Sjesta Restauracja

where are you? voivodeship: wielkopolskie city: Września
3.4
number of reviews: 4 detailed ratings

is the favourite restaurant of 0 gastronauts

people going to this restaurant 0 gastronauts

ul. Harcerska 14 62-300 Września
tel: (61) 640-21-01
type of restaurant: restaurant type of cuisine: Italian main course price: 20 - 40 zł
opening hours

reviews (4)

• Soku 34 reviews

26.06.2014, 13:06wrote:
    • quality / prices

Idealne miejsce na randkę, jak i na popas! :)

Usytuowana w samym sercu Wrześni, Sjesta pokusiła nas żeberkami, poleconymi przez znajomych. Cóż - wsiadamy w auto i jedziemy. :)

Problemu z parkowaniem nie mieliśmy żadnego. Do Sjesty zajrzeliśmy wczesnym majowym wieczorem. Już od wejścia stwierdziliśmy: bardzo urokliwe miejsce! Szkoda aż, że byliśmy późnym popołudniem, bo wieczorem lokal na pewno prezentuje się jeszcze efektowniej.

Obsługa bardzo miła, wybraliśmy sobie stolik przy oknie i zagłębiliśmy się w menu. Danie i tak mieliśmy już wcześniej wybrane, ale tak czy owak - zawsze warto przejrzeć, a nuż knajpka się sprawdzi, zawsze chętnie tam powrócimy spróbować innych specjałów.

Atmosfera OK! Muzyka dobrze dobrana, dość spokojna i sprzyjająca relaksowi. Pierwsze wrażenie - po całym dniu bieganiny zdecydowanie warto zajrzeć do takiego miejsca celem podładowania akumulatorów. Czysto, miło i bardzo przytulnie.

Zamówione żeberka w kapuście też miło zaskoczyły. Porcje nie były zbyt duże, ale zdecydowanie wystarczające. Mięsko bardzo smaczne, dodatki również. Kuchnia z zaserwowaniem dania wyrobiła się w około 20 minut, czyli - standardowo. Do picia wzięliśmy dzbanek soku.

Mówiąc ogólnie - wyszliśmy ze Sjesty w pełni... wysjestowani. Rachunek wyniósł nas nieco ponad 45 zł. Oby jak najwięcej takich restauracji - polecamy z czystym sumieniem! :).

Date of restaurant visit: 07 may 2014

5 out of 5 users found this review helpful.

• azzurra 5 reviews

01.04.2014, 13:54wrote:

Warto zajrzeć przejazdem...

Zajrzałam tam po drodze do domu, wracając do Warszawy z pod poznańskiej miejscowości, skuszona opiniami Gastronautów.
    Zamówione: brokuły zapiekane w sosie śmietankowym, z serem i migdałami, spaghetti w sosie sojowym z kurczakiem, pierogi ruskie, sernik z malinami na gorąco i szarlotka na gorąco z bitą śmietaną i lodami.

Zacznę od końca, czyli od deserów. Porcje ogromne, bardzo smaczne, pachnące. Trudno je zjeść ;).

Spaghetti rozczarowało - trochę jak "chińczyk". Bez rewelacji. Skąpane w sosie sojowym, malutkie kawałeczki kurczaka, czerwona cebula. Bardzo zapychające.
    Pierogi ruskie - bardzo w porządku. Robione na miejscu. Takie, jak powinny być.

Brokułki - jadam w każdej postaci, tutaj mi smakowały. Porcja całkiem spora, więc można mały głód zaspokoić.

Ceny bardzo przystępne (w porównaniu z Warszawą... ;)).

Obsługa kelnerska - uśmiechnięta od ucha to ucha, bardzo miła, szybko spełniająca życzenia gości.

Restauracja godna polecenia, jeśli chcemy coś dobrego zjeść, będąc przejazdem we Wrześni. Lokal pod wieczór powoli się zapełniał "po brzegi", a to też o czymś świadczy.

Date of restaurant visit: 30 march 2014

1 out of 1 users found this review helpful.

• SirAndrzej 2 reviews

24.03.2014, 11:29wrote:

Pysznie i klimatycznie!

Jestem stałym klientem i mogę z czystym sumieniem polecić lokal.
    Pyszne pierogi i moja ulubiona golonka po bawarsku - rewelacja! Ceny bardzo przystępne.
    Bardzo często zabieram żonę w niedzielę na obiad, zawsze oprócz pozycji w karcie, kuchnia proponuję coś jeszcze (zapisują to na tablicach kredą). Mojej żonie bardzo odpowiada wystrój w klimacie "ogrodowym", który zmieniają z tego co zauważyłem- zgodnie z porą roku. Z tego co słyszałem właściciele sami gotują i pilnują wszystkiego - może dlatego tak smakuje.
    Planujemy zorganizować sobie w tej restauracji rocznicę ślubu, zobaczymy czy również będziemy zadowoleni.

3 out of 4 users found this review helpful.

• nester 4 reviews

15.05.2013, 22:46wrote:

Wielkie rozczarowanie !!!

Dobra lokalizacja, świetna renoma po Soprano i nagle klapa....
    Z czystej ciekawości wybrałem się z kumplem na małą przekąskę w nowo otwartej restauracji Sjesta, która kiedyś prawdopodobnie była Pizzerią Soprano przy ul. Chrobrego.

No i szok. Mało gustownie urządzone wnętrze, brak obsługi kelnerskiej przez dłuższy czas, sam musiałem podejść do baru i zabrać karty MENU. Po dłuższym czasie podszedł miły kelner i przyjął zamówienie. Było faktycznie bardzo ubogie: 2 x sałatka grecka i "zupa dnia", którą okazał się barszczyk. No ok....pomyślałem, z okazji, że jestem na diecie nawet fajnie. No i w momencie podania "zupy dnia" SZOK. Ilość mikroskopijna, kolor tak jak gdyby kucharz gotował buraki razem z ziemią, smak dokładnie taki sam, zupełnie niedoprawiona, bez smaku. Szczerze mówiąc "Kubek Knorra" lepiej smakuje - zupełna porażka. A sałatka, no cóż, sałatka, ani ja , ani kolega nie byliśmy nią zachwyceni. Zwykła sałatka "grecka" mało doprawiona, ser raczej typu feta, niż feta. Ogólnie ja już tam nie wrócę. A spodziewałem się wiele więcej po marce Soprano z wieloletnim doświadczeniem. Szkoda.
    PS Płatność kartą to operacja zajmująca około 10-15 minut...

7 out of 12 users found this review helpful.

Is this review helpful? Tak Nie

People who visited this restaurant page checked out also:

new restaurants: Września

Loading results...