Stara Kamienica

where are you? voivodeship: mazowieckie city: Warszawa , en, partials, restaurants, districts, district Śródmieście
4.4
number of reviews: 17 detailed ratings

is the favourite restaurant of 4 gastronauts

people going to this restaurant 20 gastronauts

ul. Widok 8 00-023 Warszawa Stoliczku.pl menu
tel: (22) 690-67-67
type of restaurant: bar, restaurant type of cuisine: European, Polish main course price: 20 - 40 zł
opening hours

reviews (17)

• ewa_tina 892 reviews

16.12.2014, 16:17wrote:
    • quality / prices

Wycackane, wymuskane w sumie pyszne

Stara Kamienica mnie oczarowala. Począwszy od klimatycznego wnętrza. e
    Eleganckiego ale nie wzbudzajacego poczucia "gorszej jakości" brakiem futra czy torby "wersacze". Przytulne jasne brązy i beze na myśl przywodza przedwojenna Warszawę. Do XXI wieku przenosi nas plazma wysoko na ścianie. Cóż znak czasu choć dla mnie zgrzyt. Obrazy na ścianach przemyślanie zawieszone dopiero wnikliwa analiza informujemnie, że SK jest też galerią. Po rozmowie z przeuroczym panem dowiaduje się, że nie tylko. Czasem odbywają się tu też koncerty.No jak nic nawiązanie do XX lecia międzywojennego -przebiega mi przez myśl. Zastanawiam się nawet cxy ten przeuroczy gość to nie sam Marcin Niedzialek, który jak piszą na www strzeże i doglada interesu 24h/7dni w tygodniu. I chwala mu za to bo SK jest dopieszczona. Przyznaję. Zasługa tu znaczna szefa kuchni-Adama Kowalczyka. Menu przez niego skomponowane choć międzynarodowe to nie jest luźnym zbiorem wszystkich dań po trochu ale przegryziona koncepcją. Od przystawki do deseru. Przekrój dan glownych obejmuje po kilka rodzajów ryb i mięs. Nie jest nudnoale z zebem. Gesina wymiata. Kaczki nie lubię za bardzo wiec nie zamawiam. Racuszki z kaszy jaglanej pyszne. Dorsz z propozycji lunczowej świetny. Podobnie jak w ub miesiącu łosoś. Cena lunchu 19,50 a menu świetne. Pyszna solianka. Swietna zupa rybna. Nawet ciut slabsze creme brulee mnie nie wyprowadzilo z zachwytu . Może po prostu kasztanowe mi nie pasuje?

Zauroczona na granicy zakochania polecam to miejsce!

Date of restaurant visit: december 2014

• derwisz4 1206 reviews

03.10.2014, 02:54wrote:
      I don't want to rate

Polszczyzna na Widok po włoszczyźnie na Chmielnej

Zgodnie z nazwą wnętrze zachowuje stylowy ciepły charakter, dzięki ciemnobrązowym meblom, framugom, lustrom, żyrandolowi, kotarom w oknie oraz łagodnemu jazzowemu tłu muzycznemu. Stąd frekwencja o zachodzie słońca, podczas gdy obok u konkurencji pusto...
    Ale to zapewne zasługa i kuchni, w pełni apetycznej, głównie polskiej. W ofercie bowiem jest kaczka za 43 zł i golonka pieczona i najpierw peklowana w miodowym piwie za godziwe 33 zł. Do tego alternatywa, np. francuskie ragout z dzika, z gnocchi i borowikami za 39 zł.... Uch!
    A na lancze - za umiarkowane 19,50 zł - polecają np. dzisiaj krem warzywny lub sałatę z krewetkami i imbirem oraz grillowanego indyka w sosie żurawinowym z ryżem albo tagliatelle z małżami w sosie winno-maślanym. Miła kelnerka reklamowała też mule w każdą środę. Dla łakomczuchów jest też sernik pieczony na parze z sosem malinowym... Moi znajomi są zachwyceni.

I jak się tu oprzeć pokusom? Ale ponieważ pora była spóźniona i byłem pełen włoszczyzny z Chmielnej, a spieszyłem do domu, tym razem, obiecując że wpadnę na pewno kiedy indziej, zamówiłem tylko specjalne piwo żywieckie, produkowane dla tego lokalu, o nazwie Stara Kamienica /małe za 6 zł/. Choć koncernowe, to było oryginalne.

Date of restaurant visit: 02 october 2014

1 out of 3 users found this review helpful.

