Krewetka - bar rybny

gdzie jesteś? województwo: zachodniopomorskie miejscowość: Świnoujście
2.9

pl. Kościelny 72-600 Świnoujście
tel: (91) 327-05-93
typ lokalu: bar, smażalnia typ kuchni: ryby i owoce morza, polska cena dania głównego: poniżej 20 zł

• derwisz4 913 recenzji

16.05.2014, 15:04 napisał:

Lustracja zaliczona

Po dwóch latach sprawdziłem. I ten barek podobnie oferuje dość tanie i swojskie jadło. Ryby nieco zdrożały i jest ich kilkanaście rodzajów. Obok tego kuchnia polska - szaszłyk, lob sznycel z kurczaka, schab, karkówka o wadze 100 g po 7,50 zł. Zamówiłem najdroższe danie - tzw. wodoloty z kapustą zasmażaną za 15 zł. Były to spore trzy podłużne jak cepeliny pyzy z mięsem okraszonym cebulką i skwarkami z boczku. Smaczne, obfite z tłuszczem i dlatego ciężkostrawne. Kapusta równie dobra, choć spodziewałem się bardziej kwaskowatej. Do tego moja ulubiona Kropla Beskidu i widok na plac i rondo.

Data wizyty w lokalu: 16 maja 2014

• derwisz4 913 recenzji

13.03.2012, 15:37 napisał:

Ryby prosto z kutra

Lokal ma słusznie opinię jednego z najlepszych rybnych w mieście. Ryby świeże, smażone, niedrogie, podawane z ziemniakami i surówką. Do tego piwo, herbata, napoje. Zwykle stali bywalce konferują familiarnie z barmanem. Ale goście mile widziani i obsłużeni.
    Polecam najzdrowszego dorsza, podobno zawsze z porannego połowu! Skromny wystrój, ale ładny widok na rozległy plac i rondo.

• Mordimer 14 recenzji

25.07.2012, 21:25 napisał:

Słabo...

Dokładnie tak jak przedmówca, skuszeni opiniami na różnych stronach www zawitaliśmy w Krewetce (zwłaszcza, że mieszkaliśmy vis a vis tegoż baru)... Dało się zjeść i tyle... Jedzenie z pewnością nie zasługuje na tak wysokie noty jakich się doczytałam... Oprócz tego, że ryba świeża absolutnie nic poza tym. Frytki średnie, surówki również. Wszystko liczone osobno. I w sumie za 3 skromne porcje 98 zł... Za tę kwotę niejednokrotnie zjedliśmy więcej, a przede wszystkim dużo smaczniej w przyjemniejszych okolicznościach przyrody...

• ygreko 4 recenzje

07.08.2012, 17:31 napisał:

Świeże rybki, szybka obsługa

W Krewetce jem już kolejne wakacje. W sumie razem z rodziną byliśmy tam już ok. 10 razy. Wystrój może nie jest powalający, ponadto lepiej nie zajmować miejsc na zewnątrz z uwagi na dużą ilość czerwonych kwiatów, które podnoszą estetykę, ale także przyciągają osy, które w dalszej kolejności lubią interesować się soczkiem pitym przez najmłodszego ku panice tegoż.
    Jeśli chodzi o jedzenie to jest to zdecydowanie górny rejestr stanów średnich. Nie jest to restauracja, tylko bar, ale mają klimatyzację i donoszą do stolika danie zamówione wcześniej przy kasie. Bardzo sympatyczna obsługa, można pożartować, wierzę także, że jak przychodzę i mówię "poproszę o rybkę złowioną dziś" i dostaję 2-3 opcje do wyboru to jest to świeża rybka, zresztą tak też smakuje, jest po prostu pyszna. Frytki niezbyt zaolejone, surówki świeże, nierozwodnione. Uwaga na filet z kurczaka, bo liczą na gramy, nawet jak zaznaczyliśmy, że to ma być dla dziecka to dostaliśmy porcję na cały talerz, oczywiście zjedzona w 40%, bo za duża. Dużym plusem jest możliwość płacenia kartą, raczej rzadko spotykana w tego typu lokalach.

