Restauracja Lewinek

where are you? voivodeship: pomorskie city: Lębork
3.4
number of reviews: 12 detailed ratings

is the favourite restaurant of 1 gastronaut

people going to this restaurant 1 gastronaut

ul. Targowa 51 84-300 Lębork
tel: (59) 841-22-15
type of restaurant: restaurant type of cuisine: desserts, Polish, appetisers, pierogi, cocktails main course price: 20 zł and under
opening hours

reviews (12)

• ibetti 3 reviews

01.06.2014, 21:41wrote:

Bardzo smacznie polecam:)

O tej restauracji dowiedziałam się z gastronautów i jest to bardzo dobry wybór.
    Restauracja mieści się w centrum Lęborka.
    Akurat odwiedziliśmy restauracje w trakcie największego booom obiadowego w niedzielne popołudnie, pomimo tego nie było wielkiego problemu ze stolikiem, nie zauważyłam problemu z obsługą jak moi poprzednicy, pani Kelnerka bardzo dobrze o nas zadbała.
    Zamówiliśmy zupy i dania główne.
    Ja zupkę pomidorową (małą możną wybrać pojemność) kosztowała 5 zł i była przepyszna pomidorowo śmietanowa jak u mamy :).
    Jako danie główne wybrałam kurczaka na szpinaku z pomidorami suszonymi i fetą dostałam wielką porcje frytek i pysznych surówek sezonowych do tego na drugim talerzu zapieczone mięsko. Uważam, że można poznać smak kucharza po doprawieniu szpinaku, który uwielbiam i w tym przypadku był bardzo dobrze doprawiony- brawo dla kucharza :).
    Mąż wybrał barszczyk z krokietem- i przyznaje barszczyk wymiatał, krokiet z bardzo dobrym przyprawionym mięskiem ;).
    ABSOLUTNYM HITEM TEJ RESTAURACJI JEST WĄTRÓBKA :),
    z winnym jabłkiem i cebulką, bardzo dobrze przyprawiona,
    porcja naprawdę duża.
    Córeczka ze smakiem zjadła danie dla dzieci; kurczaczka z frytkami również bardzo udane danie.
    Niestety na deser nie starczyło miejsca, ale na pewno odwiedzimy to miejsce niejednokrotnie :).
    Co bardzo ważne zapłaciliśmy 75 zł co naprawdę nam się nie zdarza przy trójmiejskich cenach...
    Naprawdę polecam to miejsce i mam nadzieje, że ceny takie zostaną :).
    Przy regulowaniu rachunku można zamienić parę słów z szefem co dla mnie działa absolutnie na plus.
    Dawno tak dobrze i smacznie nie zjedliśmy.

Date of restaurant visit: 01 june 2014

1 out of 1 users found this review helpful.

• christopher 1 review

06.07.2010, 21:16wrote:
    • quality / prices

Nareszcie powstała w Lęborku restauracja z prawdziwego zdarzenia!

Bardzo stylowy wystrój i sympatyczna obsługa. Naszą niedzielną wizytę będziemy oboje z żoną długo bardzo mile wspominać. Mój pstrąg na maśle i jej pierogi były po prostu wyśmienite. Ceny w miarę przystępne, porcje obiadowe potężne. Z pewnością odwiedzimy tę restaurację jeszcze nie jeden raz.

• Maaalwaaa 2 reviews

25.12.2013, 16:08wrote:

Polecam

Jedzenie dobre (a zwłaszcza pierogi ruskie!), porcje b. duże, a ceny proporcjonalne do jakości i porcji. Obsługa miła, wystrój też całkiem dobry - tylko to szuranie krzeseł...

• dafidek 1 review

08.11.2012, 22:34wrote:

Ceny barowe, luźna restauracja

Miło, uprzejmie, duże porcje, tanio, smacznie, ładnie, duży wybór ryb w menu. Jak dużo klientów to czas oczekiwanie około 25 minut. Tylko jeden minus - większość dań jest perfidnie jak dla mnie przesolona. Ale nie mam wyboru. Mieszkam w pobliżu i raz na parę miesięcy tam jestem.

Date of restaurant visit: 08 november 2012

4 out of 5 users found this review helpful.