• majorKorosz 1247 reviews

12.06.2014, 21:34wrote:

Wyszukany lunch

Wzdłuż lewej strony (patrząc od Rotundy) ul. Widok powstają wciąż nowe lokale. Można nawet mówić o małym zagłębiu gastronomicznym. Dziś zaprosiłem Mamę do "Starej Kamienicy" na lunch. Spodobało się nam nieco mroczne, acz kameralne, utrzymane w murach z czerwonej cegły, lustrach i stylizowanych żyrandolach wnętrze oraz zachęta uśmiechniętego kelnera, który zapraszał. Cenę trzydaniowego lunchu - 19,5 zł uznaliśmy za przystępną. Ulokowaliśmy się na przeciwko baru, w kąciku przy oknie. Z jednej strony naszego stolika była kanapa i postanowiliśmy z tej wygody skorzystać. Zamówiliśmy krem ze szparagów, sałatkę z serem i pomidorami, penne z kurkami i wołowiną i risotto z małżami. Do tego woda niegazowana. Wszystko bardzo smaczne i staranie skomponowane. Tak wyszykowane dania w ofercie lunchowej to wielka rzadkość. Niezwykle miła i staranna obsługa. Oby "Stara Kamienica" utrwaliła swoją pozycję na kulinarnej mapie Śródmieścia. Lokal zasługuje na to z całą pewnością. Chętnie tu wrócimy.

Date of restaurant visit: 12 june 2014

7 out of 7 users found this review helpful.

• assia 57 reviews

10.06.2014, 22:54wrote:
    • quality / prices

Pyszne miejsce, oby tak zostało

Do Starej Kamienicy trafiliśmy, zachęceni ofertą brunchową, która okazała się absolutnie bezkonkurencyjna. Za 25 zł zjadłam miks sałat z owocami i kawałkiem grillowanego tuńczyka oraz przepyszne polędwiczki w sosie grzybowym. Na deser wyborne ciastko. Wszystko było dobrze przyrządzone i ładnie podane. Do tego woda z cytryną gratis. W ofercie lunchowej zawsze 2 przystawki i 2 dania do wyboru. Stara Kamienica proponuje kuchnię polską w nowoczesnym ujęciu, czyli coś, co lubię najbardziej - przy tradycyjnych potrawach można zakosztować nowych smaków. Od naszej pierwszej wizyty staliśmy się stałymi bywalcami i zawsze wychodzimy zadowoleni.
    Jeśli chodzi o dania z karty, to są niestety dość drogie i do tego porcje, jak dla mnie, za małe. Np. mule, oczywiście świetnie przyrządzone, pod wielkimi skorupami okazały się maleńkie, a mąż przepięknie podaną porcją kaczki nie najadł się do syta. Dlatego wrócimy tu jeszcze nie raz, ale raczej na brunch. Proszę się jednak nie zniechęcać, nie każdy je tyle co my ;), a świetna lokalizacja w samym Centrum też robi swoje.
    W Kamienicy panuje przyjemny klimat, lokal jest ładnie urządzony. Obsługa bardzo miła, właściciel też sympatyczny i pomocny w przypadku niestandardowych próśb ;).
    Polecam wszystkim to miejsce. Chciałabym, aby utrzymało poziom jak najdłużej.

Date of restaurant visit: june 2014

4 out of 4 users found this review helpful.

• Hanita 23 reviews

31.07.2014, 19:00wrote:
    • quality / prices

Ale tam dobrze jeść dają

Ależ tam dobrze jeść dają. Namówiono mnie na zupę szafranową z małżami. Okazało się, że lubię małże. Na drugie zapodałam starofrancuskiego ragoût z dzika z borowikami i rozmarynowane gnocchi. To chyba nie do końca moje smaki. Zbyt twarde, zbyt intensywny smak dziczyzny no i te nieszczęsne buraczki. Bo gnocchi to takie kluseczki. Nie ma mowy w opisie dania o burakach a na talerzu są. Ponieważ nie ruszyłam tego warzywa przeuprzejmy kelner przyniósł w pucharze jak do lodów sałatkę z malinami, kiełkami, pomidorami sherry, sałata polanę pysznym sosem winegret ech to było mniam mniam.
    Deser to puszysty sernik pieczony na parze. Wart grzechu.
    Mój partner chwalił za wyrazisty smak żur oraz kaczkę. Nie porwał go smak brulle.
    Restauracja w ścisłym centrum. Trzy sale oddzielone mogą być kotarami. Dużo luster, ekrany tv. Według mojego pojmowania przestrzeni to za dużo stolików tych na środku.
    Atmosfera przemiła. Kelner- niestety nie miał wizytówki i nie znam imienia- sympatyczny, pomocny, nie narzucający się, empatyczny.
    No cóż rzec powrócę żeby posmakować innych społecznych przez szefa specjałów.

