Smocza Jama

where are you? voivodeship: warmińsko-mazurskie city: Iława
3.6
number of reviews: 5 detailed ratings

is the favourite restaurant of 1 gastronaut

people going to this restaurant 1 gastronaut

ul. Jana III Sobieskiego 1D 14-200 Iława
tel: 603-388-637
type of restaurant: restaurant type of cuisine: desserts, from the Warmian-Masurian region, grill, Polish, game main course price: 20 - 40 zł

reviews (5)

• SaperSBC 3 reviews

25.08.2014, 17:08wrote:

Szybka zupa

Ocena na tylko na podstawie zup! Z żoną potrzebowaliśmy zjeść coś na szybko przed wyjazdem w dalszą trasę. Miejscowa osoba poleciła nam właśnie ten lokal.
    Wzięliśmy dwie zupy, pomidorową i żurek, wszystko pyszne do tego na przekąskę dostaliśmy chleb ze smalcem. Po takim pierwszym daniu i tak już nie potrzebowaliśmy jeść nic więcej. Polecamy!
    Na plus wystrój, obsługa... ogólnie brak minusów.

Date of restaurant visit: august 2014

1 out of 1 users found this review helpful.

Is this review helpful? Tak Nie

• Mirecki.Andrzej 1 review

06.08.2014, 17:59wrote:

Wrócę tu za rok :)

Smocza Jama jest miejscem do którego powracam zawsze z tą samą myślą: "przepyszne jedzenie, klimatyczny wystrój, miła obsługa".
    Przyjechałem w te wakacje nie tylko z rodziną jak co roku, ale również ze znajomymi. Byli zachwyceni miastem, stołowaliśmy się w różnych iławskich restauracjach, jednak to do Smoczej Jamy powracaliśmy niejednokrotnie.. i będziemy powracać :).
    Klimat pozostał ten sam, jedzenie zmieniło się tylko pod względem nowego menu. Jakościowo, smakowo dalej przewyższa inne lokale w tym mieście.
    Zupa rybna -doskonała, czarnina- tak rzadko spotykana, przypominająca dzieciństwo i wakacje spędzane u Dziadków na wsi.
    Nowość gicz cielęca - oczywiście wypróbowana, mega duża porcja, ale dałem radę. Żona oczywiście nie wyszłaby gdyby nie zjadła sandacza w sosie borowikowym.
    Znajomy zajadał się golonką, następnego dnia dał radę kaczce (z ledwością :).. ), jego żona smakoszka również jadła kaczkę a dokładniej konfit z udka. Byliśmy bardzo zadowoleni i najedzeni.
    Wiem jedno, jeśli uda nam się powrócić do Iławy za rok to z pewnością odwiedzimy Smoczą.
    Pozdrawiamy serdecznie.

Date of restaurant visit: august 2014

2 out of 2 users found this review helpful.

• GrzegorzKKKK 1 review

13.07.2014, 16:57wrote:
    • quality / prices

Ładny wystrój, który dużo obiecuje

Niestety Smocza Jama, oprócz ładnego wystroju i miłej obsługi nie ma nic do zaoferowania. Jedzenie niezbyt smaczne, porcje zbyt małe (przy zamówieniu ziemniaków opiekanych, dostałem ich "aż" 7 szt. !!!). Zamówiony Devolay był zastraszająco mały, natomiast pierś z pieczarkami wielkości 1/3 dłoni. Sytuację ratowała trochę pomidorówka z ręcznie wyrabianym makaronem, ale to niestety zbyt mało. Stosunek ceny potraw do ich jakości, czy też wielkości porcji jest po prostu fatalny. Pomijam już długi czas oczekiwania na zamówione dania, przy dużym ruchu to normalne, tylko że czekać się po prostu nie opłaca. Bardzo niemiłe zaskoczenie, ponieważ pizzeria tego samego właściciela naprawdę serwuje dobre jedzenie. Knajpę Smocza Jama radzę omijać szerokim łukiem.

Date of restaurant visit: 13 july 2014

0 out of 5 users found this review helpful.

• ZielonaKokardka 10 reviews

10.02.2013, 19:03wrote:

Polecam

Większość potraw jest naprawdę dobra. Pierogi z mięsem cieszą podniebienie! Wracam do Smoczej z przyjemnością, ponieważ klimat jest niepowtarzalny, można spokojnie usiąść i popracować dzięki dostępowi do wifi.
    Jedynie mogę się przyczepić do obsługi (nie zawsze), jednak podczas ostatniej wizyty kelnerka potraktowała mnie dość nieprzyjemnie. Może zamówiłam "za mało"? Do takich sytuacji nie powinno się dopuścić, nieważne czy klient zamawia jedną potrawę czy pełny zestaw obiadowy.

Date of restaurant visit: 31 january 2013

3 out of 3 users found this review helpful.

• interlanka 9 reviews

26.06.2011, 16:54wrote:

Jama w klimacie

Smocza Jama jest jednym z niewielu miejsc w Iławie, które można polecić każdemu, mając nadzieję, że potrawy sprostają wymaganiom nawet tym najbardziej wybrednym. Dlatego też od takich miejsc powinniśmy wymagać jak najlepszych smaków, rewelacyjnej obsługi i ładnego wystroju, aby cieszyły podniebienie i oko każdego z nas.

Smocza Jama promuje głównie polską i regionalną kuchnię. Zawsze można zjeść smaczną zupę, taką jak rybna (z dużymi kawałkami ryb!) lub też żurek, czy barszcz. Wybór mięs - od drobiu przez wieprzowinę, wołowinę aż do dziczyzny - oraz ryb przyprawia o zawrót głowy i sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Do wybranego mięsa dobieramy dodatki: ziemniaki z wody lub opiekane, kluski, frytki oraz surówki. Każdy może wybrać to, co lubi najbardziej.

Wystrój lokalu nie zmienia się znacząco. Sklepienie kolebkowe nadaje wyjątkowy klimat i powinno być chlubą i chwałą tego miejsca. Niepotrzebne są wiszące suche kwiaty i inne "zakurzacze". Przydałby się jednak cieplejszy klimat. Białe obrusy, jak u cioci na imieninach, nie podkreślają walorów tego wnętrza. Dobrze dobrany detal sprawi, że Jama zapadnie na dłużej w pamięć gościom i turystom, których w sezonie jest niemało.

Myśląc o Smoczej Jamie zawsze miało się apetyt. Zmieniło się to podczas ostatniej wizyty. Długa karta = długi wybór i dużo mrożonek w chłodziarkach. Niestety, Smocza zawiodła nas... Poza pyszną zupą i surówką, karkówka była względna, ale bez smaku, sos wodnisty i z paczki. Testowi podlegało także tiramisu, które tiramisu nie było. Nie miało ani jednego prawidłowego składnika i było wręcz niejadalne. Krem smakował jak do karpatki, był bardzo mączny i nienaturalnie żółty. Czekoladowe herbatniki nie miały żadnego nasączenia, nawet kropli kawy. Całość polana była zielonym (!) i czekoladowym sosem. Całkowicie niejadalne! Naprawdę, lepiej zostawić włoskie desery Włochom i nie serwować podróbek.

Dla kontrastu, wcześniejsza wizyta była przesmaczna! Obsługa była bardzo miła, jedzenie świeże i bardzo smaczne. Dlaczego wiec jakość tak spadła? Proszę! Smocza Jamo! Wróć! Ale bez tiramisu! Polski sernik i jabłecznik też jest wyjątkowy!

5 out of 6 users found this review helpful.

Is this review helpful? Tak Nie

People who visited this restaurant page checked out also:

new restaurants: Iława

Loading results...