A Modo Mio

gdzie jesteś? województwo: mazowieckie miejscowość: Warszawa , dzielnica: Ochota
3.2

ul. Grójecka 110 02-367 Warszawa Stoliczku.pl
tel: (22) 823-44-46
typ lokalu: pizzeria typ kuchni: pizza, włoska cena dania głównego: 20 - 40 zł

• alekswir 14 recenzji

25.02.2014, 22:23 napisał:

Stracone drugie szanse

Z racji niedużej odległości zarówno od pracy jak i domu, w A Modo gościłam często, zaciągając tam kogo tylko się dało.
    Najczęściej wybierałam pizze. No i właśnie.
    Moje odkrycie - pizza zola e pera; z gorgonzolą, gruszką i orzechami. Zamawiam. Rewelacja - dostaję ogromny placek z dużymi plastrami gruszki i wspaniale przyprażonymi orzechami włoskimi, pychota :). Przy następnej wizycie zamawiam tę samą pizzę. I pojawia się lekki zgrzyt - plasterki gruszki znacznie mniejsze, do tego brak orzechów. Po zwróceniu uwagi kelner doniósł te ostatnie - w miseczce. Ale to już nie to samo, nie były cudownie przyprażone, przez co dużo straciły :(, obecnie pizza ta podawana jest z płatkami migdałów, a to już nie to samo.
    Drugie odkrycie - pizza fresca - na cieście razowym, z tuńczykiem, pomidorami i ruccolą. Kolejny strzał w dziesiątkę :). Ostatnio zamówiłam tę pizzę na wynos i znowu rozczarowanie. W domu okazała się tak tłusta, jakby twórca po prostu wywalił na nią całą puszkę tuńczyka w oleju :(.
    Po tych doświadczeniach postanowiłam odpuści wizyty w tym miejscu na jakiś czas i na pizzę chodzić do knajpy, gdzie do tej pory zamawiany placek za każdym razem był niezmiennie idealny :).

Data wizyty w lokalu: 21 lutego 2014

• lewaloff 10 recenzji

11.10.2013, 21:26 napisał:

Dobrze to tu było kiedyś, są lepsze i tańsze miejsca w Warszawie

Po 6 latach postanowiłam napisać drugą recenzję tego lokalu, niestety diametralnie różną od pierwszej. Przyszliśmy we 3 - 2 dorosłych + 2-latka. Szybko i sprawnie przyjęto od nas zamówienie - napoje + 3 różne makarony - z krewetkami, ze szpinakiem i gorgonzolą oraz fusilli bolognesini. Makaron z krewetkami jest z karty "od czwartku do niedzieli", ale kelnerka powiedziała, że tę pozycję można zamawiać cały tydzień. Napoje przyszły szybko, na makaron czekaliśmy ponad 25 minut - bardzo długo, tym bardziej, że lokal był zapełniony może w połowie. Fusilli bolognesini bardzo dobre, córka zjadła całą porcję. Makaron z gorgonzolą smaczny. Problemem okazały się krewetki, które już na pierwszy rzut oka nie wyglądały dobrze - były lekko szare, wszystkie 6 sztuk. Spróbowałam pierwszej, dziwnie rozmięknięta, gąbczasta, jakby dawno temu rozmrożona, bez smaku. Dałam spróbować mężowi, który miał takie same odczucia. Chciałam nawet jeść dalej, ale w połowie trzeciej zdecydowałam, że nie po to człowiek zamawia makaron z krewetkami, żeby jedząc je zastanawiał się, czy to na pewno dobry pomysł. Poprosiłam kelnerkę i oddałam danie, informując, że krewetki są niesmaczne. Po chwili kelnerka wróciła z propozycją nowego dania lub deseru. Z tej propozycji nie skorzystałam, rodzina dojadła swoje porcje. Jakie było nasze zdziwienie, kiedy okazało się, że mój makaron widnieje na rachunku. Po uwadze, że danie zostało zwrócone jako niesmaczne, dostaliśmy na nie rabat i zapłaciliśmy 15 zł zamiast 33. Pani w kasie mętnie tłumaczyła, że danie nie może zostać usunięte z rachunku, bo restauracja ma na wszystko gramatury, które schodzą ze stanu. 6 obranych krewetek 31/40 w makaronie za 33 zł, to moim zdaniem niewystarczająca ilość, liczenie 100% za zwrócone danie natomiast, to wystarczający powód, żeby nie wracać do tego lokalu. Nie mam zwyczajnie ochoty ryzykować sprawdzając, czy pizza jest nadal dobra, czy inne makarony/ sałaty/ dania trzymają poziom. Jest mi zwyczajnie przykro, że lokal, który traktowałam, jak przedłużenie domowego stołu, dostarczył mi tak przykrych wrażeń. Addio!

