Stara Kamienica

where are you? voivodeship: mazowieckie city: Warszawa , en, partials, restaurants, districts, district Śródmieście, Śródmieście
4.6
number of reviews: 3 detailed ratings

is the favourite restaurant of 1 gastronaut

people going to this restaurant 0 gastronauts

ul. Widok 8 00-023 Warszawa Stoliczku.pl
tel: (22) 690-67-67
type of restaurant: bar, restaurant type of cuisine: European, Polish main course price: 20 - 40 zł
opening hours

W tym lokalu

Opencard-79x23

reviews (3)

• Loiosh 8 reviews

28.01.2014, 12:48wrote:
      I don't want to rate

Obsługa na 5+

Ostatnio się dowiedziałem, że na "gruzach" Lorelei, którego swego czasu byłem dosyć częstym gościem, wyrosła właśnie Stara Kamienica.
    Znajomy bardzo sobie chwali Guinessa, w związku z czym wiedząc, że można go tam dostać (16 zł), poszliśmy odwiedzić nowe miejsce, a przy okazji obejrzeć mecz. Tutaj dla niektórych być może cenna informacja - lokal wyposażony jest w kilka ekranów i to nie "związanych" ze sobą, dzięki czemu na jednym można oglądać jedną transmisję, a ktoś z drugiej strony lokalu, może oglądać inną. Bardzo dobre rozwiązanie, bo niestety czasem zdarza się, że do jednego miejsca trafiają fani skoków i futbolu, a okazuje się, że nawet mimo większej ilości telewizorów, wszystkie transmitują ten sam kanał.

Wystrój - generalnie pomimo ekranów, wystrój stosunkowo surowy, elegancki. Myślę, że to dobre miejsce zarówno na spotkanie biznesowe, jak również randkę.

Obsługa - pełen profesjonalizm, kultura, ale przy tym czuć też sympatię. Trudno się do czegokolwiek przyczepić. 5+

Jedzenie - niestety nikt z obecnych się nie skusił. Raz, że nikt nie był mocno głodny, dwa, że ceny jednak całkiem wysokie, ale też trzeba wspomnieć, że produkty z których przyrządzane są dania, zdają się być z wysokiej półki i sądząc po wcześniejszej opinii - może być warto. Zresztą pewnie następnym razem się skuszę.

Podsumowując - lokal jest w porządku, chociaż chyba będzie mu ciężko się rozkręcić. Ceny stosunkowo wysokie, a niestety - mimo dobrej lokalizacji - nie jest to Krakowskie Przedmieście. Lorelei będące tam wcześniej, było jednak miejscem o innym charakterze i na inną kieszeń.
    Mam jednak nadzieję, że chociażby tą recenzją przyczynię się do promocji lokalu, bo Stara Kamienica to naprawdę miejsce, gdzie czułem się świetnie, a nie jak intruz, którego trzeba wycisnąć jak najbardziej. Polecam.

3 out of 3 users found this review helpful.

• Monikanna 2 reviews

22.04.2014, 18:38wrote:
    • quality / prices

Bardzo klimatyczna knajpka z pysznym jedzeniem :)

Byłam z chłopakiem na przedświątecznej kolacji.
    Na początku chciałabym pochwalić bardzo miły i nastrojowy wystrój restauracji. Jak dla mnie jest to wymarzone miejsce na randki :).

Jedzenie wyśmienite. Świeże produkty oraz niebanalne kompozycje smakowe.
    Ja zamówiłam makaron z krewetkami i hiszpańską chorizo, mój partner łososia na jaśminowym risotto z szafranem. Mój makron był idealny, a chorizo piekielnie pikantne. Oczywiście próbowałam również łososia, który rozpływał się w ustach, a risotto było zaskakująco pyszne.

Dużą zaletą restauracji jest fajny wybór win, pasujących do dań oraz możliwość zamówienia piwa Guinness.

Jednakże największą zaletą restauracji okazał się przesympatyczny kelner. Rzadko kiedy można trafić na tak kompetentną osobę, która w życzliwy, ale nienachalny sposób chce umilić Ci wieczór.

Szczerze polecam Starą Kamienicę. Mimo, iż ceny może do najniższych nie należą warto choć raz odwiedzić tą restaurację.

Date of restaurant visit: 18 april 2014, hour 19:30

1 out of 1 users found this review helpful.

Is this review helpful? Tak Nie

• WilliamSlothrop 1 review

20.12.2013, 00:57wrote:

Świetna kuchnia

Zawitałem tam ostatnio z grupą znajomych z dawnej pracy. Z niektórymi z nich nie widziałem się od lat. Lubię testować nowe miejsca, a zauważyłem, że jest nowa restauracja w samym centrum Warszawy, więc stwierdziłem czemu nie.

I tu zostałem mile zaskoczony. Jeśli chodzi o wystrój nie jest to może to co lubię najbardziej - zazwyczaj czuję się lepiej w alternatywnych i oryginalnych na swój sposób wnętrzach. Za to miejsce jest bardzo schludnie i przyjemne. Pewnie przyczyniły się do tego obrazy na ścianach - można poczuć się trochę jak w galerii, co mi się bardzo podobało.

Ale to co mnie najbardziej zachwyciło to kuchnia. Polecam wyśmienitego tatara z grzybami. Wątróbki spowodowały, że poczułem prawdziwe niebo w ustach :). Na pewno tam jeszcze wrócę, również ze względu na piwa Guinness z kija i własne piwo ze Starej Kamienicy.

Date of restaurant visit: 18 december 2013, hour 18:00

5 out of 5 users found this review helpful.

Is this review helpful? Tak Nie

People who visited this restaurant page checked out also:

new restaurants: Warszawa

Loading results...