Restauracja Zośka

where are you? voivodeship: małopolskie city: Zakopane
3.6
number of reviews: 14 detailed ratings

is the favourite restaurant of 0 gastronauts

people going to this restaurant 6 gastronauts

ul. Krupówki 77 34-500 Zakopane
tel: 691-429-490
type of restaurant: salad bar, café type of cuisine: desserts, crepes, Polish, Mountaineer, salads main course price: 20 zł and under
opening hours

reviews (14)

• rafgrzeg 12 reviews

02.02.2014, 08:54wrote:
    • quality / prices

Teraz ma to być Tapas Bar? Ale po co?

Zośkę odwiedziliśmy tuż po wizycie Pani Magdy Gessler. Przeprowadzała tam kuchenne rewolucje - emisja programu ma nastąpić w marcu 2014. Pani Magda chyba nie jest w dobrej formie... zaproponowała tapas bar, czyli przekąski, które stoją zaraz przy wejściu... Ponieważ stoją tam kilka godzin, to wszystko wygląda już na mocno zmęczone i nie zachęca do spróbowania. Dodatkowo Pani Magda wprowadziła kilka dań, które nawet nie wiem, co znaczą... tak więc nie spróbowaliśmy tego, co polecała MG. Nie wiem, jak lokal wyglądał przed rewolucją, ale teraz wystrój był bardzo sympatyczny. Bardzo ładne obrazy na ścianach, koronki w oknach i na żyrandolach, wszystko skromne, ale gustowne...
    Dziecko spróbowało dania dnia - akurat był to żurek (bardzo dobry, gęsty, z mnóstwem znakomitej kiełbasy), kotlet schabowy i ziemniaki. Kotlet dobrze wysmażony, nie schrzaniono tego dania. Ja postanowiłem zaryzykować i spróbowałem pstrąga w pomarańczach i masłem. W zasadzie pomarańcze bardziej do ozdoby, w ogóle nie były odczuwalne. A masło położono obok pstrąga! Dziwne... Sam pstrąg poprawnie zrobiony, ale bez rewelacji...
    Ciekaw jestem emisji programu i zobaczenia, co tak naprawdę zmieniło się w tej restauracji...
    Ceny już bardziej "krupówkowe". Za powyższy zestaw około 65 zł - wraz z doliczoną obsługą...
    Warto do tej restauracji przyjść z innego powodu dla uśmiechu płomienno-rudej pani kelnerki :).

Date of restaurant visit: 30 january 2014, en, partials, opinions, opinion, hour 19:00

12 out of 27 users found this review helpful.

• Ona_On 12 reviews

10.02.2014, 20:01wrote:

Rewelacyjna karkówka!

Mając manię odwiedzania porewolucyjnych miejsc, nie mogliśmy nie wejść do Zośki, która świeżo co przeszła rewolucję. Nasze apetyty nie były dziś na najwyższym poziomie, więc skończyło się przystawce w postaci kiełbaski z baraniny w sosie winnym (pyszna, sos - rewelacja) oraz na karkówce w sosie jabłkowym - mistrzostwo świata! Polecamy wszystkim - mięso rozpływa się w ustach - jedyną malutką wadą był fakt, że mięso zostało podane letnie - jednak po prośbie męża zostało błyskawicznie odpowiednio podgrzane - do wybaczenia. Obsługa przemiła, wnętrza sympatyczne, cisza, spokój, góralska muzyka w tle, obrazy na ścianach - wszystko w miłym górskim klimacie.

Czekamy niecierpliwie na emisję Kuchennych Rewolucji, a być może do końca urlopu zawitamy tam jeszcze!

9 out of 14 users found this review helpful.

• mejniak 1 review

14.09.2014, 06:43wrote:

Nie do końca

Uwielbiam Gesslerową i słucham się jej rad. Mimo to wszedłem. Ludzi dosłownie kilka. Przy wejściu napisane "wynajmę restaurację". Nie wiem czy tą czy inną, ale jakoś dziwnie. Zamówiliśmy filet zośka i schab z grillowanymi warzywami. Czekania ze 40 min więc jak przyniosła dania musiałem wziąć drugie piwo. Jedzonko świeże. Myślę, że to bicie przy pierwszym piwie to był mój schab. Smaczne wszystko oprócz tych grillowanych warzyw. Składały się na nie po 3 plastry cukinii i pomidora. Jak cukinię z grilla lubię to jakoś grillowany pomidor średnio mi pasuje. Za całość, czyli dwa dania i 3 piwa, 70 zł. Podsumowując. Smacznie, normalne ceny, ale niezadbane wnętrze nie wrócę. P.S. Kelnerka sprawiała wrażenie sympatycznej.

