Stara Kamienica

where are you? voivodeship: mazowieckie city: Warszawa , en, partials, restaurants, districts, district Śródmieście
4.4
number of reviews: 14 detailed ratings

is the favourite restaurant of 2 gastronauts

people going to this restaurant 14 gastronauts

ul. Widok 8 00-023 Warszawa Stoliczku.pl menu
tel: (22) 690-67-67
type of restaurant: bar, restaurant type of cuisine: European, Polish main course price: 20 - 40 zł
opening hours

Lubisz to miejsce? Powiedz właścicielowi, żeby zgłosił się do Korony Smakosza wyślij

reviews (14)

• majorKorosz 1065 reviews

12.06.2014, 21:34wrote:

Wyszukany lunch

Wzdłuż lewej strony (patrząc od Rotundy) ul. Widok powstają wciąż nowe lokale. Można nawet mówić o małym zagłębiu gastronomicznym. Dziś zaprosiłem Mamę do "Starej Kamienicy" na lunch. Spodobało się nam nieco mroczne, acz kameralne, utrzymane w murach z czerwonej cegły, lustrach i stylizowanych żyrandolach wnętrze oraz zachęta uśmiechniętego kelnera, który zapraszał. Cenę trzydaniowego lunchu - 19,5 zł uznaliśmy za przystępną. Ulokowaliśmy się na przeciwko baru, w kąciku przy oknie. Z jednej strony naszego stolika była kanapa i postanowiliśmy z tej wygody skorzystać. Zamówiliśmy krem ze szparagów, sałatkę z serem i pomidorami, penne z kurkami i wołowiną i risotto z małżami. Do tego woda niegazowana. Wszystko bardzo smaczne i staranie skomponowane. Tak wyszykowane dania w ofercie lunchowej to wielka rzadkość. Niezwykle miła i staranna obsługa. Oby "Stara Kamienica" utrwaliła swoją pozycję na kulinarnej mapie Śródmieścia. Lokal zasługuje na to z całą pewnością. Chętnie tu wrócimy.

Date of restaurant visit: 12 june 2014

5 out of 5 users found this review helpful.

• assia 57 reviews

10.06.2014, 22:54wrote:
    • quality / prices

Pyszne miejsce, oby tak zostało

Do Starej Kamienicy trafiliśmy, zachęceni ofertą brunchową, która okazała się absolutnie bezkonkurencyjna. Za 25 zł zjadłam miks sałat z owocami i kawałkiem grillowanego tuńczyka oraz przepyszne polędwiczki w sosie grzybowym. Na deser wyborne ciastko. Wszystko było dobrze przyrządzone i ładnie podane. Do tego woda z cytryną gratis. W ofercie lunchowej zawsze 2 przystawki i 2 dania do wyboru. Stara Kamienica proponuje kuchnię polską w nowoczesnym ujęciu, czyli coś, co lubię najbardziej - przy tradycyjnych potrawach można zakosztować nowych smaków. Od naszej pierwszej wizyty staliśmy się stałymi bywalcami i zawsze wychodzimy zadowoleni.
    Jeśli chodzi o dania z karty, to są niestety dość drogie i do tego porcje, jak dla mnie, za małe. Np. mule, oczywiście świetnie przyrządzone, pod wielkimi skorupami okazały się maleńkie, a mąż przepięknie podaną porcją kaczki nie najadł się do syta. Dlatego wrócimy tu jeszcze nie raz, ale raczej na brunch. Proszę się jednak nie zniechęcać, nie każdy je tyle co my ;), a świetna lokalizacja w samym Centrum też robi swoje.
    W Kamienicy panuje przyjemny klimat, lokal jest ładnie urządzony. Obsługa bardzo miła, właściciel też sympatyczny i pomocny w przypadku niestandardowych próśb ;).
    Polecam wszystkim to miejsce. Chciałabym, aby utrzymało poziom jak najdłużej.

Date of restaurant visit: june 2014

3 out of 3 users found this review helpful.