Data wizyty w lokalu: 04 sierpnia 2012

• Yatzek 6 recenzji

16.07.2012, 10:27 napisał:

Filetowana ryba

Zachęceni opiniami na portalu postanowiliśmy odwiedzić Krewetkę i tam dopełnić obowiązkowego punktu pogramu wyjazdu nad morze. Niestety, zamiast spodziewanych całych ryb dostaliśmy mdłe, choć dobrze panierowane i wysmażone, filety dorsza i zdaje się soli. Tak więc bez rewelacji. Plus dla pana z obsługi, za usilne namawianie do wyboru z piw... Żywca z kija (tak! Była nawet degustacja!).

Data wizyty w lokalu: 14 lipca 2012

• Arnik 2 recenzje

03.09.2012, 22:10 napisał:

Pyszna świeża ryba

W Krewetce jedliśmy pierwszy raz, skuszeni opiniami na tym portalu. Ryba w cenie od 7 do 12 zł za 100g w zależności od gatunku. Zamówiłem 3 porcje ryby. Dopytałem się jednak ile gramów jest średnio w porcji. Kelnerka poinformowała, że około 200g. Poprosiłem więc tylko o 2 porcje, jako że miały być większe niż się spodziewałem. Kelnerka poprosiła nas do stolika. Po około 5 minutach kelnerka podeszła do nas ponownie i upewniła się czy chcemy dwie czy trzy porcje ryby. Powtórzyłem ponownie, iż chcę 2 większe porcje. Jak się okazało po kolejnych kilku minutach dostaliśmy 3 porcje powyżej 200g. Lecz dorsz, który zamówiliśmy był tak smaczny, że zjedliśmy z dziewczyną ponad 60 dag i wcale nie czuliśmy oleju czy ryby na żołądku. Chociaż objedliśmy się mocno. Pyszna, cienka złocista panierka, która odchodziła sama od ryby. Delikatna biała ryba prawie bez oleju. Do frytek również nie mam żadnych zastrzeżeń. Polecamy jedzenie z całego serca, lecz zrozumienie z obsługą już niekoniecznie.

Data wizyty w lokalu: 03 września 2012, godz. 14:00

• magnolia 97 recenzji

06.08.2010, 17:54 napisał:

Niespodzianka

Ten mały bar, bardziej przypominający kontener, nie zachęca do odwiedzenia. Jest skromnie, biednie i dziwnie. Bo to nie restauracja, ale tania jadłodajnia. Na stołach sztuczne kwiatki i smutni ludzie dookoła. Ale... zamawiamy rybkę. Dorsza, łososia, pstrąga, choć wybór jest spory. Po kilku chwilach na stole ląduje duża porcja świeżej, smażonej na złoto ryby. I miejsce zmienia oblicze: jedzenie przepyszne, świeże, porcje duże, surówki świeże, ryby godne polecenia. Słowem: kogo nie zrazi pierwsze wrażenie, może zjeść smacznie, sycąco i tanio. Polecam.

• patka63 2 recenzje

08.07.2011, 22:47 napisał:

Powtórzę: Niespodzianka

Pysznie, ponoć serwują świeże ryby - polecił nam go marynarz z jednej łodzi.
    Może nie najtaniej, ani bardzo stylowo, ale 45 zł za 2 suche dorsze w panierce cięższej niż ryba, woda, piwo i surówka w smażalni w Dziwnowie kontra 63 zł za wilgotnego, pysznego dorsza tez w panierce lekkiej i cienkiej, porcję frytek, surówki + sandacz duszony ziemniaczki z wody, surówki i 2 świeżo wyciskane (na naszych oczach) soki z marchwi.
    No a obsługa - cud miód. Pan za ladą zobaczywszy mnie w ciąży, wykluczył polecenie czegokolwiek smażonego i sam skomponował nasze zestawy.

Data wizyty w lokalu: 08 lipca 2011, godz. 16:30

• anka331 1 recenzja

14.08.2011, 17:09 napisał:

Przyjemna knajpka

Jedzenie godne polecenia. Obsługa bardzo miła. Rybki smaczne - te smażone i duszone. Ceny: obiad dla 3 osób, ryba, frytki i surówka to koszt ok. 80 zł.

Data wizyty w lokalu: 11 sierpnia 2011, godz. 20:00

Nowe w okolicy: Świnoujście