• dosky 9 reviews

14.12.2011, 14:06wrote:

Najlepsza lęborska restauracja

Pierwsze wrażenie miłe. Wystrój estetyczny, miły z ładnymi fotografiami o tematyce uroczego starego miasta Lębork - ładnie, z zastrzeżeniem do toalety... wymaga dopracowania: niesprawny dozownik mydła albo brak mydła (męska), standardem powinny już być bezdotykowe baterie umywalki. Wpłynie to na ocenę za wystrój.
    Różnorodne, ogromne porcje (żurek, pstrąg z pieczarkami, de volaille, pierogi) i co najważniejsze - smaczne. Polecam.
    Obsługa? Hmm, owszem miła, usuwanie naczyń po posiłku na raty i niesystematyczne (miałem od jakiegoś czasu brudne naczynia poprzedniego dania, a otrzymałem kolejne danie...)
    Brakowało przystawki, bo przecież Lębork ulokowany jest w takim miejscu gdzie nie brakuje regionalnych akcentów. Poczulibyśmy bardziej ten klimat starego miasta nad morzem i na Kaszubach.
    Poza drobnymi, ale ważnymi (obsługa) elementami, które zaniżyły ocenę rekompensuje uciecha dla podniebienia za niewielkie pieniądze w miłej atmosferze wystroju lokalu.

Date of restaurant visit: 13 december 2011, en, partials, opinions, opinion, hour 17:00

1 out of 2 users found this review helpful.

• malgosia78 1 review

20.02.2013, 18:15wrote:

Wątróbka - wyjątkowa

Polecam! Wpadamy tam jak jesteśmy w pobliżu, ze smakiem na wątróbkę - niezapomniany smak. Sandacz w sosie porowym równie wyborny.
    O jedzeniu można było i długo jeszcze pisać. Każdy ma przecież swoje ulubione dania. Co mi przeszkadza, to dźwięk krzeseł przesuwanych po kaflach, głupota? Mnie to przeszkadza (wystarczyło by podkleić) oraz szybkie poruszanie się personelu, co wzbudza we mnie poddenerwowanie sytuacji pobudzające mnie do szybszego jedzenia? Jest kominek, szkoda że tak rzadko odpalany. To takie szczegóły warunkujące na całość odczuć i satysfakcji dla mnie ważne.

4 out of 4 users found this review helpful.

• Monika80 1 review

29.07.2011, 07:36wrote:
    • quality / prices

Przyzwoity lokal z potencjałem na rozwój

Restauracja z bogatą ofertą dań (od bardzo dobrych jak np. pierogi, dewolaj, tatar czy też golonka po zupełnie przeciętne jak krewetki, zupy czy sałatki). Obsługa przesympatyczna - ocena obniżona ze względu na czas oczekiwania i częste wydawanie dań w zbyt dużych odstępach czasu dla wszystkich gości (np. pierogi zamówione dla 3 osób podane w odstępie co 15 min.) Generalnie polecam to miejsce w Lęborku, aby smacznie zjeść i nie zrujnować kieszeni.

• mdawidowski 5 reviews

28.08.2011, 18:55wrote:

Olbrzymie porcje!

Miejsce bardzo fajne, ładnie urządzone i stylowe wnętrze. Bardzo smaczne jedzenie, co prawda zdarzyły się małe wpadki, ale w tym lokalu możemy spróbować prawie wszystkiego - ryb, mięs, owoców morza, sałatek... w fajnych aranżacjach. Jedynym mankamentem było to, że moi "współżercy" dostawali posiłki w rożnych porach, nie otrzymaliśmy ich wspólnie, aby razem ich skosztować. Dużym plusem jest to, że porcje są bardzo duże, a ceny bardzo przyzwoite. Jeżeli popracujemy trochę nad uśmiechem i życzliwością obsługi będzie to na pewno miejsce, do którego każdy będzie chciał wracać!

2 out of 3 users found this review helpful.

• bywalecpom 78 reviews

28.11.2013, 15:01wrote:
    • quality / prices

Myślałem, że to tylko mi przeszkadza...

