Restauracja Kmicic

2.5
number of reviews: 6 detailed ratings

is the favourite restaurant of 0 gastronauts

people going to this restaurant 0 gastronauts

ul. Majora Wrzoska 35 42-253 Złoty Potok (na wzgórzu po lewej stronie głównej drogi jadąc w kierunku Żarek)
tel: (34) 327-80-64
type of restaurant: restaurant, hotel restaurant type of cuisine: fish and seafood, Polish main course price: 20 - 40 zł
opening hours

reviews (6)

• Marcin02 16 reviews

28.08.2010, 21:35wrote:

Przyjemny lokal

Bardzo chętnie odwiedzam Kmicica będąc w tamtych okolicach. Szczególnie upodobałem sobie Danie Zagłoby, czyli ogromną paletę mięs, przystawek dla dwóch osób, chociaż tak naprawdę we dwóch to się tego zjeść nie da. Miły widok na jeziorko pod hotelem Kmicic, kelnerzy uprzejmi, wystrój jeszcze z poprzedniej epoki. Ceny są przystępne, dlatego polecam dla podróżnych. Po sytym obiedzie w Kmicicu warto później pospacerować nad jeziorkiem.

• lester50 338 reviews

17.04.2008, 08:55wrote:

Dla miłośników pstrąga

Naprawdę warto wpaść na pstrąga. Restauracja Kmicic jest znana wśród mieszkańców Częstochowy oraz Ślązaków. Słynie z pstrągów, które dostarczane są z pobliskiej hodowli pstrąga w dolinie rzeki Wiercicy. Pstrągi jadał w Złotym Potoku już hrabia Zygmunt Krasiński, który mieszkał przez pewien czas w latach trzydziestych XIX wieku w dworku w Złotym Potoku (obecnie Szkoła Rolnicza). Duża porcja ryby w granicach 30-40 złotych, do tego inne dania kuchni polskiej. Bardzo dobry żurek. W okresie letnim w sobotę i niedzielę trudno tutaj o wolny stolik, dlatego proponuję odwiedzenie tego miejsca w dzień powszedni. Po remoncie, który nastąpił kilka lat temu, hotel i Restauracja Kmicic prezentują się doskonale. Ze wzgórza wspaniały widok na staw Amerykan, w którym wójt markowski organizuje coroczne zawody w płukaniu złota ( wzorem Złotoryi). Podobno w średniowieczu znajdowano w rzece Wiercicy, której źródła znajdują się w Złotym Potoku, wiele samorodków złota. Stąd nazwa - Złoty Potok. Miejsce znane również z letnich festiwali filmu polskiego - projekcje odbywają się na wolnym powietrzu w pobliżu Restauracji Kmicic.

2 out of 4 users found this review helpful.

• Kalina 99 reviews

24.06.2008, 10:40wrote:

Pstrągi pycha!

Polecam pstrągi u Kmicica, jednak jeśli idzie o inne dania to jest już różnie. Kilkakrotnie wybrałam się tam na wątróbkę i niestety ani razu nie udało mi się jej zjeść, mimo że znajduje się ona w menu. Okazuje się, że z wątróbki są problematyczne :) a wystarczyłoby usunąć je z karty i nie robić apetytu głodnym podróżnym.
    Wystrój restauracji pamięta jeszcze poprzedni ustrój w naszym kraju.

• użytkownik usunięty

11.12.2008, 21:43wrote:
    • quality / prices

W pstrągu czuje się wszystko oprócz smaku ryby

Wystrój jak na hotel bardzo skromny, obsługa bardzo miła. Jeżeli chodzi o pstrąga to czuje się wszystko oprócz smaku ryby. No i te ceny jak na taki lokal to wydają mi się zbyt wysokie.

2 out of 4 users found this review helpful.

• longin 157 reviews

10.04.2009, 13:56wrote:

Mogłoby być lepiej

Pamiętam restaurację z czasów tzw. komuny. W chwili obecnej zmieniła się na lepsze. Mimo że z socrealistycznego budynku trudno jest coś zrobić. Wystrój taki sobie, raczej skromny, jedna dość duża sala i w czasie, w którym byliśmy tylko jeden kelner. Zamówiony pstrąg był lekko przypieczony i właściwie bez wyrazu, wątróbki nie było. W karcie kilka dań kuchni polskiej - też mogłyby być smaczniej podane. Pamiętam pstrągi podawane dawniej - były smaczniejsze. Jedno co pozostało z dawnych czasów to nieznośny zapach kuchni i lekko przypalonego oleju. W letni upał może to być dość przykre doznanie. Lokal nie dysponuje klimatyzacją. Położony w bardzo uroczym miejscu i szef kuchni powinien starać się dorównać otoczeniu. Stanowczo powinno być lepiej!

1 out of 2 users found this review helpful.

• Angrenthol 7 reviews

29.09.2014, 18:53wrote:

Poweselne jedzenie

Lokal ten wybraliśmy przypadkiem gdy byliśmy w niedzielę sierpniową 2014 roku w Złotym Potoku.
    Zamówiliśmy (bezpiecznie) kotleta z ziemniakami i surówkami i warzywami na parze. Kotlet był niesmaczny, panierka nie była chrupiąca, a tłusta i odchodziła do mięsa płatami. Bukiet surówek wyglądał na zmęczony.
    Warzywa z pary były właściwie warzywami pływającymi w wodzie. Zamówiliśmy także kluski śląskie, które okazały się tak twarde jakby były z gliny.
    Obsługa była sprawna, ale nic ponadto. Nie doradzono nam jakie dania wybrać, a z jakich lepiej zrezygnować.
    Wystrój wnętrza to zestawione ze sobą stoły po weselu, sztuczne girlandy i ozdoby po weselne rodem z PRL. W męskiej łazience nie było mydła i obsługa nie była w stanie go dostarczyć. Musiałem skorzystać z toalety damskiej.
    Jedynym plusem była klimatyzowana sala, co miało dodatni wpływ na ocenę kategorii "Wystrój".
    Restauracji nie polecam (chociaż znajduje się przy hotelu, więc można było spodziewać się przyzwoitego standardu). Nieopodal nad jeziorem znajdują się budy z grillowanymi kiełbaskami. Trzeba było nam tam zjeść.

Date of restaurant visit: 29 september 2014

Is this review helpful? Tak Nie

People who visited this restaurant page checked out also:

new restaurants: Złoty Potok

Loading results...