Piwiarnia Warki (zamknięte)

gdzie jesteś? województwo: mazowieckie miejscowość: Warszawa , dzielnica: Śródmieście
3.3

al. Solidarności 117 Warszawa (róg Jana Pawła II) Stoliczku.pl menu
tel: (22) 440-57-32
typ lokalu: catering, pub typ kuchni: europejska, desery, polska, koktajle (bezalkoholowe), drinki cena dania głównego: 20 - 40 zł

• M.R. 9 recenzji

16.10.2011, 00:30 napisał:

Nie urzeka...

Nie zachwycił mnie ten lokal, chociaż jest poprawny i ma wyjątkowo dogodną lokalizację. Coś jednak musi w nim być, bo nawet w środku tygodnia ciężko o wolny stolik. Chociaż jest to o tyle osobliwe, że do poustawianych wszędzie rezerwacji często nikt nie dociera nawet przez cały wieczór, a czasem można się z kelnerką "dogadać" w sprawie jakiegoś rzekomo zarezerwowanego stolika...
    Jeśli chodzi o plusy: duży lokal, dużo stolików, sporo większych ław, także spokojnie można i większą ekipą wyskoczyć na browarek, poustawianie telewizory ciągle emitują mecze i inne sportowe wydarzenia - gratka dla kibiców, przy czym, co warte podkreślenia, zwykle telewizory te mają wyłączony dźwięk, więc można spokojnie pogadać.
    Piwko w rozsądnej cenie (jak na Warszawę nawet bardzo rozsądnej!), dużo zakąsek do niego i... tu zaczynają się minusy:
    moim zdaniem jedzenie jest wybitnie umiarkowane w smaku, niby poprawne, ale mdłe. Zamówione jako zagrycha do piwka krążki cebulowe i frytki ociekają tłuszczem, podobnie różne inne frykasy stanowiące składniki większego zestawu zakąsek. Sosy do tego podane też były średnie - i smakowo i objętościowo. Nie zamawiałam nic konkretniejszego, ale większość tych zakąsek jednak pozostała na talerzu. Przy innej wizycie koleżanka zamówiła makaron i był poprawny, ale, jak to się mówi, szału nie robił.
    Obsługa wydawała się dosyć zabiegana, kelnerkę chwilami faktycznie ciężko "dopaść".
    Ogólnie miejsce w porządku na piwko czy oglądanie meczu, ale przy ilości osób większej niż 2 lub weekendzie trzeba zdecydowanie pamiętać o rezerwacji stolika oraz nie nastawiać się na szczególny raj dla podniebienia.

• dotmariusz 24 recenzje

23.05.2011, 08:02 napisał:

Przyzwoicie

Na lunch (to taki obiad, tylko w Warszawie) mieliśmy tylko chwileczkę, a że miejsce, gdzie aktualnie stacjonowaliśmy, było tuż za rogiem, postanowiliśmy z głodną ekipą spróbować, co też dobrego dają w okolicy - McDonald's odpadł w pierwszym rzucie, na sushi jakoś nie było chętnych, postanowiliśmy się więc zainstalować w Piwiarni Warki, ze względu na zestawy lunchowe (co prawda jedno danie do wyboru, ale akurat wyglądało całkiem przyzwoicie).

Osób cztery, usiedliśmy przy stoliku na zewnątrz (chce się powiedzieć "w ogródku", ale co to za ogródek przy jednym z bardziej ruchliwych skrzyżowań w Stolicy?). Karty dostaliśmy niemal od razu, co było cokolwiek zaskakujące dla kogoś, kto przywykł do większości krakowskich lokali, gdzie na samą kartę czeka się 15 minut z okładem. Jako że znajoma w ostatniej chwili wypisała się z zamówienia, padło na dwa zestawy lunchowe (rosół + kotlet mielony, w Krakowie zwany sznyclem) i zupę gulaszową.

Jedzenie dotarło stosunkowo szybko, ciepłe i ładnie wyglądające. Według relacji kolegi zupa gulaszowa bardzo dobra, rosół też całkiem znośny, nieźle doprawiony (na stole standardowo komplet przypraw, więc jak dla kogoś zbyt mało, to można doprawić), sporo makaronu, trochę pływającej pietruszki. Poprawnie, bez cudów, ale rosół jest rosół. Na drugie kotlet mielony - dobry, smakujący jak świeży, a nie odgrzewany kolejny raz, niestety cebuli w nim mało, przypraw w ogóle - cóż, może taka warszawska tradycja. Puree ziemniaczane poprawne, surówki smaczne i raczej świeże.