Nie wiedziałem, że tylko ja jestem wyczulony na takie mankamenty, ale widzę, że moja poprzedniczka również - chodzi mi o kafle... nie lubię tego typu kafli w lokalu, bo są wyjęte rodem z domowej kuchni, gdzie na pewno nie chodzi się w butach. W miejscu ogólnodostępnym słychać wszystkie stukania, pukania, szurania i jest to wkurzające. To tak na wstępie ;). Lokal znam tylko z tego, że kilka razy w roku tam przejeżdżam i zdarzyło mi się być tam już kilkukrotnie. Może dlatego, że w tym mieście nie znam innej alternatywy (no może jest jedna, ale raz się już porządnie sparzyłem) to tam jadłem, ale nie znaczy, że byłem zachwycony... raz było super, chyba w zeszłym roku, albo jeszcze wcześniej? Jadłem kaczkę w sosie żurawinowym/śliwkowym? Jakimś słodkim, która była rewelacyjna, naprawdę soczysta, nie sucha, porcja ogromna sycąca... potem był czas na pierogi z mięsem, w których poziom złości rósł z każdym kolejnym pierogiem... farsz był zbyt bardzo "przemielony?", ciasto gumowate, ciężkie w krojeniu... następnym razem zdarzyła się zupa cebulowa, która była wodą o smaku cebulowym bez żadnego zrozumienia smaków i "szału" tej zupy, który przekazywała kelnerka, potem było mięsiwo - tradycyjny kotlet, który był bez zastrzeżeń - duży, smaczny, widać, że nie z garmażerki... potem była ryba - która doprowadziła do wściekłości - z tego co wiem, to z Lęborka nad morze nie jest daleko, a my otrzymujemy dorsza atlantyckiego, gumowego, pewnie z mrożonki.
    Podoba mi się wystrój, może nie powala, ale tworzą go stare reprodukcje z miejsca, w którym się znajdujemy.
    Obsługa - jak z daniami, raz czułem się jak intruz, jak wróg, potem było bardzo miło i w sumie ostatnia wizyta też była fajna - tak, że to chyba taki znak rozpoznawalny...
    Cóż, z nimi jest właśnie jak piszę - istny misz masz , może na tym korzystają, że zgłodniali tacy jak ja, przejeżdżając przez Lębork wpadną, bo po prostu wybierają jechać głodnym (co nie jest wskazane ;)), czy zjeść tutaj, bo i tak nie mają gdzie.
    P.S. Ceny niskie.

• blogusia 1 review

14.01.2013, 14:46wrote:
    • quality / prices

Do prawdziwej restauracji trochę im brakuje

Byliśmy tam ponad miesiąc temu. Właściciele chyba nie wiedzą, co sprawia pierwsze wrażenie na kliencie. Gość, gdy wchodzi do restauracji powinien być od razu zauważony. Może i kelnerki miały dużo pracy, ale gdy otwierają się drzwi powinni od razu spojrzeć i nas powitać, a nie dopiero potem jak my się przywitaliśmy. Złożyliśmy zamówienie, długo czekaliśmy na otrzymanie obiadu, do tego jedno zamówienie zostało pomylone i chyba Pani nie rozumiała błędu, bo ciągle tłumaczyła, że ziemniaki można zamienić na frytki itp. A zamówiona była pierś z grilla, a nie panierowana. To był podstawowy błąd. Dzięki takim poczynaniom traci się klientów. Niestety. Co do porcji nie mam zastrzeżeń. Na talerzu jest dużo jedzenia, można się spokojnie najeść. Spróbowałam zupę cebulową, mała porcja zdecydowanie nasyca. Smak bez rewelacji. Dewolaj jest zbyt duży, powinien być chudszy i dłuższy, bo ciężko się kroi taką kulę. Co do wystroju to czegoś im brakuje. Proponuję poczytać trochę nowinek, zaznajomić się z trendami w gastronomii, zwłaszcza z kolorami odpowiadającymi za elegancję. Nie mam zamiaru podpowiadać, co by można zrobić, od tego jest dobry menedżer, którego tam z pewnością nie ma ;) Generalnie do restauracji z prawdziwego zdarzenia trochę im brakuje, ale nie ma rzeczy niemożliwych. Radzę włożyć dużo pracy, może przeczytać literaturę z zarządzania gastronomią, a na pewno wyciągnięte wnioski przysłużą do rozwoju restauracji.

Date of restaurant visit: 08 december 2012

1 out of 4 users found this review helpful.

Is this review helpful? Tak Nie

People who visited this restaurant page checked out also:

new restaurants: Lębork

Loading results...