Restauracja Bellini

gdzie jesteś? województwo: mazowieckie miejscowość: Warszawa , dzielnica: Śródmieście
2.9

typ lokalu: restauracja typ kuchni: pizza, włoska cena dania głównego: 20 - 40 zł
Korona_button_kw_winner4

Restauracja Bellini

kliknij na zdjęcie aby zobaczyć całą galerię

• Elcia84 52 recenzje

21.05.2014, 11:01 napisał:

Przeciętnie

Lokal mieści się w samym sercu warszawskiej starówki. Wnętrze przyjemne dla oka, duży letni ogródek. Obsługa poprawna. Do rachunku doliczone jest 10% serwisu, informacja o tym jest umieszczona na karcie. Jeśli chodzi o jedzenie to zamówiłam pizze Murano - ser taleggio, bakłażan, pomidor, cukinia, żółta pieczona papryka, rozmaryn, konfitura z czerwonej cebuli za 32 zł. Pizza była bardzo dobra, cienkie ciasto, ciekawy smak nadawała w szczególności konfitura z czerwonej cebuli. Próbowałam również pizzy z rukolą i szynką parmeńską (30 zł) bardzo dobra, ale nie wyróżniała się niczym specjalnym. Ogólnie wrażenie przeciętne, pizza dobra, wszystko ok., ale bez szału.

Data wizyty w lokalu: 20 maja 2014

• katarzynella 23 recenzje

20.07.2014, 21:03 napisał:

Fatalna obsługa

Nie wiem czy tak jest z każdą restauracją na Rynku Starego Miasta, ale widać wyraźnie, że Bellini nie stawia na jakość obsługi, jakby licząc na to, że klient odwiedza ją tylko raz. No i szczerze mówiąc może to być prawda. Bardzo długo czekaliśmy na wszystko, co zamówiliśmy, na niektóre potrawy albo napoje po 30 - 40 minut. Wprawdzie wszystkie stoliki były zajęte, ale wyraźnie brakowało kilku kelnerów, aby poprawić płynność obsługi. Zacznijmy jednak od początku. Nie było budweisera, choć był w karcie, a napój ogórkowo - arbuzowy (12 zł) był według mnie z koncentratu (w czasie arbuzowo - ogórkowym!). Lepiej było z virgin mojito, było smaczne. W restauracji, czego bardzo nie lubię, gdy poprosiliśmy o dużą butelkę wody, nikt się nas nie spytał, czy może to być Aqua Panna. Nie wiem, czy była to jedyna możliwa woda, ale jeśli to można o tym uprzedzić. Z jedzenia (dlatego, że tak wszystko się wlokło) zamówiliśmy jedynie grzanki z kurkami (bardzo smaczne, ale podane na mało apetycznej drewnianej desce, na której widać było cięcia od noży) i pizzę śliwkową. Kelner poproszony o to, czy możemy zamówić pizzę po połowie w dwóch różnych smakach, zdecydowanym tonem powiedział, że nie. A przecież w wielu lokalach nie stanowi to problemu. Pizza była niezła - na cienkim cieście, z szynką i sosem śliwkowym, trochę zbyt mocno wypieczona. O deserze kelner zapomniał. Problemem Bellini jest obowiązkowo doliczana kwota za obsługę - inaczej kelnerzy musieliby obyć się prawie bez napiwków, choć może wtedy obsługa zaczęłaby się mocniej starać. Na szczęście ładny ogródek, piękny, słoneczny dzień i wyśmienite towarzystwo zakryły te kelnerskie dramaty. Za Bellini na pewno nie będziemy jednak tęsknili.