Data wizyty w lokalu: 25 września 2013

• links234 20 recenzji

22.07.2013, 23:19 napisał:

Pizza dobra, ale nie "najlepsza w mieście"

Do "A Modo Mio" trafiliśmy dzięki entuzjastycznym recenzjom na Gastronautach. Ktoś napisał nawet, że podają tam najlepszą pizzę w mieście (o makaronach nawet nie pomyśleliśmy, skoro większość Gastronautów je odradza). No więc w niedzielne popołudnie wylądowaliśmy na Grójeckiej.
    W środku i na zewnątrz - pełno gości. Przeważnie to dobry znak. Z restauracji dochodzi apetyczny zapach włoskich dań, jednak w środku jest on zbyt intensywny, więc usiedliśmy na zewnątrz (w ogródku stanowczo za dużo stolików, ciężko się poruszać, trudno o intymność rozmowy). Szybko zainteresowała się nami bardzo miła pani kelnerka. Zamówiliśmy pizzę z gorgonzolą, gruszką i migdałami. Chciałam napić się coli light, ale nie było małej butelki, tylko pół litra (7 zł), więc zrezygnowałam.
    Pizza wjechała na stół po 15 minutach, jak obiecała kelnerka. Wcześniej przyniosła nam oliwę czosnkową i sos pomidorowy. Niestety, sos to passata pomidorowa ze szczyptą ziół prowansalskich. Zero soli, zero cukru (passata aż się o to prosi, była bardzo kwaśna), zero czosnku, zero świeżych ziół, czyli zero smaku. Nie wiem, po co taki "sos" w ogóle się podaje, ale jak wynika z moich doświadczeń, to częste "przestępstwo" w polskich pizzeriach.
    Sama pizza przypomina włoską - cienkie ciasto, apetyczny zapach pieca. Jednak całość rozczarowała. Danie nie miało zbyt wyraźnego smaku. Gruszka i migdały same w sobie nie są zbyt aromatyczne, chyba za mało było na pizzy gorgonzoli. A może za mało pieprzu, albo czegoś pikantnego, co przełamałoby smak? Może rukola spełniłaby to zadanie? Suma sumarum luby, który skonsumował pizzę stwierdził, że ta na ul. Francuskiej jest lepsza. A ta z "A Modo Mio" nie była zła, ale zabrakło jej "mocy". Wizyta, zatem, nie do powtórzenia.
    Plus za przewijak w damskiej toalecie, ale mogliby ją częściej porządkować (skrawki ręczników papierowych na podłodze, ogólny bałagan).

Data wizyty w lokalu: 21 lipca 2013

• Pe_i_Zet 45 recenzji

10.03.2013, 16:01 napisał:

Warto zajrzeć

Duże wrażenie robi ładny wystrój. Duże stoliki, otwarta przestrzeń.
    Rodzaje pizzy raczej inne niż te w sieciówach. Dużo ciekawych dodatków.
    Jedna pizza to porcja na średniej wielkości obiad dla 2 osób. Albo - jak u nas - dla pary.
    Obsługa w porządku. Właściwie prawie niezauważana po przyjęciu zamówienia. Cena pizzy 20-30 zł. Duży wybór makaronów i przekąsek.

Warto wpaść i sprawdzić. Według nas miło, ale znamy lepsze.

• aagorska 256 recenzji

02.10.2012, 11:53 napisał:

Nie jest źle! Mnie pasuje!

Znam tę knajpę sprzed 5 laty, kiedy to często przychodziliśmy tu rodzinnie na obiady. Potem nie było nas w Warszawie, a teraz znów odwiedzamy stare kąty...

Wpadliśmy w niedzielę w sam środek rodzinnego piku obiadowego. W knajpie wrzało. Wszystkie stoliki zajęte. Goście uśmiechnięci, zadowoleni, nie wyglądali jakby byli tam za karę ;), dlatego sądzę, że opinię które tu czytam, o tym że A Modo Mio jest na równi pochyłej są mocno przesadzone ;).

Choć knajpa była pełna, szybko przejęła nas menedżerka, która w ciągu kilku minut zaproponowała zwalniający się stolik. To samo dotyczyło również gości, którzy stali w kolejce przed nami. Co prawda wcześniejszy kontakt z kelnerkami, które, jak się domyślam, mogą być zwyczajnie w takich okolicznościach mocno przemęczone, sugerował, że na stolik poczekamy dłuższy czas, a na dania kolejne 40 minut. Dobrze, że się nie zdążyliśmy zniechęcić przed przyjściem pani menedżer...

