Staśkowa Chata

where are you? voivodeship: warmińsko-mazurskie city: Mojtyny
3.8
number of reviews: 1 detailed ratings

is the favourite restaurant of 0 gastronauts

people going to this restaurant 0 gastronauts

ul. Mojtyny 11 11-710 Mojtyny
tel: (89) 742-00-48
type of restaurant: eatery, agritourism type of cuisine: from the Warmian-Masurian region, Polish main course price: 20 - 40 zł

reviews (1)

• nimarha 50 reviews

05.02.2013, 16:35wrote:
    • food
    • decor
    • staff
    • quality / prices

Pyszne jedzonko

Odwiedziłam Staśkową Chatę z okazji odbywającej się tam rodzinnej imprezy, więc nie wiem czy wszystkie dania jakie mieliśmy są dostępne w karcie, myślę jednak że tak.
    Bo to dla jedzenia warto się tu zatrzymać jadąc na Mazury z Warszawy. A gdyby nie to rodzinne spotkanie nie miałabym okazji by tam pojechać i wstąpić.
    Wracając do rzeczy. Wystrój ok - nie jest to karczma ani chata, a raczej bardziej elegancka chata ;) choć to nie moje klimaty. Ciekawostką są w pierwszym pomieszczeniu medale i zdjęcia właściciela interesu.
    Najważniejsze jest tutaj jedzonko. Tak dobrej grochówki jeszcze nie jadłam, był również dobry rosół (faktycznie domowy), ale to grochówki miałam dwie dolewki.
    Na drugie była karkówka w kurkach i piersi z kurczaka. Kurczak wyśmienity! Kartofelki sypiące się i smaczne. Jednak hitem drugiego dania były surówki, a w szczególności surówka z marchewki - niebo w gębie i do tej pory zastanawiam się jak ten sosik/soczek w marchewce był doprawiony, bo tak smaczna, soczysta i słodka była.
    Słodkości nie oceniam, bo już się nie zmieściły po takiej ilości grochówki :).
    Ceny bardzo niskie jak na takie pyszne jedzonko. Na pewno będę jeszcze tam zaglądać w drodze na Mazury.

4 out of 5 users found this review helpful.

Is this review helpful? Tak Nie

People who visited this restaurant page checked out also:

new restaurants: Mojtyny

Loading results...