Data wizyty w lokalu: 19 lipca 2014

• aniapearly 24 recenzje

19.04.2014, 17:26 napisał:

Idealne na romantyczny wieczór

Poszliśmy na wczesną kolacje. Obsługa wręcz ''skacząca'' nad klientem:). Zamówiliśmy przystawkę- deskę wędlin i serów. Porcja niewielka, ale wszystko pyszne i świeże.
    Potem zamówiliśmy pizze Parma i makaron z włoskimi kiełbaskami. Mąż stwierdził, że makaron bardzo dobry i oceniłby 8/10 :).
    Pizza idealna dla jednej mocno głodnej kobiety, mężczyzna raczej by się nie najadł do syta :). Ciasto cienkie, chrupiące- bardzo dobre. Szynka parmeńska smaczna, a rukola- jakby dopiero zerwana z krzaka :). Jednak całość smaku nie powala- jakby brakowało tego czegoś:). Może przypraw i oliwy... Nie wiem. Na deser była panna cotta - i tu muszę przyznać, chyba najlepsza jaka jadłam. Nie za słodka, podana z wspaniałym musem z malin.

Piliśmy wino dela casa- białe - dobre, ale bez rewelacji.
    Generalnie, polecam restauracje na kolacje we dwoje :).

Data wizyty w lokalu: 16 kwietnia 2014

• motylka 36 recenzji

21.11.2013, 14:03 napisał:

Migdałowe semifredo warte grzechu

Poszliśmy z kolegą na lunch firmowy do Bellini. Lokal klimatyczny, dużo zdjęć z filmów, delikatnego oświetlenia.

Zaczęliśmy od bruschette miste. Ja wybrałam babskie (pomidorki, szpinak), on konkretniejsze - wątróbkę oraz pieczarki z gorgonzolą i pieczarkami. Ujęło nas pieczywo, było chrupiące, świeżutkie, pewnie i z samą oliwką z oliwek zjedlibyśmy je z apetytem. Kolega wybrał papardelle alla norcina, czyli z włoską kiełbasą salsiccia, grzybami w kremowo-truflowym sosie - chwalił. Na spółkę wzięliśmy pizzę carbonara, ale w ostrym wydaniu, bo z papryczkami chilli, uwaga, dla lubiących pikantne klimaty. Wyglądała lekko blado, ale była smaczna.

Ale tak naprawdę zdecydowałam się napisać tę recenzję, aby wszystkich zachęcić do deseru semifredo, czyli lodów śmietankowych z prażonymi migdałami, podanych na musie truskawkowym. Obłędne - dwa naprawdę duże trójkąty, pełno prażonych, słodkich migdałów - jeden z najlepszych deserów jakie jadłam w życiu. Jak będziecie na Starówce, wejdźcie tam choćby tylko na to :).

Opinia dnia z 22.11.2013 r.

• boski2 1 recenzja

21.07.2014, 23:04 napisał:

Obsługa na poziomie niedostatecznym

Jestem w Warszawie i chcąc skonsumować posiłek na wysokim poziomie postanowiłem wejść do włoskiej restauracji reklamowanej nazwiskiem pani Magdaleny Gessler zwanej "Bellini". Ze względu na to, że ceny były umiarkowane jak na restauracje pod takim nazwiskiem, byłem dobrze nastawiony.
    Usiedliśmy razem z rodziną w ogródku na rynku... wystrój.
    Nie zachwycał. Mimo, że ludzi nie było wiele kelner nie nadchodził. Odczekaliśmy trochę licząc na jego nadejście. Nawet go wołaliśmy. Niestety nie uraczył nas swą obecnością. Czuliśmy jakby udawał, że nas nie ma... Wtedy stwierdziliśmy, że nie będziemy im robić łaski i wyszliśmy... mieliśmy wrażenie, że nawet się nie przejęli naszym wyjściem.

Data wizyty w lokalu: 21 lipca 2014

• amarantus 26 recenzji

13.07.2013, 21:27 napisał:

Miłe i pozytywne zaskoczenie

Do restauracji trafiliśmy przypadkiem, spacerując po starówce i szukając miejsca, aby coś zjeść.
    Usiedliśmy w ogródku, korzystając z ciepłej letniej pogody.
    Na wejściu pierwsze wrażenie nie było pozytywne, ponieważ musieliśmy sami poprosić o wymianę poplamionego obrusa, a kelnerka podała tylko jedno menu, o drugim jakoś zapominając.
    Po tym ciężkim początku zamówiliśmy na przystawkę Bruschette miste - bardzo dobra pozycja, tatara z tuńczyka - nie najlepszy oraz focaccię - smaczna. Zdecydowaliśmy się za pizzę Bianca alla Magda Gessler - rewelacja!!! To chyba najlepsza pizza, jaką jadłam!
    Na deser zabrakło już sił. Wina domowe kiepskie.
    Jednak pomimo niedociągnięć, restauracja godna polecenia dla osób szukających włoskich klimatów. Pizza rewelacyjna i z pewnością jeszcze tam właśnie po to powrócę.

