Restauracja Górecznik

gdzie jesteś? województwo: wielkopolskie miejscowość: Przygodzice
2.8

ul. Wrocławska 63-421 Przygodzice (przy trasie 11 za Przygodzicami w kierunku na Antonin)
tel: (62) 724-35-62
typ lokalu: smażalnia, zajazd typ kuchni: ryby i owoce morza, polska cena dania głównego: poniżej 20 zł

• FridaOskarowska 1 recenzja

08.06.2014, 16:04 napisał:

Przyzwoity przystanek na trasie

Ciekawe miejsce - wystrój eklektyczny ;). Świetny pomysł z barem letnim na wodzie. Spróbowaliśmy 2 zup: żurek w chlebie i gulaszowa - były przepyszne, dobrze doprawione, mięsne. Rozczarował karp w śmietanie z kurkami (danie flagowe)- sama ryba niesmaczna, a sos śmietanowo-kurkowy był... słodki. Zdecydowanie nie w moim guście.

Data wizyty w lokalu: 08 czerwca 2014

• rpiekarniak 174 recenzje

10.10.2012, 22:41 napisał:

Całkiem przyjemnie, ale o wiele za słona świeżonka

Otoczenie ze stawem i wystrój są ciekawe, ceny rzekłbym nie bardzo niskie, ale też nie wysokie - II danie ponad 20 zł. Ziemniaki zasmażane były dobre, surówka z marchewki z ananasem - też, ale świeżonka - bardzo słona, nawet dla mnie, który dużo soli. Odczucia znajomych co do jedzenia - poprawne, nawet można powiedzieć, że dobre, ale z pewnymi wadami - pierś z kurczaka z grilla - trochę za sucha, przydałby się jakiś sos, karkówka z grilla - za mało przyprawiona. Była muzyka na żywo na fortepianie.

Data wizyty w lokalu: 10 października 2012

• pawpawla 34 recenzje

09.10.2011, 08:38 napisał:

Miejsce na baryckiego karpia

Przydrożny kombinat, z łowiskiem wędkarskim i całym kompleksem barów. Na zewnątrz plastikowe żubry i drewniane rzeźby w stylu indiańsko-wielkopolskim... Jednak, wśród nich stoi mała drewniana budka, w której sprzedają "lokalne pieczywo na naturalnym zakwasie i chleb "baryczak"" (bo to dolina Baryczy właśnie). I to ona zachęciła mnie, żeby się tu jednak zatrzymać.
    Trafiłem do rybnego "baru głównego". Nieco chaotyczny wystrój, choć złożony z sympatycznych bibelotów i marynistycznych eksponatów; nad barem wiszą drewniane wiosła z jednostek dawnej carskiej flory. Długa lista rybnych potraw, skonstruowana głównie z ryb, które chyba w stawie obok nie pływają (okoń nilowy, krewetki itp.). Jednak, kredą na tablicy wypisano ofertę dodatkową - lokalnego karpia w sosie śmietanowym z kurkami. Bo w całej dolinie Baryczy trwały właśnie "Dni Karpia 2011", w którym to święcie Górecznik bierze aktywny udział. I to był strzał w dziesiątkę.
    Najpierw jednak zamówiłem zupę rybną. Okazała się aromatycznym rybnym rosołem z makaronem, smacznym i zachęcającym.
    A danie główne - rewelacja! Kompozycja karpia ze świetnie skomponowanym sosem i pachnącymi kurkami rzuciła nowe światło na moje poglądy, jak karp może smakować.

• GregoryPork 93 recenzje

12.09.2009, 23:54 napisał:

Wielka smażalnia przy trasie 11

Nieopodal słynnych Stawów Przygodzkich skąd przed wojną karpie wożono aż do samego Berlina, a przy należących niegdyś do ZNTK Ostrów Wielkopolski stawach Górecznik zbudowano dużą smażalnię. Ruch tu duży, ceny niskie. Atmosfera jadłodajni. Zamawiając danie otrzymujemy kluczyk, po którym pani donosząca dania identyfikuje stolik przy którym siedzimy... ciekawostka. Panują tu ryby, choć summa summarum ryb słodkowodnych - tutejszych praktycznie nie ma. Pan okolicznych wód karp - figuruje na ostatnim miejscu na tablicy. Nie ma okonia, lina... Dodano za to pozycje dla mięsiarzy i tak znajdziemy tu np.golonkę. Idiotycznym pomysłem jest bombardowanie gości muzyką, z wiszących dosłownie wszędzie głośników... muzyka jest tak głośna (i kiepska), że nie słychać rozmówcy. Głośniki wiszą także na pomostach, na parkingu, w zoo... a muzyka z nich miesza się dając efekt osobliwej kakofonii. Jeśli chodziło o zagłuszenie przejeżdżających drogą aut to się udało. Siedząc przez chwilę w dwóch salach widziałem przechadzającego się pomiędzy stolikami kota. Żebrał o jedzenie i niestety miał chyba udział w unoszącym się tam specyficznym kocim zapaszku.
    Próbowałem tu podczas kilkukrotnych wizyt m.in. śledzia w occie, krewetki na maśle, smażonego karpia, golonkę po bawarsku. Dania małe - dobre. Fantastyczne były krewetki - smakowite. Moje wrażenie. Karp czy golonka... wymyślone. Karp w panierce, z masłem czosnkowym... nie moja bajka. Golonka z gulaszem z cukinii (?) dobra choć byłem w pierwszej chwili zaskoczony niespotykanym połączeniem. Ze względu na panujący tu duży ruch mogę sobie jednak wyobrazić, że miejsce to z ofertą gastronomiczną trafia w gusta klienteli drogowej.

Opinia dnia z 14.09.2009 r.

• Pluszak76 6 recenzji

04.01.2010, 18:16 napisał:

Ryby mają głos!

Według mnie bardzo atrakcyjne miejsce, pomijając "atrakcje" na zewnątrz. Ale przejdźmy do meritum. Ryby, a jedliśmy karpia i miętusa - pierwszorzędne. Ceny niskie. Samoobsługa - dlatego nie oceniamy. Nam kociarzom - w przeciwieństwie do poprzednika w ocenie lokalu - wałęsający się kot nie przeszkadzał, a wręcz przeciwnie. Nawet dał się zaprosić do wspólnej konsumpcji. Zawitamy tam na pewno przejeżdżając trasę Kraków - Poznań.

Nowe w okolicy: Przygodzice