Per L'Amore della Pizza

where are you? voivodeship: wielkopolskie city: Poznań , en, partials, restaurants, districts, district Grunwald
2.8
number of reviews: 3 detailed ratings

is the favourite restaurant of 0 gastronauts

people going to this restaurant 0 gastronauts

ul. Marcelińska 23 60-801 Poznań (w pawilonie Piotra i Pawła)
en, restaurants, show, skubacz, button_label tel: (61) 866-67-53
type of restaurant: pizzeria, bistro type of cuisine: pizza, European, Italian, salads main course price: 20 zł and under

reviews (3)

• kpreiss6 103 reviews

04.01.2013, 16:19wrote:

Rozczarowanie

Ilekroć byłem w Piotrze i Pawle przy eskulapie, zawsze nęciły mnie zapachy dobiegające z tej pizzerii, tak jak i widok gości zajadających się apetycznie prezentującymi się "plackami". Ceny są tam nieco wyższe niż w przeciętnej pizzerii, ale też dobór składników jest nieco bardziej fantazyjny i wyrafinowany, przynajmniej na pierwszy rzut oka. Ciężko wraca się do rzeczywistości po zabawie sylwestrowej, trzeba to robić stopniowo i się nie przemęczać, tak więc z racji tego, iż gotowanie jest czynnością wymagającą często niemałej uwagi i całkiem sporej ilości czasu, zdecydowaliśmy się z moją zacną towarzyszką na wybór tej właśnie pizzerii. Padło na pozycję o wdzięcznej nazwie toska, z kiełbasą wiejską, serem pleśniowym, czosnkiem, szpinakiem i ostrą papryką. Bardzo zachęcająca kombinacja. Jako że mieszkamy tuż obok, spodziewaliśmy się że pizza dotrze do nas w przysłowiowe trymiga. Jakże wielkie było nasze zdziwienie, gdy dostaliśmy informację, że i owszem, pizza jak najbardziej dotrze, ale dopiero za 1,5 h!!! Na żadne jedzenie w całym moim krótkim, bądź co bądź, życiu tak długo nie przyszło mi czekać. No ale, powiedziałem sobie, głodni nie jesteśmy bardzo, to może warto poczekać. Tu następuje szok numer dwa... Otóż warto nie było. Papryczki były, ale tak jakby ich nie było, żadnej, nawet najsubtelniejszej ostrości. Kiełbasa wiejska okazała się zwykłą śląską (trzeba mieć fantazje, żeby tak to przedstawić), sera pleśniowego mało, szpinak jeszcze trochę "żywy", czosnku brak. Ale to wszystko mało. Pizza była najzwyczajniej w świecie zimna, to największa zbrodnia. Może pizza byłaby nieco lepsza gdyby była gorąca, ale to można pozostawić jedynie w sferze domysłów. Ogólnie rzecz biorąc słabo... Może akurat gorzej trafiliśmy, nie wiem, ale na ten moment nie poleciłbym tego miejsca. Tytułowej miłości do pizzy tym razem nie stwierdzono.

Date of restaurant visit: 03 january 2013, hour 16:00

1 out of 3 users found this review helpful.

• chilijeczkalily 7 reviews

11.09.2013, 18:32wrote:
    • quality / prices

Bardzo dobra pizza i lasagne na grunwaldzie

Często tam bywam z racji tego, że jadam przy okazji zakupów w Piotrze i Pawle.
    Pizza jak dla mnie najlepsza na Grunwaldzie.
    Lasagne lepsza niż w niejednej włoskiej restauracji. (13,50).
    Trzecim specjałem niezwykle popularnym przez studenciaków z pobliskiego akademika jest też sałatka z gyrosem (13,50) z BARDZO SMACZNYM dressingiem.

Najsmaczniejsza PIZZA na grunwaldzie.
    Na miejscu natomiast polecam zdrową i smaczną sałatkę z gyrosem lub gorącą lasagne.

Date of restaurant visit: 11 september 2013

2 out of 2 users found this review helpful.

• nepenthes 31 reviews

11.01.2013, 21:50wrote:

Pizza ekspresem!

Ja mam zgoła odmienne odczucia co do tej pizzerii, aczkolwiek nigdy nie zamawiałam pizzy z dowozem do domu. Przedmówcy szczerze współczuję 1,5 h wyczekiwania, ale myślę, że po Sylwestrze każdemu może zdarzyć się taka awaria.

Wstępuję tu często przed pójściem na zakupy do Pip i odbieram cieplutką pizzę przy wyjściu -idealnie! Nigdy nie jadłam pizzy z kiełbasą, bo sam pomysł umieszczania kiełbasy na pizzy wydaje mi się dziwny, ale pizze, które tu uwielbiam - Kurdyjska i Grecka są pyszne. Dodatków mnóstwo, ciasto cienkie, wszystko, czego trzeba, choć nie do końca po włosku.

2 out of 2 users found this review helpful.

Is this review helpful? Tak Nie

People who visited this restaurant page checked out also:

new restaurants: Poznań

Loading results...