Date of restaurant visit: 20 july 2014

• kptnemo 15 reviews

02.08.2014, 16:58wrote:

Miła niespodzianka

Chodząc po Warszawie w poszukiwaniu miejsca na lunch, natknęliśmy się na ten niepozorny lokal na ul. Widok. W związku z zachęcającym menu zdecydowaliśmy się spróbować i nie żałujemy! Jedzenie bardzo dobre, zarówno ryba - dobrze przyrządzony sum, bez typowego zapachu, jak i mielony, pozbawiony zbędnego tłuszczu. Reszta bardzo przyzwoita, trochę zbyt słodkie warzywa, ale jako całość wszystko smaczne. Porcje wystarczające aby się najeść o tej porze dnia. I przede wszystkim świetna obsługa, z uśmiechem i pomocna, jedna z najlepszych w Warszawie. Dowiedzieliśmy się o możliwości nabycia wina w cenach hurtowych, ale akurat naszego ulubionego z Alzacji nie było. Może w przyszłości - bo na pewno jeszcze odwiedzimy Starą Kamienicę. Każdemu polecamy, bo jak na tak dobry lokal w środku niewielu klientów, a szkoda, bo warto!

Date of restaurant visit: august 2014

• Metaxa 10 reviews

25.05.2014, 21:05wrote:

Pysznie i kameralnie :)

Do restauracji wybraliśmy się całą rodziną. Część z nas zdecydowała się wybrać opcję obiadową, czyli zupę, drugie danie i deser w stałej cenie. Część wybierała potrawy z karty. Zarówno dania z opcji obiadowej, jak i te z karty były znakomicie przyrządzone, podane w ilościach absolutnie wystarczających dla zaspokojenia apetytu bardzo głodnych osób. Jedliśmy rosół, kotlety schabowe z kością, rybę i wstążki makaronowe z krewetkami. Na deser sernik z polewą z białej czekolady. Wszystkie potrawy rozpływały się w ustach, do schabowego podano rewelacyjną kapustę na ciepło. Jeżeli chodzi o obsługę, nie mieliśmy żadnych zastrzeżeń - byli bardzo kompetentni i pomocni. Na pewno wrócimy do Starej Kamienicy i będziemy ją polecać :).

Date of restaurant visit: 10 may 2014

• np86 1 review

02.12.2014, 23:24wrote:

Rewelacyjne steki

Trafiliśmy do Starej Kamienicy z Groupona. Od wejścia miłe zaskoczenie - nie czuliśmy się (jak to często bywa) potraktowani jak klienci "drugiej kategorii".
    Jedzenie pyszne. Steki świetnie przyrządzone. Duży plus za wodę nieodpłatnie dodawaną do posiłku. Mała rzecz, a robi miłe wrażenie. Kelnerka przesympatyczna - gotowa udzielić porady, uśmiechnięta, dbająca o komfort gości. Wyszliśmy przyjemnie objedzeni.
    Z pewnością wrócimy nie raz.

Date of restaurant visit: december 2014

• gastroanna 1 review

20.09.2014, 13:02wrote:

Najlepiej!

Słysząc o tej restauracji same pozytywy, postanowiłam sprawdzić osobiście. Na dzień dobry przywitał nas przesympatyczny kelner! Podając nam karty z góry zaproponował cztery pozycję 'godne polecenia'. Zdecydowałam się na pastę z krewetkami i kiełbasą chorizo w winno-maślanej maślinie. Świetny wybór za świetna cenę! Niestety okazało się, że danie jest zbyt pikantne, ale kelner od razu przybył na ratunek z wodą z cytryną. Zawsze pojawiał się w odpowiednim momencie i emanował dobrą energią i pozytywnym humorem. Wyszłam z tego lokalu w świetnym nastroju. Chętnie tam wrócę aby spróbować kolejnych pysznych dań. Zdecydowanie warto!

Date of restaurant visit: september 2014

• macioo 2 reviews

13.07.2014, 19:10wrote:
    • quality / prices

Świetne jedzenie w przystępnej cenie

Kilka razy korzystaliśmy z żoną z ich oferty lunch/brunch. Cena 24 zł za trzydaniowy posiłek to naprawdę niewiele. Świetne, wyszukane zupy, soczyste mięso i świeże, wymyślne sałaty (np. jarmuż) w ofercie lunchowej są na prawdę godne polecenia. Dla każdego klienta kieliszek wody z cytryną gratis. Polecam także bardzo dobre firmowe piwo Stara Kamienica cena chyba ~9 zł. Obsługa miła, atmosfera w lokalu przyjemna. Jeszcze raz polecam.

P.S. Pierwszy raz trafiliśmy tam z kuponem zniżkowym w ramach zakupów grupowych. W ten sam sposób odwiedziliśmy wiele innych restauracji, jednak Stara Kamienica bije pozostałe lokale na głowę.

Date of restaurant visit: 12 july 2014

Is this review helpful? Tak Nie

People who visited this restaurant page checked out also:

new restaurants: Warszawa

Loading results...