Cenowo bardzo przyzwoicie - za dwa pełne, dwudaniowe obiady (bez napojów) i rzeczoną zupkę zapłaciliśmy w okolicach 50 zł - w Stolicy szczerze mówiąc spodziewałem się więcej.

Generalnie - poprawnie, smacznie, bez zbędnych cudów, szkoda tylko, że tylko jeden zestaw obiadowy do wyboru.

Data wizyty w lokalu: 20 maja 2011, godz. 13:00

• stiszyn 227 recenzji

30.06.2010, 13:16 napisał:

Średnio

Bywam tutaj czasami, bo miejsce fajne do oglądania sportu. Dużo z każdego miejsc widocznych telewizorów. Gdyby jednak nie to, raczej bym nie odwiedzał. Piwo dość drogie (kupowana pojedyńczo Warka kosztuje 8 zł). Jedzenie na dobrym poziomie, ale nic więcej. Porcje okey. Niestety obsługa na tyle zalatana (zwłaszcza jak więcej osób w lokalu), że kolejne piwo najlepiej zamawiać jak dostajesz pierwsze, bo czeka się naprawdę długo na kelnerkę. Ogólnie bez rewelacji, ani smakowej ani cenowej.

• majorKorosz 1170 recenzji

24.02.2010, 21:10 napisał:

Solidne żarcie

Powstały po "Sphinxie" lokal już zdobył sporą renomę i bywa, że wieczorem ciężko tu o wolne miejsce. Przyjść jednak warto, bo porcje duże i smaczne. Ufam, że nie tylko na rozruch, tylko na stałe. Zamówiłem żur polski oraz polędwiczki (łącznie 47 zł). Wychodzi sporo, ale naprawdę można się najeść do syta, wiec uważam że warto. Obsługa nieco zalatana, ale młoda, robotna i sympatyczna. Znajomi jedli farfalle z kurczakiem i karkówkę. Też byli zadowoleni. Jeżeli jesteś w okolicy kina "Femina", chcesz dobrze zjeść, a nie przepadasz za fast-foodami, to "Piwiarnię" mogę polecić. Oczywiście na biesiadę, a nie na romantyczne spotkanie. Spokoju tu się bowiem raczej nie uświadczy.

• frezyjka 6 recenzji

21.09.2010, 09:13 napisał:

Miłe zaskoczenie

Zgodnie z wcześniejszym założeniem poszłyśmy z koleżankami do Warki, żeby usiąść i omówić ważny dla nas temat, skądinąd - przy piwie :).

Piwo - 8 zł za 0,5l - uważam, że nie jest to cena wygórowana jak na Warszawę, dla mnie absolutnie do przyjęcia.

Miałyśmy usiąść na jedno piwo, ale w międzyczasie mały głód nie dawał spokoju, toteż zdecydowałyśmy się na drobne przekąski. I tak odpowiednio każda dla siebie zamówiła żurek (7 zł), sałatkę grecką i sałatkę szefa (po 22 zł). Jednym słowem? Rewelacja! Sałatki (jak najbardziej warte swojej ceny): duuuuże, bardzo smaczne, świeże warzywa, pyszne sosy, żurek bardzo fajnie doprawiony i kwaśnawy.

Wystrój lokalu jak dla mnie ok, obsługa bardzo miła i ogólnie sprawna, a ponieważ z planowego jednego piwa zrobiły się trzy - nieco dłuższe chwile oczekiwania na kolejny kufelek wyjątkowo policzę na plus. Ostatecznie drobna przerwa w piciu jeszcze nikomu nie zaszkodziła :).

Data wizyty w lokalu: 20 września 2010, godz. 19:00-22:00

• Lajkonik 29 recenzji

05.11.2009, 14:52 napisał:

Świetne piwo i zakąski

Byłem tam z kolegą w środku dnia w celu obejrzenia GP F1, więc moja opinia będzie dość specyficzna.
    Było kompletnie pusto co nam pasowało, bo kelner na naszą prośbę ustawił TV na odpowiedni kanał i zgłośnił wyraźnie (co przy pełnej knajpie byłoby niemożliwe).
    Piliśmy dobre świeże piwo i jedliśmy świetne śliwki & oliwki zawijane w bekonie i grillowane na chrupiąco.
    Dopisałem to miejsce do listy lokali na piwo z kolegami, mecz (jeśli ktoś lubi), lunch po pracy, ew. szybki obiad na mieście.