Zajazd Nad Stawem

2.0
number of reviews: 1 detailed ratings

is the favourite restaurant of 0 gastronauts

people going to this restaurant 0 gastronauts

ul. Grabówko 54/1 83-403 Grabowo Kościerskie (Grabowo Kościerskie)
tel: 697-909-693
type of restaurant: inn, restaurant type of cuisine: fish and seafood, Polish, Kashubian, Regional main course price: 20 - 40 zł
opening hours

I don't want to rate
    • staff
    • quality / prices

Zmarnowany potencjał

Do lokalu trafiliśmy przypadkiem w patriotycznym objeździe regionu Kaszub, w którym odwiedziliśmy zarówno muzeum hymnu narodowego jak i dworek Józefa Wybickiego. Zjechaliśmy tam kierowani impulsem, ładną lokalizacją nad stawami, przyzwoitym wyglądem. Nie chcieliśmy po raz drugi jeść w Kościerzynie.
    Po zjechaniu na parking pierwszy zgrzyt. To przecież sobota - a więc na obu piętrach lokalu rozgościło sie wesele. Mimo wszystko przyjęto nas, ale przy stołach ustawionych w ogródku na zewnątrz, prawie 50 m od lokalu. Poza nami były zajęte jeszcze 2 stoliki a raczej ławy takich "przypadkowych" gości.
    Lokal posiada własny staw rybny, toteż zdecydowaliśmy się skonsumować właśnie ichniejsze ryby. Wybór padł na węgorza zapiekanego oraz sandacza smażonego. Po dość długim okresie oczekiwania, ca pół godziny kelner przyniósł zamówione ryby (uprzednio dostarczywszy napitki). Szybko uciekł do swojego wesela a my zorientowaliśmy się, że nie przyniósł sztućców! Być może moja skromna osobowość wywiera takie wrażenie na kelnerach, że zapominają o swych podstawowych powinnościach. Musiałem udać się w dłuższy spacer na salę biesiadną i wywołać kelnera bo ryby stygły.
    Partnerce węgorz smakował, ja też go skosztowałem ale zachwycony nie byłem. Natomiast mój sandacz był taki sobie. Ryba jeszcze uszła, ale dodatki - standardowe ziemniaczki i mało ciekawe surówki - kiepskie. Głową sandacza podzieliłem się z przymilającym się lokalnym kotem.
    Na zakończenie kolejna niemiła niespodzianka. Po posiłku zapragnęliśmy się nieco odświeżyć w toalecie przed dalsza podróżą. Było to niewykonalne. Lokal jest tak zaprojektowany, że toalety (jeśli w nim istnieją) są dostępne z sal bankietowych a nie z żadnego korytarzyka. Nie chcąc po raz drugi wchodzić na salę weselną pojechaliśmy zatem dalej.
    Lokal na www lojalnie informuje, że specjalizuje się w "organizowaniu wesel, chrzcin, konferencji, imprez integracyjnych". Cóż. Jeśłi są w stanie tego wyżyć, życzę powodzenia.
    Moje doświadczenia z tego lokalu jako konsumenta - swobodnego tułacza są raczej negatywne i polecał go nie będę.
    Wystroju nie oceniam, bo de facto we wnętrzu lokalu się nie znalazłem.

Date of restaurant visit: 10 august 2013, en, partials, opinions, opinion, hour 16:30

6 out of 13 users found this review helpful.

Is this review helpful? Tak Nie

People who visited this restaurant page checked out also:

new restaurants: Grabowo Kościerskie

Loading results...