Date of restaurant visit: 13 september 2014

• klientka20 1 review

03.05.2014, 19:48wrote:

Przyjemnie, ale jest ale

Byliśmy z mężem w tej restauracji w lutym. Ja zamówiłam chleb ze smalcem, mąż jakąś zupę. Co do zupy to nie mamy zastrzeżeń, ponieważ była dobra. Gorzej z pajdami chleba. Kelnerka kazała mi podejść do stołu przy wejściu i samej sobie wziąć. Podchodzę, a tam malutkie kromki normalnego chleba, smalec nawet ok, ogórek zamiast kiszonego okazał się konserwowy i bardzo malutki. Pomyślałam, że ok. Dam im szansę i wzięłam sobie 4 te małe "połóweczki", czyli 2 kromki chleba i ze 3 te malutkie ogórki. Mąż spróbował jedną i stwierdził, że nawet dobre, poza tym byliśmy głodni jak wilki. Zanim dotarła zupa, mówię do męża żeby poszedł po jeszcze 4 takie małe połówki chleba. Przyniósł zjedliśmy i czekaliśmy na 2 dania. Ja zamówiłam pierogi, mąż placki ziemniaczane. Nie powiem były pyszne. Bardzo nam smakowały. Ja udałam się do toalety a do męża podeszła kelnerka i powiedziała, że za to że była dokładka kwota za chleb ze smalcem będzie liczona podwójnie. Wróciłam z toalety i pytam się męża z kim i o czym rozmawiał. Dla niego to też był szok, no bo nikt mu nie powiedział jak brał to, że musi zapłacić podwójnie, dlaczego kelnerka nie mogła sama tego przynieść, tylko kazała mnie samej? Myślałam, że chleb ze smalcem to pajdy duże chleba i ogórek kiszony, a nie to co zostałam na stole. Kwota którą musieliśmy zapłacić podwójnie to 10 zł, niby nic, ale niesmak pozostał i wiem, że już tam więcej nie pójdę.

Date of restaurant visit: 03 may 2014

4 out of 5 users found this review helpful.

• smakosze1987 2 reviews

05.02.2014, 09:46wrote:

Tapas odstrasza

Zgadzam się z przedmówcą, że tapas to zły pomysł. Kanapeczki wyglądają nieświeżo i nie zachęcają z całą pewnością do skosztowania. Cena tapasu to koszt 25 zł od osoby. Zamówiliśmy zupę rydzową, która smakowała bardzo przeciętnie, słabo doprawiona, a rydze bez smaku. Danie główne to cielęcina z puree chrzanowym oraz z kapustą zasmażaną. Cena około 35 zł zdecydowanie nieadekwatna do ilości i smaku. Cielęcina twarda, purre mogło być naprawdę dobre, gdyby nie było tak strasznie kwaśne. Obsługa bardzo miła.

Date of restaurant visit: 04 february 2014

14 out of 16 users found this review helpful.

• Jagoda1975 8 reviews

07.10.2013, 19:58wrote:

Oj, zośka, zośka...

Skuszeni opiniami na portalu Gastronauci razem z mężem odwiedziliśmy "Zośkę". Wybraliśmy polecane danie dnia, czyli rosół oraz ziemniaki zapiekane, schabowy z boczkiem i oscypkiem plus zestaw surówek. Pierwszy raz zaserwowano nam makaron z wodą posypaną pietruszką. Nawet bulion z kostki rosołowej dałby złudzenie rosołu ... a tutaj SZOK.
    Po takim początku byliśmy pełni obaw, co potem dostaniemy na talerzach. Nie było już takiej katastrofy jak w przypadku zupy, ale schab był suchy, ledwie dogrzany, mimo że miał być z grilla. Dodatek z boczku był mało zachęcający. Nie rozumiem dlaczego nie można było dać plastra oscypka, tylko mały wyrób oscypkopodobny, który był podsuszony, gumiasty i najprawdopodobniej nieświeży. Surówki były z tego wszystkiego najbardziej zjadliwe.
    Nie rozumiemy co się stało, że w tak krótkim czasie od pochlebnych komentarzy oferowane jedzenie nas totalnie rozczarowało.
    Jedyną pozytywną stroną tego miejsca był uprzejmy kelner.
    Na pewno do tego miejsca więcej nie wrócimy.

Date of restaurant visit: 29 september 2013

10 out of 16 users found this review helpful.