Bardzo szybko nas potem obsłużono, grzecznie uprzedzając, że na podanie dań możemy czekać do 40 minut. Ale ponieważ to dla nas w takich okolicznościach zrozumiałe, i nigdzie się nie spieszyliśmy, spokojnie wyobraziliśmy sobie, że przy lampce wina i talerzu przystawek bez problemu możemy poczekać.

Obsługa generalnie bardzo miła, uwijająca się sprawnie i szybko. Talerz przystawek - włoskich serów i wędlin był przeogromny, choć w karcie nic nie wskazywało na to, że to porcja dla 2 lub nawet 3 osób. Wszystko było świeże i pyszne. Dobrze, że drugie z nas nie zamówiło przystawki, daliśmy radę ;). Potem przyszły dania główne - dla P. pizza z tuńczykiem i rukolą. Przepyszna. Dla mnie dorada z grilla z sałatą. Wyśmienita. Na koniec jeszcze ciastko czekoladowe - pierwszorzędne.

Warto wracać i odwiedzać stare kąty. Cieszę się, że A Modo Mio ma się tak dobrze :).

Opinia dnia z 03.10.2012 r.

• kusiak 21 recenzji

01.06.2013, 21:12 napisał:

Ogólnie wrażenia pozytywne

Razem z mężem odwiedzamy tę restaurację mniej więcej raz na 2-3 miesiące.
    Spróbowaliśmy większości dań w karcie, a więc recenzja będzie zbiorcza.
    Zdecydowanie polecamy pizze - pyszne ciasto, świeże składniki, odpowiednio przyprawione. Do tego otrzymaliśmy sos pomidorowy delikatnie ostry - bardzo aromatyczny i oliwę czosnkową. Nigdzie nie jadłam lepszej pizzy.
    Makarony - porażka. Nikomu nie polecam. Zamiast al dente makarony są rozgotowane, klejące się. Spaghetti dostaliśmy pocięte na krótkie nitki (tak mnie więcej 3-5 cm), makaronu razowego baliśmy się próbować... Sosu jest zdecydowanie za dużo, makaron praktycznie pływa w nim. Słabo doprawione. Danie o nazwie Ovoletti (z góry przepraszam za literówkę) smakuje, jakby ktoś wziął pomidory z puszki, koncentrat, mozarellę i pomieszał to z kluskami.
    Sałatki - nic dodać, nic ująć. Bardzo smaczne i świeże. Porcje nie są olbrzymie, ale zdecydowanie można się najeść.
    Przystawki - smaczne, odpowiednio doprawione.
    Desery - tiramisu, panna cotta, tort bezowy, profiterol - bardzo smaczne.
    Nie polecamy tortu kawowego i musu czekoladowego.

Podsumowując - restauracja w porządku. Bardzo dobra na spotkania towarzyskie, biznesowe, mecze, spotkania rodzinne itd. Trochę za głośna muzyka, piosenki często się powtarzają.
    Obsługa miła, interesuje się klientem.
    Większość dań smaczna, ceny niekiedy trochę za wysokie, ale da się przeżyć.
    Wystrój ładny, ale nie w klimacie włoskim. Restauracja zawsze jest czysta i zadbana.

Data wizyty w lokalu: 01 czerwca 2013

• kapolo 3 recenzje

26.11.2013, 13:08 napisał:

Moja ulubiona pizza

Gdy tylko mamy możliwość, wpadamy rodziną na pizzę. Jest to nasz ulubiony lokal w Warszawie. Taki do posiedzenia i najedzenia się. Prawie zawsze zmawiam makaron z krewetkami i na dobicie pizzę Non Solo. Moim zdaniem jest to najlepsza pizza w mieście.
    Jedzenie stanowi o sile tej restauracji. Reszta jest nieważna. Chociaż denerwuje mnie to, że często zmieniają się zasady płatności. Raz u kelnera, raz przy kasie. Ostatnia nowość to tip doliczony do rachunku.

Tak jak napisałem wyżej, prawie zawsze zamawiam to samo. Kiedy jednak postanawiam zdecydować się na coś innego, to przeważnie też jestem zadowolony.

Najsłabiej oceniam obsługę. Kolejność podawanych dań to loteria.