• Hanita 23 reviews

31.07.2014, 19:00wrote:
    • quality / prices

Ale tam dobrze jeść dają

Ależ tam dobrze jeść dają. Namówiono mnie na zupę szafranową z małżami. Okazało się, że lubię małże. Na drugie zapodałam starofrancuskiego ragoût z dzika z borowikami i rozmarynowane gnocchi. To chyba nie do końca moje smaki. Zbyt twarde, zbyt intensywny smak dziczyzny no i te nieszczęsne buraczki. Bo gnocchi to takie kluseczki. Nie ma mowy w opisie dania o burakach a na talerzu są. Ponieważ nie ruszyłam tego warzywa przeuprzejmy kelner przyniósł w pucharze jak do lodów sałatkę z malinami, kiełkami, pomidorami sherry, sałata polanę pysznym sosem winegret ech to było mniam mniam.
    Deser to puszysty sernik pieczony na parze. Wart grzechu.
    Mój partner chwalił za wyrazisty smak żur oraz kaczkę. Nie porwał go smak brulle.
    Restauracja w ścisłym centrum. Trzy sale oddzielone mogą być kotarami. Dużo luster, ekrany tv. Według mojego pojmowania przestrzeni to za dużo stolików tych na środku.
    Atmosfera przemiła. Kelner- niestety nie miał wizytówki i nie znam imienia- sympatyczny, pomocny, nie narzucający się, empatyczny.
    No cóż rzec powrócę żeby posmakować innych społecznych przez szefa specjałów.

Date of restaurant visit: 20 july 2014

• kptnemo 15 reviews

02.08.2014, 16:58wrote:

Miła niespodzianka

Chodząc po Warszawie w poszukiwaniu miejsca na lunch, natknęliśmy się na ten niepozorny lokal na ul. Widok. W związku z zachęcającym menu zdecydowaliśmy się spróbować i nie żałujemy! Jedzenie bardzo dobre, zarówno ryba - dobrze przyrządzony sum, bez typowego zapachu, jak i mielony, pozbawiony zbędnego tłuszczu. Reszta bardzo przyzwoita, trochę zbyt słodkie warzywa, ale jako całość wszystko smaczne. Porcje wystarczające aby się najeść o tej porze dnia. I przede wszystkim świetna obsługa, z uśmiechem i pomocna, jedna z najlepszych w Warszawie. Dowiedzieliśmy się o możliwości nabycia wina w cenach hurtowych, ale akurat naszego ulubionego z Alzacji nie było. Może w przyszłości - bo na pewno jeszcze odwiedzimy Starą Kamienicę. Każdemu polecamy, bo jak na tak dobry lokal w środku niewielu klientów, a szkoda, bo warto!

Date of restaurant visit: august 2014

• Metaxa 10 reviews

25.05.2014, 21:05wrote:

Pysznie i kameralnie :)

Do restauracji wybraliśmy się całą rodziną. Część z nas zdecydowała się wybrać opcję obiadową, czyli zupę, drugie danie i deser w stałej cenie. Część wybierała potrawy z karty. Zarówno dania z opcji obiadowej, jak i te z karty były znakomicie przyrządzone, podane w ilościach absolutnie wystarczających dla zaspokojenia apetytu bardzo głodnych osób. Jedliśmy rosół, kotlety schabowe z kością, rybę i wstążki makaronowe z krewetkami. Na deser sernik z polewą z białej czekolady. Wszystkie potrawy rozpływały się w ustach, do schabowego podano rewelacyjną kapustę na ciepło. Jeżeli chodzi o obsługę, nie mieliśmy żadnych zastrzeżeń - byli bardzo kompetentni i pomocni. Na pewno wrócimy do Starej Kamienicy i będziemy ją polecać :).

Date of restaurant visit: 10 may 2014

• gastroanna 1 review

20.09.2014, 13:02wrote:

Najlepiej!

Słysząc o tej restauracji same pozytywy, postanowiłam sprawdzić osobiście. Na dzień dobry przywitał nas przesympatyczny kelner! Podając nam karty z góry zaproponował cztery pozycję 'godne polecenia'. Zdecydowałam się na pastę z krewetkami i kiełbasą chorizo w winno-maślanej maślinie. Świetny wybór za świetna cenę! Niestety okazało się, że danie jest zbyt pikantne, ale kelner od razu przybył na ratunek z wodą z cytryną. Zawsze pojawiał się w odpowiednim momencie i emanował dobrą energią i pozytywnym humorem. Wyszłam z tego lokalu w świetnym nastroju. Chętnie tam wrócę aby spróbować kolejnych pysznych dań. Zdecydowanie warto!

Date of restaurant visit: september 2014

• macioo 2 reviews

13.07.2014, 19:10wrote:
    • quality / prices

Świetne jedzenie w przystępnej cenie

Kilka razy korzystaliśmy z żoną z ich oferty lunch/brunch. Cena 24 zł za trzydaniowy posiłek to naprawdę niewiele. Świetne, wyszukane zupy, soczyste mięso i świeże, wymyślne sałaty (np. jarmuż) w ofercie lunchowej są na prawdę godne polecenia. Dla każdego klienta kieliszek wody z cytryną gratis. Polecam także bardzo dobre firmowe piwo Stara Kamienica cena chyba ~9 zł. Obsługa miła, atmosfera w lokalu przyjemna. Jeszcze raz polecam.

