Restauracja Czerwona

where are you? voivodeship: śląskie city: Chorzów
4.5
number of reviews: 2 detailed ratings

is the favourite restaurant of 0 gastronauts

people going to this restaurant 1 gastronaut

ul. Sienkiewicza 8 41-500 Chorzów
tel: (32) 241-41-02
type of restaurant: restaurant type of cuisine: Spanish, International, Silesian , Polish, game main course price: 20 - 40 zł
opening hours

• decor
    • staff
    • quality / prices

Najlepsza

Nic dodać nic ująć. Po prostu rewelacja! Startery, dania główne - kilka ich próbowaliśmy, desery, obsługa i wystrój po prostu doskonałe. Pełen profesjonalizm i przyjemny klimat. Ceny też nie są wygórowane, a jeśli przyrównać do nich jakość potraw, to można powiedzieć, że są bardzo przystępne. W karcie dań dla dzieci nie ma, ale na życzenie kucharz przygotowuje coś "zwykłego i prostego", w naszym przypadku była to pierś z kurczaka z ziemniaczkami i surówka z marchewki. My uraczyliśmy się polędwiczkami wieprzowymi z pieczonymi ziemniaczkami, pieczonym łososiem na risotto ze szparagami, kaczym udkiem również z ziemniaczkami, a z deserów niezmiennie wybieramy krem brulee - najlepszy jaki kiedykolwiek jadłam, a jadłam już ich chyba kilkanaście... Wszystkie dania są elegancko podane - już patrząc na nie widać, że Kucharz wie co robi i zdecydowanie jest dobry w tym co robi. Kelnerzy są bardzo dobrze przeszkoleni w swoim fachu. Z pełną odpowiedzialnością polecam i na pewno jeszcze nie raz będziemy gośćmi tej restauracji.

Date of restaurant visit: 07 may 2014

1 out of 1 users found this review helpful.

Is this review helpful? Tak Nie

• alinee 15 reviews

27.02.2014, 19:12wrote:
    • food
    • decor
    • staff
    • quality / prices

Niezwykle stylowo

Bardzo ciekawy, oryginalny i nowatorski wystrój, niesamowita dbałość o szczegóły począwszy od lamp, a skończywszy na wysokiej klasy sztućcach. Dania pięknie podane (polecam polędwiczki i sałatkę z kurczakiem). Miłą marketingową niespodzianką była przystawka od szefa kuchni gratis.
    Bez wątpienia restauracja stara się o status "wyższej klasy" w Chorzowie.
    Szczegół do poprawy - wino nawet zamawiane na kieliszki nalewa się przy gościu...
    Reszta bez zarzutu. Polecam na wykwintną romantyczną kolację!

Uzupełnienie opinii z dnia 7.06.2014, godzina 20:36:

Ponowna wizyta w Czerwonej. Tym razem trafiliśmy na propozycje z kuchni francuskiej. Bardzo dobre małże w sosie pomidorowym, ślimaki (kwestia gustu czy ktoś lubi), spaghetti z owocami morza i desery. Wszystko bardzo dobre. Jak zawsze świetna, profesjonalna acz nie nachalna obsługa doskonale znająca dania i udzielająca każdej pomocy. Właściciel powinien być dumny z takiego personelu, bo to niezwykle rzadkie zjawisko aby zebrać ludzi tak znających się na rzeczy. I wino na kieliszki nalewane już przy gościu (czyli poprzedni zarzut nieaktualny). A cena w porównaniu do innych restauracji w regionie znacznie bardziej przystępna. Gorąco polecam!

Date of restaurant visit: 22 february 2014

4 out of 5 users found this review helpful.

Is this review helpful? Tak Nie

People who visited this restaurant page checked out also:

new restaurants: Chorzów

Loading results...