w lokalu: 12 lipca 2011, godz. 13.00

• Kaktus7 12 recenzji

11.03.2011, 22:06 napisał:

Sympatyczne miejsce

Byłam tam już co najmniej 20 razy może więcej i niestety ciągłe zmiany kucharzy (co widać po wystawianych ogłoszeniach w lokalu) działają raczej na niekorzyść restauracji. Będąc w Sorrento prawie zawsze zamawiam zupę serową, którą bardzo lubię i to po niej poznaje kolejna zmianę kucharza. Bardzo lubię kuchnię włoską i z makaronów jestem bardzo zadowolona. Raz tylko zdarzył się incydent z lasagne ze szpinakiem, gdzie nadzienie smakowało jak trawa. Po zwróceniu dania do kuchni w ramach przeprosin została odliczona od rachunku i do stolika podano nam wino co było miłym gestem. Co do obsługi, to po kilkunastu wizytach w lokalu na przełomie kilku lat mogę powiedzieć, że była różna, ale z przewaga na "+". Cena bardzo dobra adekwatna do serwowanych dań. Jedyne co mnie zdziwiło, to kluski odgrzewane w mikrofalówce (zgroza) najbardziej odstręczającą rzeczą w lokalu dla mnie jest dźwięk mikrofalówki i smak dan ogrzewanych w tym urządzeniu. Co do pizzy, to nie powala na kolana, ale jest bardzo dobra. Minusem jest wódka trzymana na półce, a nie w lodówce.

• kaczyzab 1 recenzja

07.01.2011, 13:58 napisał:

Polecam

Wystój lokalu schludny - przeciętnie. Latem stanowczo za ciepło (brak klimy).
    Obsługa miła, potrafi doradzić niezdecydowanym.
    Jedzenie - zupy polecam (rewelacja), pizza smaczna, jeśli chodzi o pozostałe dania, to bywa różnie. Raz są smaczne i przyprawione odpowiednio, a raz nie. Tak jak by pracowało tam dwóch różnych kucharzy!
    Ceny - przystępne.

Data wizyty w lokalu: 15 października 2010, godz. 16:00

• study 5 recenzji

04.05.2010, 15:43 napisał:

Nie polecam

Byłam tam tylko raz, mimo że jestem z Zabrza, wolę pojechać do Sorrento do Gliwic. Zabrzańskie Sorrento znacznie odbiega poziomem od gliwickiego. W Zabrzu pizza jest po prostu nie do zjedzenia, na dziwnie kruchym, słodkim cieście. Ja jadłam tortellini alla chef, które uwielbiam, niestety i tu się zawiodłam. Szkoda, bo na pewno byłabym stałym bywalcem, a tak muszę jeździć troszkę dalej.

• andsla 5 recenzji

22.10.2009, 09:04 napisał:

Pizzeria ze smakiem

Ciekawie rozwiązany lokal. Zrobiono go chyba z dwóch mieszkań leżących jedno nad drugim. I całkiem przyjemny wystój, można powiedzieć klasyczny. Miałem tam okazję być przy okazji spotkania klasowego i lokal całkiem dobrze się sprawdził w tej roli. Jeżeli chodzi o jedzenie - robią tu świetną pizzę i - co nie wszędzie się zdarza, mają oliwę do pizzy. A tak właśnie lubię. Ceny raczej typowe, ale wystrój i atmosfera powyżej przeciętnej. Polecam.

Nowe w okolicy: Zabrze