P.S. Pierwszy raz trafiliśmy tam z kuponem zniżkowym w ramach zakupów grupowych. W ten sam sposób odwiedziliśmy wiele innych restauracji, jednak Stara Kamienica bije pozostałe lokale na głowę.

Date of restaurant visit: 12 july 2014

• wawa45 5 reviews

30.04.2014, 09:13wrote:

Zdecydowanie polecam

Bardzo rzadko zdarza się być tak zadowolonym po wizycie w warszawskiej restauracji. Wszystko tak jak być powinno. Miła obsługa, konkretna, potrafiąca doradzić i zwyczajnie pozytywna, od momentu telefonicznej rezerwacji do wyjścia. Zamówiliśmy trzy niedzielne zestawy rodzinne. W cenie 24 zł dostajemy dwa dania i deser. Spróbowaliśmy zupy pieczarkową oraz krem z zielonych warzyw, a na drugie halibut oraz befsztyk. Proszę mi uwierzyć wszystko było pyszne, doskonale przyprawione oraz estetycznie podane. Wielkość porcji odpowiednia. Deser szarlotka, sernik i tarta podawane z gałką lodów. Również bardzo dobre. A i na koniec do obiadu była podana darmowa woda z cytryną, coś co powinno być standardem, niestety w Warszawie występuje bardzo rzadko. Bardzo miło spędzony czas w sympatycznym miejscu. Czuć dobrą energię. Polecam.

Date of restaurant visit: 27 april 2014

3 out of 4 users found this review helpful.

• caicek 3 reviews

21.05.2014, 10:30wrote:
    • quality / prices

Warto odwiedzić - dobra jakość w stosunku do ceny

WSTĘP:
    Byliśmy we dwoje na kolacji rocznicowej, wieczorem we wtorek.

PLUSY:
    - jedzenie godne polecenia (pyszne ragoût z dziczyzny, w porządku krem ze szparagów, cudowny sernik),
    - miła obsługa,
    - dzbanek wody z cytryną w cenie,
    - czekadełko z pysznym niby-miodowym-pesto,
    - muzyka - francuskie piosenki,
    - stosunkowo luźna atmosfera, bez obrusów itd.,
    - porządne dania w dobrych cenach: np. do 40 zł za ragoût.

NEUTRALNIE:
    - wystrój i schludność lokalu jest w porządki, ale w knajpce jest stosunkowo mało okiem przez co może być dosyć klaustrofobiczne,
    - dosyć tandetna zastawa (wiem, że to nie ma wielkiego znaczenia, ale jakoś zwróciłem uwagę - w tej cenie widziałbym porcelanę, a nie gliniane talerze i blaszane zmatowiałe sztućce).

MINUSY:
    - mieliśmy pecha z jednym daniem, które wróciło do kuchni - obsługa jednak wybrnęła z tego bardzo dobrze, przepraszano nas wiele razy i zaproponowano sernik w ramach przeprosin,
    - łosoś na risotto szafranowym: moim zdaniem kompozycja niezbyt udana, wszystko zdominowane przez charakterystyczny smak szafranu.

PODSUMOWUJĄC:
    - dobre miejsce, można tu zjeść coś naprawdę pysznego czego nie przygotujesz w domu (dobra jakość i skomplikowanie dań w stosunku do cen), w miłej atmosferze bez zadęcia.

Date of restaurant visit: 20 may 2014

• gastroczlowiek 2 reviews

12.06.2014, 18:25wrote:

Lokal godny odwiedzin

W Starej Kamiennicy byłem trzy razy i muszę przyznać, że jest naprawdę dobrym lokalem z bardzo dobrą kuchnią oraz przyjazną obsługą.

Jedzenie- próbowałem wraz z małżonką około siedmiu potraw, wszystkie były co najmniej dobre, ale na szczególną uwagę zasługuje kaczka z kaszą jaglaną- miękka, soczysta i chrupiąca z zewnątrz, oraz sandacz z krewetkami- danie bardzo dopracowane pod względem doboru dodatków i przypraw.

Obsługa- miła, sympatyczna, nie narzucająca się i znająca się na swojej pracy. mogliśmy polegać na rekomendacji kelnera.

Ceny- Mule za 39/kg to chyba niewiele więcej niż w sklepie za surowe.

Date of restaurant visit: 05 june 2014

Is this review helpful? Tak Nie

People who visited this restaurant page checked out also:

new restaurants: Warszawa

Loading results...