• Julia102 1 recenzja

02.01.2014, 14:20 napisał:

Nie polecam tej restauracji!

Na wodę mineralną czekaliśmy godzinę i 10 min. Nie wspominając jak długo na jedzenie. Na nestea czekaliśmy jeszcze dłużej, a była to zwykła herbata bez cukru z kostkami lodu, bardzo niedobra. Lemoniadę podali wtedy co wodę, a smakowało to jak woda gazowana z rozduszonym arbuzem w środku, natomiast lasagne -> jałowe, niedobre, nie przypominało danej potrawy. Steki nie dość, że malutkie, to jeszcze nie dało się zjeść -> czyli niedobre. Ziemniaki -> niedobre. Ryba -> niedobra, nawet połowy nie szło zjeść. Pizza -> najlepsza ze wszystkich dań, chociaż wcale za dobra nie była, a ciasto takie chude, że prawie go nie było, bardzo twarde ciasto, nie szło go pokroić. W skrócie, jedzenie nieciekawe nie polecam, obsługa zakręcona, gubiąca się, wystrój przeciętny, cena -> bardzo wysoka :(. NIE POLECAM!

• nepenthes 32 recenzje

23.01.2013, 20:55 napisał:

Proszę, oddaj fartucha!

Po Magdzie Gessler szczerze powiedziawszy spodziewałam się czegoś ekstra, a niestety troszkę się rozczarowałam, bo kulinarnych uniesień nie zaznałam. Wystrój knajpy na plus, lubię skłonność Pani Magdy do dekorowania wnętrz mnóstwem bibelotów - wszystko tworzy lekko artystyczny, ciepły klimat. Znajomi narzekali na półmrok panujący w drugiej sali, ale póki umiem dojrzeć potrawę na talerzu, jakoś specjalnie mi to nie przeszkadza. Z jedzeniem średnio - z dań takich jak: Carbonara, Gnocchi, Spaghettini alla Trapanese, Risotto ai Funghi Porcini żadne specjalnie nie powaliło. Ceny stanowczo zbyt wysokie, a porcje dość małe (zwłaszcza gnocchi). Obsługa zagubiona i powolna. Jestem pewna, że w Stolicy można zjeść lepiej!

• tsulka 3 recenzje

19.05.2013, 10:41 napisał:

Zawsze wysoki poziom

W sobotni wieczór zdecydowaliśmy się wybrać stolik nie na zewnątrz, ale w piwniczce i wybór był jak najbardziej słuszny - spokojna atmosfera i sprawna obsługa to z pewnością zalety lokalu.

Makarony (tagliatelle z rakami i pappardelle z ragout z kaczki) były bardzo aromatyczne i po prostu smaczne, a deser (panna cotta) wyśmienity.

Data wizyty w lokalu: 18 maja 2013, godz. 20:00

• bruda19811 4 recenzje

22.03.2013, 11:43 napisał:

Posprzątajcie z kurzu restaurację

No troszkę się zawiodłam. W restauracji kurzu od groma jak można w takim miejscuprzyjemnie zjeść, no ale cóż. Kelner dość naburmszony z lekkim lekceważeniem. A jedzenie no có to inna bajka - rosół z kluseczkami z parmezanu i żółtek w ogóle niedoprawone.
    Bruschette Miste - wiejskie pieczywo z pieca z pomidorami i czosnkiem, wątróbką i pietruszką, ze szpinakiem, pieczarkami i gorgonzolą, z karczochami - chleb spalony zbyt twardy. Ceny ok, ale jedzenie poprawcie.

informacje od restauracji