• kamcia_101 23 recenzje

17.09.2013, 20:28 napisał:

Przepyszna pizza, smaczne makarony!

A Modo Mio to moja ulubiona pizzeria, z naprawdę przepyszną pizzą, do wyboru również na cieście razowym. Makaron robiony na miejscu z bardzo dobrymi sosami. Obsługa bardzo miła, wystrój przyjemny.

Serdecznie polecam na wypad ze znajomymi na pizzę, czy wypad we dwoje na makaron. Ja wracam tam często ze względu na bliskość lokalu od mojego mieszkania i jeszcze nigdy się nie zawiodłam.

• kalot 4 recenzje

17.06.2013, 17:07 napisał:

Bardzo smacznie

Bywamy tutaj od czasu do czasu wraz żoną, szkoda że nie mamy bliżej :). Bardzo dobra pizza, jest prawdziwie włoska! Makarony robione na miejscu, otwarta kuchnia to bardzo fajny pomysł. Z pizzy naszym faworytem jest Diavola oraz funghi. Makarony polecam: gorgonzola i szpinak - świetny, bascaiola - ciekawy, mega smaczny. Poza tym warto próbować różnych specjałów z karty. Mają świetną kawkę, włoską, mocną. Polecam w 200%, świetne miejsce, co najważniejsze prawdziwie po włosku, może dlatego że podobno prowadzone przez Włocha.

• Racjonalista 3 recenzje

23.10.2013, 17:08 napisał:

Świetny stosunek ceny do jakości

Od kiedy pierwszy raz odwiedziłem restaurację A Modo Mio bywam tam regularnie. Nie jest to wyjątkowe miejsce na specjalne okazje, tylko przyjemna knajpka na obiad i spotkanie ze znajomymi.
    Jedzenie jest naprawdę godne polecenia, zwłaszcza pizze - polecam szczególnie te z małą ilością składników dlatego, że przy tradycyjnym włoskim cieście większa ilość po prostu dominuje smak pizzy. To samo dotyczy składników o bardzo intensywnym smaku (kapary, salami pepperoni, speak) na pizzy w stylu amerykańskim są super, ale tutaj polecałbym umiar i delikatność. To wszystko dlatego, że ciasto jest wybitne. Moim zdaniem najsmaczniejsza pizza w mieście, a jadłem ich sporo. Jeżeli chodzi o pasty są one przyzwoite, ale nie zawsze trzymają dobry poziom - zdarzyło mi się dostać zbyt rozgotowane, no i jakkolwiek dobre, to do pizzy się po prostu nie umywają.
    Kolejna rzecz warta polecenia to desery. Bardzo smaczne i OGROMNE porcje - kawałek ciasta jest wielkości 3-4 porcji jakie zwykle się widuje w innych lokalach (kawiarniach). Nie przesadzam. Uwzględniając wszystkie plusy i minusy jedzenia muszę powiedzieć, że stosunek ceny do jakości jest idealny.
    Wystrój prosty, dosyć minimalistyczny, ale ciepły i przyjemny, trochę zbyt gęsto rozmieszczone i trochę za małe stoliki, ale jedzenie rekompensuje te minusy.
    Najsłabszym elementem układanki jest obsługa. Mimo, że nie jest nachalna i pamięta zamówienia, to do profesjonalistów im dużo brakuje. Mówiąc krótko chciałbym, żeby kelner wiedział, kiedy przynosić, kiedy zabierać, kto już zamawiał a kto nie, kto co zamawiał, itd. Stając w ich obronie widać, że się starają. Poza tym zdaję sobie sprawę z tego, że w tej klasie restauracji nie oczekujemy wykwalifikowanych kelnerów i sommeliera.
    Dużym zawodem bywają też klienci lokalu wiem, że to nie do końca odpowiedzialność restauracji, ale biorąc pod uwagę fakt, że ktoś to kiedyś będzie czytał, czuję się w obowiązku o tym wspomnieć. Rozumiem, że ludzie przychodzą tu zjeść, a nie opłakiwać bliskich, ale nad wyraz często spotykam tu duże grupy, które zachowują się nieznośnie głośno - do tego stopnia, że ciężko skupić się na jedzeniu.
    Summa summarum pozycja obowiązkowa na warszawskiej liście restauracji, nie tylko dla miłośników kuchni włoskiej. A kto spodziewa się fajerwerków, bielutkich obrusów i najwspanialszej przygody kulinarnej w życiu za cenę 30 złotych za obiad, powinien sprawę przemyśleć jeszcze raz.

Data wizyty w lokalu: 16 października 2013