Restauracja Porto

where are you? voivodeship: warmińsko-mazurskie city: Giżycko
3.4
number of reviews: 6 detailed ratings

is the favourite restaurant of 0 gastronauts

people going to this restaurant 0 gastronauts

ul. Nadbrzeżna 5A 11-500 Giżycko
tel: (87) 428-11-12
type of restaurant: restaurant type of cuisine: fish and seafood, desserts, from the Warmian-Masurian region, Polish, salads main course price: 20 - 40 zł
opening hours

reviews (6)

• mystic_dream 3 reviews

18.07.2014, 11:19wrote:

Elegancko i stylowo

Ładnie, ogniowe lampiony przy wejściu robią wrażenie. W środku przytulnie, elegancko. Przepierzenia sprawiają, że można poczuć się bezpiecznie.

Naleśnik z kurczakiem - smaczny, podany w półmisku jak zapiekanka, z warzywami na ostro po chińsku, pyszne, gorące danie, warte swojej ceny.

Rosti (placki ziemniaczane przekładane łososiem) - bardzo smaczne i podane w wykwintny sposób.

Niestety - pizza przypalona i niezjadliwa, nie polecam.

Grzane wino, mniam.

Date of restaurant visit: july 2014

• Gustaw_Smakosz 34 reviews

03.10.2013, 23:11wrote:
    • quality / prices

Niepozorne z zewnątrz, niezła kuchnia, przyciągający wystrój wnętrz

Fajne, klimatyczne wnętrze - drewno, szarości, biele, generalnie skandynawsko - marynistyczno - przytulnie. Miła obsługa, smaczne potrawy. Jedne lepsze, drugie gorsze, ale naprawdę bez specjalnych uwag. Pyszna zupa rybna - zaznaczam, że w mazurskiej wersji. Smaczna wołowina, przygotowana zgodnie z zamówionym stopniem wysmażenia. Pierś z kaczki ok - ewidentnie to nie jest najmocniejsza strona kucharza, bo skóra miejscami nie do zjedzenia (guma...), sos z dodatkiem śliwki przekombinowany (ni to polskie, ni to chińskie). Za to plusik za wiórki marchewkowe - naprawdę coś ciekawego. Mam nadzieję, że miejsce będzie ewoluowało bardziej w stronę kuchni regionalnej, niż w stronę wątpliwego fusion w stylu wielkomiastowego "ą-ę". Na razie piąteczka z minusem.

Date of restaurant visit: 27 september 2013, en, partials, opinions, opinion, hour 12:30

2 out of 3 users found this review helpful.

• mila80 2 reviews

13.05.2014, 15:02wrote:

Nie polecam...

Dziś byłam z mężem na obiedzie i niestety się zawiodłam. Zamówienie: żurek - bardzo poprawny; zupa rybna - rosół z dużą ilością warzyw plus kilka kawałków ryby, bez smaku; talerz ryb dla dwojga - no cóż na Mazurach spodziewałam się lepszego smaku ryb, z bukietu surówek zjadliwa marchewka tarta. In plus wystrój, minimalistyczny bez zbędnych bibelotów, styl skandynawski. Ale ani to ani widok na miejski kanał nie rekompensują nieciekawych smakowych doznań. Restauracja według mnie stawia na ilość a nie na jakość.

Date of restaurant visit: may 2014

• szyszak 5 reviews

02.03.2014, 16:19wrote:
    • quality / prices

Sympatyczna, ładny wystrój, jedzenie... do dopracowania

Będąc w Giżycku przez kilka dni swoje zwiedzanie lokali zaczęłyśmy od Restauracji Porto. W doskonałym miejscu tuż przy kanale, niedaleko portu. Latem pewnie przyciąga mnóstwo gości. Zimą... jak to zimą, czasem ktoś zajrzy. Zamówiłyśmy na przystawkę cebulowe krążki a jako dania główne lina w śmietanie oraz szaszłyki. Krążki były smaczne, lekko słodkie, z dobrym sosem. Dania główne nieco słabsze. Brakowało... tego czegoś, doprawienia, jakiegoś sosu do szaszłyków, jakiegoś zdecydowanego smaku. Zdecydowanym walorem jest natomiast wystrój. Schludny, przemyślany, elegancki. Ceny przystępne a obsługa miła.

Date of restaurant visit: 17 february 2014

• pmuszel 1 review

05.05.2014, 12:11wrote:
      I don't want to rate
      I don't want to rate

Ładne miejsce z kiepską obsługą

Trafiliśmy do tej restauracji, gdyż była to pierwsza na naszej drodze, gdzie były wolne stoliki. Klientów nie mieli za dużo, a po sali kręciły się 3 dziewczyny z obsługi. Po 5 minutach, gdy żona sama poprosiła jedną z dziewczyn o kartę udało nam się dostać menu. Po kolejnych 10 minutach, gdy obsługa chodząc po sali omijała nasz stolik wyszliśmy, więc nie udało nam się spróbować jakości przygotowywanych dań.

Date of restaurant visit: 03 may 2014

1 out of 1 users found this review helpful.

• pointgod 1 review

04.04.2014, 16:51wrote:
    • quality / prices

Niestety, jedyna w mieście, którą można z czystym sumieniem polecić

Wystrój stonowany, jak już ktoś napisał, "marynistyczny", przyjemnie. Obsługa daje radę. Czas oczekiwania bardzo OK (za każdym razem, nawet w sezonie). Stawiają na jakość, udana karta win, piwo lepsze gatunkowo również dostępne. Dobre zapiekanki ziemniaczane (świeże składniki), zupy trochę mdłe. Sałatki z udanymi sosami. Mięso zawsze świeże, przeważnie wysmażone wg życzenia. Z przyprawieniem różnie bywa (w sumie kwestia gustu). Tematyczne weekendy niestety rzadko udane :(, a szkoda, bo mogłaby to być ciekawa tradycja. Reasumując, lokal na 4 w skali 1-6.

1 out of 1 users found this review helpful.

Is this review helpful? Tak Nie

People who visited this restaurant page checked out also:

new restaurants: Giżycko

Loading results...