• pyszotkaNM 1 review

15.02.2014, 08:28wrote:

Nawet Pani Magda Gessler im nie pomoże :(

Wczorajszy wieczór walentynkowy chcieliśmy spędzić z narzeczonym na pysznej kolacji, niestety wieczór walentynkowy okazał się kompletną klapą (pod względem otrzymanych dań oczywiście). Obsługa bardzo miła (był ruch, więc Pani kelnerka mogła być zakręcona). Zamówione dania były zimne i niedoprawione, i błagam: nie zamawiajcie naleśnika z bitą śmietaną i owocami (podanie odstrasza), był to ogromny, zimny, gruby placek podany na wielkim półmisku, owoce to praktycznie same winogrona i kilka sztuk kiwi. Spodziewałam się pysznego naleśnika prosto z patelni, chrupiącego ciasta, mieszanki owoców i ładnego podania (pewnie ktoś powie, że w tym się nie specjalizują, ale czy to było jakieś extra danie? Chyba nie). Mówię Wam, czegoś takiego to jeszcze nie widziałam. Żeberka w miodzie, jak to stwierdził narzeczony, "zjadliwe". Chcieliśmy sprawdzić, to sprawdziliśmy, i więcej raczej nie odwiedzimy tej restauracji.

12 out of 14 users found this review helpful.

• piekuiwo 3 reviews

03.02.2014, 15:21wrote:

Mieszane uczucia

"Zośkę" odwiedziliśmy kilka dni temu. Skuszeni informacją o przeprowadzonej rewolucji Magdy Gessler. Specjalnymi smakoszami nie jesteśmy, zadowala nas proste i świeże danie. Pierwsze wrażenie? Fajny wystrój, obrazy 1 klasa, prostota, to lubimy :). A jedzenie? Tapas bar wygląda jak kanapki przygotowane rano, które leżakowały cały dzień, pieczywo podsuszone, za żadne skarby bym tego nie spróbowała. Może schować jedzenie pod kloszami? Lub wydać trochę więcej na witrynę, która zapewni świeżość potraw? Z karty zamówiliśmy: kasza z pieca + karczek, kiełbasa z baraniny i pure chrzanowe, schabowy, napoje. Dostaliśmy sałatki (marne, jak kupione w sklepie) choć ich nie zamawialiśmy, no nic, kasza super, karczek mamlasty i schabowy dość żywy, córce średnio smakował, kiełbaska z dziwnym sosem (rodzynki?) rewelacja + pure pierwsza klasa, bardzo smaczne, nie zalegało w żołądku. Poprosiłam o letni grzaniec, dostałam wrzątek :(, zamówiłam sałatkę na wynos, po ok. 20 min. okazało się, że sałatki "nie dojechały"... nie wiem w takim razie gdzie są "produkowane", ale może i lepiej, że nie kupiłam. Ogólnie: klimat, muzyka, wystrój - super, jedzenie, zależy co kto zamówił, tort orzechowy dobry, ale porcja zabija, można by było podać o połowę mniejszą, miła obsługa. Tapas? Porażka. Pozwijane na brzegach oscypki nie zachęcą do jedzenia nawet wielkiego łasucha. Raczej nie wrócimy.

Date of restaurant visit: 01 february 2014

7 out of 10 users found this review helpful.

• malgoska12 1 review

30.01.2014, 21:59wrote:
    • quality / prices

Czas oczekiwania - masakra!

Nie jesteśmy wybredni: skuszeni reklamą: "po kuchennych rewolucjach Magdy Gessler" weszliśmy, na początek bardzo miło, ale czekaliśmy na przyjęcie zamówienia ok. 10 min. i tu przy okazji szok: nie ma frytek, nie ma zupy innej niż pomidorowa, nie ma karkówki, ale coś wybraliśmy. Na napoje czekaliśmy kolejne 15 min., na zupy kolejne minut ... w międzyczasie wychodzili z restauracji klienci, bo nie było tego, tego, tego... My się w końcu doczekaliśmy. Nie powiem, jedzonko pyszne: pomidorowa jak domowa, schabowy z cebulką i boczkiem pyszny, surówki dobre... ale ten czas oczekiwania - masakra!

Date of restaurant visit: 27 january 2014

8 out of 11 users found this review helpful.

• bushman 1 review

28.01.2014, 19:33wrote:
    • quality / prices

Całkiem sympatyczne miejsce na posiłek

Restauracja Zośka to lokal w dobrej lokalizacji - blisko Krupówek.
    Wystrój i muzyka doskonale oddają klimat górski. Obsługa, niewielkie potknięcia (zapomniano przynieść nam surówek) nadrabia dobrym wychowaniem i uprzejmością.
    Samo jedzenie nie najgorsze.
    Bardzo dobre ziemniaki. Kotlet ze słuszną porcją oscypka - do zjedzenia (choć dla mnie ciut za twardy).
    Surówki mi nie smakowały, za to mojej dziewczynie bardzo - widocznie kwestia gustu.
    Ceny atrakcyjne - 60 zł za 2 zupy (całkiem spore), dwa dania główne, 2 desery (bardzo smaczne) i napoje.

Date of restaurant visit: 04 january 2014

4 out of 7 users found this review helpful.

Is this review helpful? Tak Nie

People who visited this restaurant page checked out also:

new restaurants: Zakopane

Loading results...