Smażalnia Ryb Nad Stawem

4.2
number of reviews: 5 detailed ratings

is the favourite restaurant of 0 gastronauts

people going to this restaurant 0 gastronauts

ul. Przyłęk 94C 64-300 Nowy Tomyśl (Droga 305)
tel: (61) 442-41-52, 501-041-197

reviews (5)

• DonDaro 11 reviews

26.06.2014, 12:40wrote:

Miętus - gwóźdź programu

Pomimo, że jestem w Nowym Tomyślu średnio raz w miesiącu od wielu lat - dopiero teraz skusiłem się na wizytę w tym lokalu. Przymuszony głodem, z perspektywą kolejnych 3 godz. za kółkiem postanowiłem dać sobie szansę i wskoczyć na rybkę.
    Rybki lubię i uważam, że jest to danie bardziej bezpieczne od jakiegokolwiek mięsa, w tak niedużych lokalach jak ten. Ryby nie "odświeżysz".
    Za namową miłej, młodej kelnerki zamówiłem miętusa (24 zł). Dorzuciłem zestaw surówek (3 zł) oraz zupę rybną (8 zł). Wszystko było bardzo dobre.
    Naprawdę doskonały miętus, podany z patelni. Zupa bardzo smaczna. Surówka świeża. Myślę, że warto zjechać z autostrady i odpocząć chwilę w tym miejscu.
    Ładna okolica, lokal estetycznie urządzony, czysto. Ceny nie zatykają.
    Polecam.

Date of restaurant visit: 17 june 2014

• winewax 2 reviews

18.07.2014, 12:18wrote:

Rybny raj

Była to nasza druga wizyta w tym lokalu i znowu wyszliśmy w pełni zadowoleni!
    Miejsce chociaż tuż przy drodze, bardzo przyjemne i klimatyczne. Jako, że pogoda była doskonała, jedliśmy na zewnątrz; środek z tego co pamiętam trochę przyciasny... Obsługa miła, mimo dużego ruchu dość szybko zostaliśmy zauważeni.
    Zamówiliśmy zupę rybną, miętusa, halibuta i solę.
    Zupa rybna doskonała, z dużymi kawałkami ryb. Na tyle dobrze przyprawiona, że nie trzeba było w ogóle korygować. Ryby doskonale wysmażone; czuć, że świeże.

Date of restaurant visit: 27 june 2014

• justynd 49 reviews

31.05.2013, 19:48wrote:

Warto zjechać z autostrady

Autostrada A 2 Warszawa - Berlin, węzeł Nowy Tomyśl, warto zjechać z autostrady i zatrzymać się w Smażalni Ryb "Nad Stawem". Dojazd prosty, gdyż po zjeździe po 3 km od węzła, przed Nowym Tomyślem, znajduje się estetycznie i ze smakiem urządzony lokal. Zawsze ze świeżymi rybami. Warto zrobić sobie 30 minutową przerwę w podroży. Zaparkować przed smażalnią ryb " Nad Stawem", zamówić zupę rybną, zupę ze świeżych ogórków i miętusa z patelni. Bez ziemniaków - po co się napychać bulwami. Weźcie podwójną porcje miętusa i surówki. Odetchnijcie chwilę, zanim wrócicie na autostradę. Delektujcie się zarówno zupami, jak i miętusem. Ryba słodkowodna, z gatunku dorszowatych, białe, kruche mięso. Prawie nie ma ości. Ponieważ lubi wody czyste i żywe i jest trudny w hodowli, świeży miętus pojawia się tylko z połowów naturalnych. Jak na razie i na szczęście. Pamiętam miętusa z młodości, próbowałem - i czasem mi się udawało - łapać go ręką w rzeczce Uherce obok Chełma. To była frajda, kiedy biegłem przez łąki do domu, z trzepocącą się rybą w ręku. Babcia - w domu z drewna, z bali łączonych na jaskółczy ogon, w domu też nad stawem - po oczyszczeniu, obtoczeniu w jajku i mące, smażyła go dla mnie na patelni, w kuchni z piecem chlebowym. I ten smak dzieciństwa wrócił w zajeździe w Nowym Tomyślu. "Nad Stawem " w Nowym Tomyślu przyrządzają miętusa bez sztucznego wymyślania, w panierce, z patelni. Na dobrej jakości tłuszczu, masło mieszane z oliwą. Byłem dwa razy i nie żałuję.
    W karcie jest kilka innych gatunków ryb, mięsa i zupy. Ale ja wam polecam miętusa.
    Z kronikarskiego obowiązku: 1. różne ryby są dowożone świeże, znad morza, lub z hurtowni ze świeżymi rybami.
    2. Lokal i otoczenie są bardzo zadbane, urządzone ze smakiem. Trwają nadal różne prace, poprawiające standard i estetykę.
    3. Niezwykle mila i uprzejma, uśmiechnięta i uśmiechająca się niewymuszenie obsługa, w zdecydowanej większości kobieca.
    4. Byliśmy zarówno w dzień świąteczny, jak i roboczy. Duża ilość lokalnych samochodów i duża ilość samochodów "obcych". Niestety, trzeba czekać, ale warto...
    5. Mają też świeżo wędzone ryby, "na wywóz" ;).

Date of restaurant visit: 30 may 2013

10 out of 10 users found this review helpful.

• niedw35 1 review

25.01.2014, 16:50wrote:

Superknajpka ze smacznym jedzonkiem

Tak powinna wyglądać każda mała knajpka. Miła obsługa i dania bardzo smaczne. Cenowo do przyjęcia. Warto pokonać kilkadziesiąt kilometrów, aby posmakować dobrze przyrządzoną rybkę - miętus jest wyśmienity. Wybieram się tam jutro - jedyny minus to brak miejsc = ale w tym przypadku to plus.

Date of restaurant visit: 26 january 2014

2 out of 2 users found this review helpful.

• olcia3331 7 reviews

13.06.2013, 14:16wrote:
    • quality / prices

Pyszna Rybka, Miła obsługa...

Smażalnia nad Stawem. Co tu dużo pisać. Dwa razy w miesiącu wsiadamy z mężem w auto by zawitać do tej właśnie smażalni pokonując ok. 200 km. Jeśli wybieramy się w dni robocze nie wymaga rezerwacji w weekendy zaś wskazana jest. Rybka (dorsz bądź halibut), bez zbędnej panierki, pachnąca, rozpływająca się w ustach. Sałatki, surówki też bardzo dobre. Zupa rybna.... miodzio, lepszej nie jadłam. Obsługa, chętnie doradzi, podpowie, wytłumaczy, miła, grzeczna, uśmiechnięta. Wystrój uważam za prosty, ale przytulny. Ceny nie wygórowane, mogłabym dać więcej za tak rewelacyjnie przyrządzoną rybkę;). POLECAM.

Date of restaurant visit: 08 june 2013

8 out of 8 users found this review helpful.

Is this review helpful? Tak Nie

People who visited this restaurant page checked out also:

new restaurants: Nowy Tomyśl

Loading results...